Vymazání chyb z ŘJ

Vše o Alfách - novinky, diskuse nad Alfama, ...
(all about Alfa Romeo)

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Vymazání chyb z ŘJ

Příspěvekod gloom » 10 led 2008, 22:59

Zdravím,
měl bych takový dotázek.
Asi před rokem mi na diagnostice zjistili, že mám vadnou lambdu. Tak jsem si ji vyměnil, ale pak už jsem zpět na diag nejel. No, a chtěl jsem se zeptat, jestli se tato chyba smaže z ŘJ sama např odpojením baterie nebo pomůže jen vymazání přes diagnostiku. Jde mi o to, že příští týden jedu na diagnostiku, tak pokud by mi zjistili opět vadnou lambdu, tak zda-li by to mohla být chyba po té původní lambdě, abych zase nezačal zbytečně skupovat něco, co nepotřebuju. :mrgreen:
Děkuji
Alfa Romeo 145 1.6TS 16V (AR67601) 12/97
Gloom [:glum:] :finga:
Uživatelský avatar
gloom
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 609
Registrován: 17 úno 2007, 10:13
Bydliště: Ostrava

Re: Vymazání chyb z ŘJ

Příspěvekod lukee » 11 led 2008, 08:40

gloom píše:Zdravím,
měl bych takový dotázek.
Asi před rokem mi na diagnostice zjistili, že mám vadnou lambdu. Tak jsem si ji vyměnil, ale pak už jsem zpět na diag nejel. No, a chtěl jsem se zeptat, jestli se tato chyba smaže z ŘJ sama např odpojením baterie nebo pomůže jen vymazání přes diagnostiku. Jde mi o to, že příští týden jedu na diagnostiku, tak pokud by mi zjistili opět vadnou lambdu, tak zda-li by to mohla být chyba po té původní lambdě, abych zase nezačal zbytečně skupovat něco, co nepotřebuju. :mrgreen:
Děkuji


Mám jenom skromný dotaz - co tě stojí diagnostika? A kde?
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Vymazání chyb z ŘJ

Příspěvekod Kocour666 » 11 led 2008, 18:56

gloom píše:Zdravím,
měl bych takový dotázek.
Asi před rokem mi na diagnostice zjistili, že mám vadnou lambdu. Tak jsem si ji vyměnil, ale pak už jsem zpět na diag nejel. No, a chtěl jsem se zeptat, jestli se tato chyba smaže z ŘJ sama např odpojením baterie nebo pomůže jen vymazání přes diagnostiku. Jde mi o to, že příští týden jedu na diagnostiku, tak pokud by mi zjistili opět vadnou lambdu, tak zda-li by to mohla být chyba po té původní lambdě, abych zase nezačal zbytečně skupovat něco, co nepotřebuju. :mrgreen:
Děkuji
Jestli si tu lambdu vyměnil dal originál a funguje tak si ECU(ŘJ) tu chybu vymaže sama protože se již nebude opakovat.Je to proto že například při startu kdy poklesne napěti v sítí tak různá čidla hlásí poruchy právě k vůli tomu poklesu napětí.Jsou to tzv.náhodné chyby...tak aby pak v tom nebyl bordel tak si je pak ECU smázne.Mimo chyby bezpečnostní ABS,EBD,ASR a Airbag ty jdou mazat až po odstranění poruchy pres např.Examiner a pod.
Alfa Romeo 156 2.0TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
Obrázek
Uživatelský avatar
Kocour666
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 565
Registrován: 12 úno 2007, 19:01
Bydliště: Ostrava - Svinov

Příspěvekod gloom » 13 led 2008, 23:57

Kocoure, díky moc za ujasnění. 8)
Lukee: Zítra se někde objednávám. Chtěl bych zajet do tolik vychvalovaného Mošnova. Pak Ti dám vědět, na kolik to vyšlo.
Alfa Romeo 145 1.6TS 16V (AR67601) 12/97
Gloom [:glum:] :finga:
Uživatelský avatar
gloom
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 609
Registrován: 17 úno 2007, 10:13
Bydliště: Ostrava


Zpět na Alfa Romeo všeobecně (Alfa Romeo Info)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků