Jaké doporučíte svíčky?

Vše o šestihrnkách :)..

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Příspěvekod Elba » 23 říj 2008, 15:02

ten cistic to nedela....melo by to byt plne spalitelne a odbouratelne...v takovem mnozstvi se to dava aby to nebylo poznat.aj ten binec co to cisti by se mel navazat na to a diky tomu spalit.
vyjed nadrz co nejvic natankuj znova a pokud by to bylo tim tak to prestane :(
Uživatelský avatar
Elba
knihovník
 
Příspěvky: 1889
Registrován: 01 čer 2008, 16:31
Bydliště: Heart of Europe

Příspěvekod jerremiash » 24 říj 2008, 07:47

kavis píše:já používám splitfire :P


A to je co? :?:
...jsem z5...
jerremiash
2,0 T
 
Příspěvky: 1187
Registrován: 12 úno 2007, 08:40

Příspěvekod jerremiash » 24 říj 2008, 07:52

Elba píše:ten cistic to nedela....melo by to byt plne spalitelne a odbouratelne...v takovem mnozstvi se to dava aby to nebylo poznat.aj ten binec co to cisti by se mel navazat na to a diky tomu spalit.
vyjed nadrz co nejvic natankuj znova a pokud by to bylo tim tak to prestane :(


Bůhví co všechno čistič pokouší spálit. Např. podle servisky olej měněný pravidelně, ale dal jsem novou Selku 10W40 a po 5 tis černa kaše, ve vypouštěcí nádobě zůstaly tvrdé kusy karbonu. Nehledě na to, že "cvrlikání" šetiválce se změnilo na slušný rachot. Teď tam šla Selka 10W60 Racing, uvidíme, jak bude vypadat po dalších 5 tis.
...jsem z5...
jerremiash
2,0 T
 
Příspěvky: 1187
Registrován: 12 úno 2007, 08:40

Příspěvekod Marek » 24 říj 2008, 08:16

jerremiash píše:
kavis píše:já používám splitfire :P


A to je co? :?:


Jestli neměl spíš na mysli:
Vickers Supermarine Spitfire byl britský jednomístný stíhací letoun sloužící v RAF a v letectvech dalších spojeneckých armád během druhé světové války.

:D


Ale zřejmě nám chtěl říct o této značce:

http://www.splitfire.com/

Ale v katalogu Alfu neznají. :(
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Elba » 24 říj 2008, 11:14

hmm to bych si asi do auta nedal.....
navic Alfa ma takove specifikum...ze na jine nez originalni svicky nejezdi....
nevim jak V6 ktery je jednodussi bo ma jen jednu svicku ve valci...ale twin sparky opravdu stavkuji a nedelaji co maj kdyz se jim neda ta prava uzasna platinova svicka co tam ma byt :D
stoji hodne ale zas dlouho vydrzi
Uživatelský avatar
Elba
knihovník
 
Příspěvky: 1889
Registrován: 01 čer 2008, 16:31
Bydliště: Heart of Europe

Jerremiash

Příspěvekod Elba » 24 říj 2008, 11:19

smarja....
to licis jak detektivku....bych se skoro bal...
ze az rozpustis karbon v motoru prestane ti to jet..protoze ten karbon tesnil vsechno...navic se to tim uvolnenym sajrajtem v oleji vydira....
a plna syntetika.....jedine hur na takovy motor....jednak rozpusti co tam je....a jednak je ridsi takze diky tem vulim ti to bude zrat.
Skoro kazdy rika....syntetiku davat od zacatku.....jak ji tma nedavas a chces s tim zacit u stareho motoru.....neni to dobre.
Podle me jestli tma mas takovy curbes....tak te to bude stat kazdych 5tis km vymenu oleje.....ale jestli se ti to povede ty saze nakonec rozpustit bud emotor jako novy :mrgreen:
Uživatelský avatar
Elba
knihovník
 
Příspěvky: 1889
Registrován: 01 čer 2008, 16:31
Bydliště: Heart of Europe

Příspěvekod jerremiash » 24 říj 2008, 12:17

Jo, to se uvidí, hned jak bude chvilka udělam vůle ventilů a uvidíme, co se stane.A hlavně jak to bude vypadat pod deklem...
...jsem z5...
jerremiash
2,0 T
 
Příspěvky: 1187
Registrován: 12 úno 2007, 08:40

Příspěvekod Elba » 24 říj 2008, 13:36

ventily?to jako menit ty podlozky pod tim ze jsou osoupane?
teda....to si uzijes
Uživatelský avatar
Elba
knihovník
 
Příspěvky: 1889
Registrován: 01 čer 2008, 16:31
Bydliště: Heart of Europe

Re: Jaké doporučíte svíčky?

Příspěvekod jerremiash » 12 úno 2009, 10:25

ta vůle byly špatné jen na výfukových, to šlo hladce. Rovnou jsem u toho udělal i rozvody. Ale pořád tam je někde nějaký "renonc", vynechává, ale tak podivně, přímo jako by chcípal. svíčky už jsem zkusil troje :toimonster:
...jsem z5...
jerremiash
2,0 T
 
Příspěvky: 1187
Registrován: 12 úno 2007, 08:40

Re: Jaké doporučíte svíčky?

Příspěvekod Slíma » 12 úno 2009, 12:00

jerremiash píše:ta vůle byly špatné jen na výfukových, to šlo hladce. Rovnou jsem u toho udělal i rozvody. Ale pořád tam je někde nějaký "renonc", vynechává, ale tak podivně, přímo jako by chcípal. svíčky už jsem zkusil troje :toimonster:

beztak mas v pr... civky, ja na 2.5 vymenil svicky za doporucovane NGK a jelo to cca tyden OK a pak to zaclo vynechavat a vynechava to dodnes :mrgreen:
uz to odnesl kat :wink:

a cituji: "vynechava tak podivne jako by chcipal" to znam
.. infiammare rullo
.. enflammer rouleau
Uživatelský avatar
Slíma
3.2 V6 purple :-)
 
Příspěvky: 5420
Registrován: 15 bře 2008, 01:23
Bydliště: BRNO (převážně)

Re: Jaké doporučíte svíčky?

Příspěvekod lukee » 12 úno 2009, 12:50

Taky jsem poprvé zažil vynechávání na 1.8 TS 16V, vyměnil jsem jednu cívku (původní byla proražená), vyčistil jsem váhu vzduchu (isopropylalkoholem - na tom měřícím členu sice nejde žádná špína vidět, ale na po čištění bylo ušní vrtátko úplně černé), vyčistil jsem důkladně škrtící klapku - nevím, který idiot to vymyslel, ale hlavu T.S. propojili hadicou se škrtící klapkou a tím, jak se odvětrává ten olej tak se klapka postupně zanáší mastnotou. To co jsem utíral o víkendu do ubrousku byl hotový maras (prach s olejem). Pořádně jsem to vyčistil (odmastit na čistý hliník), volnoběžý ventil prostříknout WDčkem a už pár dní neznám vynechávání. Na diagnostice jsem měl ještě špatnou lambdu, která snad příjde během příštího týdne. Ale tenhle postup mi pomohl vyřešit vynechávání. Připomínám, že všechny zmíněné srance (rozuměj díly) pocházejí od Bosche :finga: . Lambdu jsem objednal Magneti-Marelli.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Jaké doporučíte svíčky?

Příspěvekod jerremiash » 12 úno 2009, 15:32

Slíma píše:beztak mas v pr... civky, ja na 2.5 vymenil svicky za doporucovane NGK a jelo to cca tyden OK a pak to zaclo vynechavat a vynechava to dodnes :mrgreen:
uz to odnesl kat :wink:

a cituji: "vynechava tak podivne jako by chcipal" to znam


Herdek, mam tu ještě jednu a po výměně žádná změna. Když odpojím¨na chvíli baterku, auto je zase OK, takže to vypadá, jako by řj po resetu jela ok a pak si od nějakého čidla načetla blbosti. TO su zvědavy, jestli na to přijdu...
...jsem z5...
jerremiash
2,0 T
 
Příspěvky: 1187
Registrován: 12 úno 2007, 08:40

Re: Jaké doporučíte svíčky?

Příspěvekod lukee » 12 úno 2009, 17:01

jerremiash píše:
Slíma píše:beztak mas v pr... civky, ja na 2.5 vymenil svicky za doporucovane NGK a jelo to cca tyden OK a pak to zaclo vynechavat a vynechava to dodnes :mrgreen:
uz to odnesl kat :wink:

a cituji: "vynechava tak podivne jako by chcipal" to znam


Herdek, mam tu ještě jednu a po výměně žádná změna. Když odpojím¨na chvíli baterku, auto je zase OK, takže to vypadá, jako by řj po resetu jela ok a pak si od nějakého čidla načetla blbosti. TO su zvědavy, jestli na to přijdu...


Resetni ŘJ, a až nějaké čidlo začne načítat blbosti, přijeď - uděláme diag :wink:
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Jaké doporučíte svíčky?

Příspěvekod lukee » 12 úno 2009, 17:07

Slíma píše:
jerremiash píše:ta vůle byly špatné jen na výfukových, to šlo hladce. Rovnou jsem u toho udělal i rozvody. Ale pořád tam je někde nějaký "renonc", vynechává, ale tak podivně, přímo jako by chcípal. svíčky už jsem zkusil troje :toimonster:

beztak mas v pr... civky, ja na 2.5 vymenil svicky za doporucovane NGK a jelo to cca tyden OK a pak to zaclo vynechavat a vynechava to dodnes :mrgreen:
uz to odnesl kat :wink:

a cituji: "vynechava tak podivne jako by chcipal" to znam


Nejhorší na tom je, že aji když je ta cívka špatná (v mém případě byla přepětím prasklá a jiskry skákaly tou dírou místo ke svíčce tak na kostru), tak po proměření měřákem se zdál primár i sekundár nepřerušený a měl i katalogové odpory.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Jaké doporučíte svíčky?

Příspěvekod mysak » 12 úno 2009, 19:38

zkuste tu civku nahrat horkovzdušnou pistoli a pak zmeřit hodnoty,pokud je špatna tak tím ji odhalíš :wink:
Ex 156 v6,AR 147 1.6 ,Gtv 2.0 ts turbo
Uživatelský avatar
mysak
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 32
Registrován: 12 úno 2009, 19:15
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na V6 motory (V6 engines)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron