Tachometr nezobrazuje celkový stav najetých km.

Vše o Alfě 147 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Tachometr nezobrazuje celkový stav najetých km.

Příspěvekod sto47 » 09 čer 2009, 21:19

Ahoj, mám takový zvláštní problém minulý měsíc jsem si se svou alfou 147 (1.6 ECO version) užil své.
Zhruba měsíc postávala u známého v servise, kde se snažili odstranit následující chybu: Auto krátce po startu chcípalo, někdy třeba 3 vteřiny jindy půl minuty, tak či tak bylo prakticky nepoužitelné. Závada se v počátcích projevila jen při studeném motoru a po byť krátší jízďe (2-3km) už motor naskočil a držel otáčky, později však bohužel nebylo s autem možné dojet ani do servisu, neboť okamžitě po startu spadly otáčky a motor chcípnul. Holka tedy putovala potupně za kamarádovým favoritem na laně ke známému do servisu, který po třech týdnem pokusů všeho druhu (kontrola všech snímačů-teploty, kliky, váčky, kontrola svíček, čerpadla, kabeláže, pojistek, relátek atd.) konstatoval, že je na to krátký a vezli jsme alfu do autorizovaného servisu s vidinou poslední šance na úspěšné odstranění závady. K mému velkému údivu mi volali už na druhý den s jasným verdiktem: vadná váha vzduchu. Radostně jsem si tedy kráčel vyzvednout si zpět svou krásku a trochu méně radostně skládal na stůl téměr 6 tis. korun (váha + montáž). Ten den jsem s autem najezdil asi 50km zaparkoval a na druhý den ráno sebejistě nastartoval a pokusil se odjet, jenže se nám objevila naprosto stejná závada. Ok, Alfa putuje do servisu podruhé. Teď to trochu urychlím - stráví tam opět jeden den s novým verdiktem, že při montáži nového debimetru technik uvolnil při potahnutí za kabeláž pin v ECU. Podruhé odjíždím s úsměvem v obličeji ze servisu, aniž bych tušil, že se tam následujícího dne opět potupně připlazím za favoritem na laně :-). Avšak jak se říká do třetice všeho dobrého a já opět opouším servis s naprosto novou diagnózou - výpalený spoj v pojistkové skříni. V tuto chvíli už auto používám téměr měsic a elektronicky vše v pořádku. Nezbýva tedy než si vybrat jeden z verdiktů servisu a poněkud pokřiveně s ním souhlasit. Tolik k mým problémům, třeba to někomu přijde vhod. A teď k věci: Jelikož jsem těsné předtím než se auto dostalo do servisu (na laně) zběsile startoval a startoval nevyhnul jsem se totálnímu vyš'taveni baterie a to mělo za následek vymazáni údaje o celkovém počtu najetých km. Byl jsem si téměr jistý, že se jedná o dočasný stav, který s nabitím baterie ustane. Chyba v AlfaCentru mi bylo oznámeno, že ty čárky místo najetých km znamenají nekonečně mnoho km a není v jejich silách to vrátit k původní hodnotě. Rovněž mi bylo doporučeno obrátit se na nějaký autobazar, kde stáčejí km běžně. Můj dotaz tedy zní: Opravdu je to jediná možnost jak obnovit stav najetých km ? :-) Díky za odpovědi.
PS: Snad jsem nikoho neodradil od italských krásek, přes všechny problémy bych ji stále nevyměnil a pomalu už si vybírám 147 GTA. :-D ... Cuore Sportivo
sto47
1,4 IE
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 bře 2009, 18:13

Zpět na Alfa 147 (937)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron