Selespeed - únik oleje

Vše o benzínech..

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Selespeed - únik oleje

Příspěvekod djdave » 23 zář 2010, 19:08

Nemá někdo zkušenost s únikem oleje ? Když mě začne blbnout řazení, je to záruka prázzné nádobky. Jak doliju - všechno v pohodě. Bohužel dolívací interval se zkracuje. Relativně málo oleje nacházím pod autem v garáži. Mechanik mi řekl, že zřejmě netěsní robot. Je to údajně nerozebiratelně vyrobeno. Nemá někdopodobnou zkušenost se ztrátou oleje ? Díky.
Uživatelský avatar
djdave
1,4 IE
 
Příspěvky: 14
Registrován: 22 zář 2010, 17:53
Bydliště: Brno

Re: Selespeed - únik oleje

Příspěvekod mr.BSE » 24 zář 2010, 06:11

Rozhodně je to vyrobeno rozebiratelne. Kolik už jsi dolil celkově oleje?
Obrázek

Repres.eu - servis, kde mně opravili immo (jako jediní v ČR)

Obsah je veličina, která vyjadřuje velikost plochy.
Objem je veličina, představuje míru charakterizující danou část prostoru (např. válce motoru).
Uživatelský avatar
mr.BSE
2,5 V6
 
Příspěvky: 1544
Registrován: 23 bře 2009, 11:43
Bydliště: Brno

Re: Selespeed - únik oleje

Příspěvekod djdave » 24 zář 2010, 07:19

No, dělá mě to už tak půl roku. Poprvé, když začlo blbnout řazení, jsem to dal do servisu, tam to projeli na examineru a dolili. Byl klid tak měsíc a půl. Ale interval se zkracuje, ted už tam olej nevydrží ani 14 dní. Určitě jsem za tu dobu prolil tak 2 litry min.
Uživatelský avatar
djdave
1,4 IE
 
Příspěvky: 14
Registrován: 22 zář 2010, 17:53
Bydliště: Brno

Re: Selespeed - únik oleje

Příspěvekod mr.BSE » 24 zář 2010, 17:49

Tolik se do robota snad ani nevleze, takže ti to musí chcát někam ven.
Kdyby to bylo míň, tak bych řekl, že je v hajzlu "zásobník tlaku" ( kovovej valec z jedny strany uzavřenej gumou (z druhý strany uzavřenej dnem :-) ), která se přetlakem v robotu prohýbá ).

Ale 2 litry by měly být někde vidět :?
Obrázek

Repres.eu - servis, kde mně opravili immo (jako jediní v ČR)

Obsah je veličina, která vyjadřuje velikost plochy.
Objem je veličina, představuje míru charakterizující danou část prostoru (např. válce motoru).
Uživatelský avatar
mr.BSE
2,5 V6
 
Příspěvky: 1544
Registrován: 23 bře 2009, 11:43
Bydliště: Brno

Re: Selespeed - únik oleje

Příspěvekod djdave » 25 zář 2010, 08:00

No ven to někudy teče každopádně. Olej pod autem v malých loužičkách v garáži nacházím. Chystám se to nechat rozdělat, aby se zjistilo odkud. Nechce se mi věřit, že by to byl opravdu přímo robot, jak mi tvrdí mechanik, který se na to díval. Zajímalo mne jen, jestli někdo neměl zkušenost z únikem oleje ze selespeedu a odkud. Všichni většinou mají problém s čidlem zařazené rychlosti jak čtu...
Uživatelský avatar
djdave
1,4 IE
 
Příspěvky: 14
Registrován: 22 zář 2010, 17:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod .mycTD » 25 zář 2010, 10:38

normalne bych to ocistil a sledoval unik. jak to rozdelas, tak uz nic nenajdes.
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: Selespeed - únik oleje

Příspěvekod satelit » 08 pro 2011, 22:34

Ahoj Chlapi. Měl jsem,respektive mám podobný problém.VByvrcholil tím,že se mi Alfi totálně počural--vytek všechen olej z nádržky na levém blatníku.Dokonce vklidu,kdy vůz stál asi 3hodiny před barákem po jízdě. Lehce to zkrátím-na AFcentru v OV napíchli na diag a zjistili unik tlaku v odborně v HYDRAULICKÉM AKUMULÁTORU . jE TO ZAS NĚJAKÝ ZÁSOBNÍK OLEJE někde u převodovky. Ráno to jedu nechat vyměnit-tak jsem zvědav,jak to kluci zvládnou-zatím zanechali dobrý dojem-po napíchnutí do zjistil okamžitě a ještě se mi to snažil mechanik vysvětlit. Katalogové číslo jest 717 511 95-cena 1620Kč. Fiat to slevnil-původně nějakých 3500.
satelit
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 870
Registrován: 12 úno 2007, 13:43
Bydliště: Příbor

Re: Selespeed - únik oleje

Příspěvekod mr.BSE » 09 pro 2011, 09:39

taktez sem to menil,ale kvuli jinemu problemu. Neumim si predstavit,jak pres nej muze utect olej ven mimo robota.
Obrázek

Repres.eu - servis, kde mně opravili immo (jako jediní v ČR)

Obsah je veličina, která vyjadřuje velikost plochy.
Objem je veličina, představuje míru charakterizující danou část prostoru (např. válce motoru).
Uživatelský avatar
mr.BSE
2,5 V6
 
Příspěvky: 1544
Registrován: 23 bře 2009, 11:43
Bydliště: Brno

Re: Selespeed - únik oleje

Příspěvekod satelit » 09 pro 2011, 12:13

Tak už je to hotovo, už je to hotovo !! Zvládli to kluci komplet za 2hodinky ! Celkem drbačka-odpojit konektory,akumulátor ven,držák aku taktáž. Klíč 27 na demontáž toho tlakového akumulátoru. Zpětná montáž a pak to hlavní-diag a kompletní naprogramování funkci selespeedu. Zdá se,že to zvládli na 1 !! Cena vč. materiálu 2733 Kč.Alfi jenom vrní !! 8) 8)
satelit
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 870
Registrován: 12 úno 2007, 13:43
Bydliště: Příbor

Re: Selespeed - únik oleje

Příspěvekod mr.BSE » 09 pro 2011, 13:32

8)
Obrázek

Repres.eu - servis, kde mně opravili immo (jako jediní v ČR)

Obsah je veličina, která vyjadřuje velikost plochy.
Objem je veličina, představuje míru charakterizující danou část prostoru (např. válce motoru).
Uživatelský avatar
mr.BSE
2,5 V6
 
Příspěvky: 1544
Registrován: 23 bře 2009, 11:43
Bydliště: Brno


Zpět na TS & JTS motory (TS & JTS engines)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron