Problematické starty za studena

Vše o boxerech..

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Problematické starty za studena

Příspěvekod Sejny » 28 lis 2007, 03:31

Zdravím pánové, s přicházejícími mrazy mě moje AR33 1,7 16V začíná zlobit. Když ji chci studenou nastartovat tak to jde jedině s plynem a motor pak běží typuju na 2 válce, přitom je potřeba stále mít půl plynu aby se to udrželo při životě.. Jakmile teplota vyleze kousek nad 40°C tak je to OK a normálně jede. Netušíte někdo co by to mohlo způsobovat? Za jakékoli rady předem díky.
Uživatelský avatar
Sejny
1.7 TS
 
Příspěvky: 87
Registrován: 28 lis 2007, 03:21
Bydliště: near Tišnov

Příspěvekod pdcustoms » 01 pro 2007, 16:15

presne to my robila aj ta moja..ale vymenil som sviecky aje to ok...ale spravidla musis ist po celom zapalovacom systeme.sviecky. kable. pripadne rozdelovac. ci nema volu alebo neiesu opalene kontakty. inak aku ti ukazuej tovj motor tepletu ked je zohriaty. mne oklo 70 mam podozrenie na zly termostat len sa chem uistit. :D
pdcustoms
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 32
Registrován: 31 srp 2007, 23:09

Příspěvekod Sejny » 03 pro 2007, 02:02

U mě to taky bejvá těch 70-80, ale potom co jsem termostat vyměnil je zahřátá dřív... předtím se ohřála klidně až po 10km. No se svíčkama jsem zkoušel lehce laborovat, mám doma NGK co tam mají být(typ teď z hlavy nevím) z těma je to bych řekl poněkud horší. Pak mám ještě NGKčka s 4bodovými elektrodami, se kterýma se problém objevil. Ke svíčám mám uhlíkové kabely, to by mohl být problém ale chystám se koupit měděné co tam mají být. Zkusil jsem provést blikací diagnostiku Motroniku a vypadly na mě dvě chyby: vadná nebo špatně připojená váha vzduchu a signál lambdy mimo korekční hodnoty(takhle jsem to pracně přeložil z francoužtiny). Chyby jsem vymazal... zhruba po 100km se vrátila chyba váhy vzduchu, takže asi už nebude úplně OK. Připadne mi, že tu váhu někdo kuchal, protože to černé víčko nahoře na jejím tělese je dokola lehce omáznuté silikonem. Nevím na kolik se o tuto věc místní zajímají, ale váha je tvořená pouze klapkou, která se otevírá podle množtví procházejícího vzduchu, pak tam musí být něco co snímá její polohu, možná klasická odporová dráha a jezdec.
Uživatelský avatar
Sejny
1.7 TS
 
Příspěvky: 87
Registrován: 28 lis 2007, 03:21
Bydliště: near Tišnov

Kabely

Příspěvekod XFunny » 09 pro 2007, 17:39

Prave tedkom jsem se dival na original kabely co jsem mel v alfe co menil majitel prede mnou, jsou to kabely ktere jsou v buzirce po dvou... koukam dovnitr a hele oni maji medene lanko uprostred.. tak mi to nedalo a koukl jsem na kabely ktere mam cc 10tkm v aute a hle jen uhlikove !!!! takze jsem padil pro voltmetr ze zmerim odpor a lidi divte se original kabely mely 1,5kohm a ty uhlikove 3kohm, takze zitra davam zpet originaly... protoze me prislo divne kdyz dam vice elektrodove svicky tak to jelo hur.....jen pro informaci nove kabely na alfu stoji jeden par !!! 2500kc.... myslim si ze si vubec nedelaji vyrobci nahrad hlavu s nejaky odporem, verim tomu ze maj na civkach jen jeden kabel a akurat na to cvakaji koncovky...
Alfa Romeo 33 1.4IE 93"
XFunny
1,7 16V
 
Příspěvky: 124
Registrován: 17 zář 2007, 00:54


Zpět na Boxer motory (Boxer engines)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků