Roztržená spojka VALEO po 9tkm(nová)

Vše o dieselech..

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Roztržená spojka VALEO po 9tkm(nová)

Příspěvekod Chosse » 01 zář 2011, 14:38

Zdravim, před 3 měsíci jsem měnil spojku a setrvačník u 1,9JTDm. Před 14 dny mi auto 4x cuklo, když jsem jel na 4ku, lechtání plynu, 2tis. otáček. Po 4tém škubnutí jsem dojel. Byl slyšet takový hnusný mechanický zvuk dření a na žádnou rychlost jsem se nerozjel. Myslel jsem, že to je převodovka, ale ukázalo se, že je roztržená spojka (vypadá úplně jak nová, nepoškrábaná, až na to, že je v prdeli) auto čiplé neni, mělo by tam být základ 305NM, na brzdě jsem nebyl, ale na chip to nevypadá, klasicky mi píská turbo, občas zakouří, ale nic strašného. Teď jen nevím, jestli mi vůbec uznají reklamaci, pokud ne, tak nevím, co s tím. Ví někdo, na jaký krouťák je VALEO dimenzovaná ?
AR 156 1,9 JTDm
Chosse
1,4 TS
 
Příspěvky: 25
Registrován: 30 říj 2009, 14:43
Bydliště: Chomutov

Re: Roztržená spojka VALEO po 9tkm(nová)

Příspěvekod yan.ko » 01 zář 2011, 14:51

Ahoj, prvne bych s tim sel tam, kde ti to montovali. Vydrzet by rozhodne mela 400Nm a kdyz ji das pokourit vice, tak bude jen prokluzovat, urcite by se nemela rozletet. Mimochodem dej sem foto, by me zajimalo jak takova rozstrelena spojka vypada.
Obrázek Alfa Romeo Perfection
Uživatelský avatar
yan.ko
2,5 V6
 
Příspěvky: 1579
Registrován: 13 úno 2007, 14:04
Bydliště: doma

Re: Roztržená spojka VALEO po 9tkm(nová)

Příspěvekod sarkan » 07 zář 2011, 08:59

Přesně tak. Protáčí se Ti v lamele tisíchran? lamela se buď urve tak, že to vidíš, nebo se odtrhne část obložení, že to taky vidíš. Pokud vypadá neškrábnuta, tak jí asi nic nebude.Já osobně bych nevěřil, že se dá dobře namontovaná lamela urvat. Spíš urveš setrvák. Zkus pootočit vnitřkem setrváku proti zevnějšku. Pokud se protáčí, tak je KO. Dával si novej, nebo jetej? Lamela se múže protáčet, když nepasuje ticíchran, ale to by si snád mechanik všimnul na nenamlátil to tam.
info@alfatuning.sk - čiptuning výpočtom, alebo dá sa to aj bez dymu
http://www.alfatuning.sk
Uživatelský avatar
sarkan
1,7 16V
 
Příspěvky: 121
Registrován: 14 úno 2008, 20:02

Re: Roztržená spojka VALEO po 9tkm(nová)

Příspěvekod Chosse » 11 zář 2011, 11:13

Setrvák se dával novej, ten předtim se dal protočit o 360, ten novej se da malinko pootocit, ale to je v poradku. Ja jen doufam, ze uznaji reklamaci spojky, jinak nevim, jak se to vyresi.
AR 156 1,9 JTDm
Chosse
1,4 TS
 
Příspěvky: 25
Registrován: 30 říj 2009, 14:43
Bydliště: Chomutov


Zpět na TD & JTD motory (TD & JTD engines)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron