AR 164 2.0 TS 8V - Prosím o rady

Potřebujete poradit s koupí Alfy?

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

AR 164 2.0 TS 8V - Prosím o rady

Příspěvekod Gianluigi » 16 kvě 2008, 22:57

Ahoj, neustále sbírám informace o tomhle autě a těchto motorech. Moc toužím po AR 164 (ty hranaté tvary mi nedají už 3 měsíce spát) konkrétně po téhle http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6101564 . Jenže je moc lidí, kteří říkají, že je Alfa nespolehlivá. Já si našel, že to je v podstatě pravda, ale například u motoru 2.0 TS 16V. A tohle je 2.0 TS 8V. Naopak jsem slyšel, že tyto motory (8V) jsou velice kvalitní a odolné. Chci slyšet objektivní názor, nikoliv moc z pohledu fanouška. Potřebuji auto, které aj když do něho vrazím spoutu peněz tak mě nenechá ve štychu. Pokud bych se o ni nestaral tak vím, že na to má AR právo se někde pokazit, ale já jsem fanda aut. Ptám se taky, tahle AR bude hned po koupi udělat rozvody, ty jsou přejeté o 5tis. km? nemohlo se nic stát? taky už rok stojí. vadí? řekl jsem si, že jestli bych ji koupíl, udělám rozvody, origo svíčky, olej selenia, zkontroloval olejové čerpadlo, veškeré nové filtry, vyčistil škrtící klapku, vyčistil váhu vzduchu, zkontroloval hodnoty lambdy. Má 8V TS stejné problémy jako 16V TS s tou klikou? jaké má tento motor (8V) slabiny? co převodovka u 164? ta samá (kvalitou) jako u 156? Tahle kára by nemusela být tak nespolehlivá jak ostatní AR ne? Přece jenom je blíž té legendární AR 75, kterou uznávají po kvalitativní stránce i fanoušci německých aut. moc dík za rady. teda jestli někdo poradí :D
Gianluigi
1.7 TS
 
Příspěvky: 77
Registrován: 16 kvě 2008, 22:41
Bydliště: Brno - Bystrc

Příspěvekod lukee » 18 kvě 2008, 11:11

Ahoj, trochu OT ale Azzurru nedoporučuju. Byli jsme tam kupovat 166 V6 Turbo a s takovým přístupem jako tam jsem se ještě nikdy nesetkal - nechtěli nechat auto prohlídnout v Motortecu a nakonec ani nechtěli vrátit zálohu za auto, která ho měla na týden podržet. Majitel je ital, nemá cenu se s ním ani hádat.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Příspěvekod Gianluigi » 18 kvě 2008, 12:28

lukee píše:Ahoj, trochu OT ale Azzurru nedoporučuju. Byli jsme tam kupovat 166 V6 Turbo a s takovým přístupem jako tam jsem se ještě nikdy nesetkal - nechtěli nechat auto prohlídnout v Motortecu a nakonec ani nechtěli vrátit zálohu za auto, která ho měla na týden podržet. Majitel je ital, nemá cenu se s ním ani hádat.

Takže si ji nakonec radši nekoupil jo? Myslíš, že tam něco v těch autech schovávají? předělanej tachec, skrytá závada?
Gianluigi
1.7 TS
 
Příspěvky: 77
Registrován: 16 kvě 2008, 22:41
Bydliště: Brno - Bystrc

Alfa 166

Příspěvekod satelit » 18 kvě 2008, 14:09

Ahoj! Koukni tady do prodeje!! 166 za pusinku!!
satelit
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 870
Registrován: 12 úno 2007, 13:43
Bydliště: Příbor

Příspěvekod chamry » 18 kvě 2008, 17:20

Azzurro taky nedoporucuju byl jsem se tam divat na Bravo a na 100% stocene km aspon o 100tkm jinak auta obouchane a majtel Ital. Jinak kdyz jsem chtel zajed z autem na diagnostiku do motortecu tak mi to nedovolili a rekl ze pry km nestaceji. Nakonec jsem kupil v italcar u fordu.
Alfa Spider 2.0TS
Alfa 159 2.4JTDm 147KW
Uživatelský avatar
chamry
1,9 JTD
 
Příspěvky: 240
Registrován: 11 črc 2007, 15:19
Bydliště: Frydek-Mistek

Příspěvekod Gianluigi » 18 kvě 2008, 18:59

hmm, to je zajímavé. díky za postřehy. já si právě to s těma km taky říkal, ale auto v interiéru jak nové, podle toho se pozná, kolik času v tom kdo trávil, ikdyž z venku odřené. jedině tam zajít a když nebudou chtít pustit na diagnostiku tak nebrat. to mě štve, nevim kde u nás koupit 2.0 TS, moc toho tady není a v něměcku samý 3.0 V6 - bych neuživil.
Gianluigi
1.7 TS
 
Příspěvky: 77
Registrován: 16 kvě 2008, 22:41
Bydliště: Brno - Bystrc

Příspěvekod .mycTD » 18 kvě 2008, 20:49

u takhle stareho auta zadne kilometry neres, zalezi na stavu konkretniho kusu. navic tady budes rad, kdyz zjistis aspon skutecny rok vyroby.
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Příspěvekod Gianluigi » 18 kvě 2008, 21:11

.mycTD píše:u takhle stareho auta zadne kilometry neres, zalezi na stavu konkretniho kusu. navic tady budes rad, kdyz zjistis aspon skutecny rok vyroby.

10 let je moc staré auto? njn, na nové nemám a ani se mi nové nelíbí. mám rád hrany. vždycky je to sázka do loterie když se kupuje auto, jen chci aby ten risk byl co nejnižší a proto se všech ptám a sbírám informace.
Gianluigi
1.7 TS
 
Příspěvky: 77
Registrován: 16 kvě 2008, 22:41
Bydliště: Brno - Bystrc

Příspěvekod .mycTD » 18 kvě 2008, 21:21

netvrdim, ze 10 let je moc (kdyz pominu, ze tohle je temer urcite starsi). jen tvrdim, ze po deseti letech uz kilometry na tachometru nic nerikaji o stavu vozu, nehlede na to, ze skutecne km stejne nezjistis.
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Příspěvekod lukee » 19 kvě 2008, 14:35

Gianluigi píše:
lukee píše:Ahoj, trochu OT ale Azzurru nedoporučuju. Byli jsme tam kupovat 166 V6 Turbo a s takovým přístupem jako tam jsem se ještě nikdy nesetkal - nechtěli nechat auto prohlídnout v Motortecu a nakonec ani nechtěli vrátit zálohu za auto, která ho měla na týden podržet. Majitel je ital, nemá cenu se s ním ani hádat.

Takže si ji nakonec radši nekoupil jo? Myslíš, že tam něco v těch autech schovávají? předělanej tachec, skrytá závada?


Nekupoval jsem ji já, ale TKevlar. Začátkem týdne jsme složili zálohu že si ji o víkendu přijedem omrknout s tím, že necháme auto pořádně prohlídnout. Auto jsme prošasovali co to dalo, dali jsme testovací jízdu a nakonec jsme řekli "berem, ale po diagnostice v Motortecu" - a pak to začlo. Majitel se ohrazoval, že tomu v motortecu nerozumí (oblíbená hláška). Kdyby nic neskrývali, byl by jim diag u p*dele.
Azuru nedoporučuju :!:
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Příspěvekod Gianluigi » 19 kvě 2008, 14:44

lukee píše:
Gianluigi píše:
lukee píše:Ahoj, trochu OT ale Azzurru nedoporučuju. Byli jsme tam kupovat 166 V6 Turbo a s takovým přístupem jako tam jsem se ještě nikdy nesetkal - nechtěli nechat auto prohlídnout v Motortecu a nakonec ani nechtěli vrátit zálohu za auto, která ho měla na týden podržet. Majitel je ital, nemá cenu se s ním ani hádat.

Takže si ji nakonec radši nekoupil jo? Myslíš, že tam něco v těch autech schovávají? předělanej tachec, skrytá závada?


Nekupoval jsem ji já, ale TKevlar. Začátkem týdne jsme složili zálohu že si ji o víkendu přijedem omrknout s tím, že necháme auto pořádně prohlídnout. Auto jsme prošasovali co to dalo, dali jsme testovací jízdu a nakonec jsme řekli "berem, ale po diagnostice v Motortecu" - a pak to začlo. Majitel se ohrazoval, že tomu v motortecu nerozumí (oblíbená hláška). Kdyby nic neskrývali, byl by jim diag u p*dele.
Azuru nedoporučuju :!:

A když ji koupil měl s ní problémy? bylo to auto nachystané? něco co se hned vysralo?
Gianluigi
1.7 TS
 
Příspěvky: 77
Registrován: 16 kvě 2008, 22:41
Bydliště: Brno - Bystrc

Příspěvekod lukee » 19 kvě 2008, 14:53

Gianluigi píše:
lukee píše:
Gianluigi píše:
lukee píše:Ahoj, trochu OT ale Azzurru nedoporučuju. Byli jsme tam kupovat 166 V6 Turbo a s takovým přístupem jako tam jsem se ještě nikdy nesetkal - nechtěli nechat auto prohlídnout v Motortecu a nakonec ani nechtěli vrátit zálohu za auto, která ho měla na týden podržet. Majitel je ital, nemá cenu se s ním ani hádat.

Takže si ji nakonec radši nekoupil jo? Myslíš, že tam něco v těch autech schovávají? předělanej tachec, skrytá závada?


Nekupoval jsem ji já, ale TKevlar. Začátkem týdne jsme složili zálohu že si ji o víkendu přijedem omrknout s tím, že necháme auto pořádně prohlídnout. Auto jsme prošasovali co to dalo, dali jsme testovací jízdu a nakonec jsme řekli "berem, ale po diagnostice v Motortecu" - a pak to začlo. Majitel se ohrazoval, že tomu v motortecu nerozumí (oblíbená hláška). Kdyby nic neskrývali, byl by jim diag u p*dele.
Azuru nedoporučuju :!:

A když ji koupil měl s ní problémy? bylo to auto nachystané? něco co se hned vysralo?



Z obchodu sešlo, po slovní roztržce jsme odešli, zálohu nakonec vrátili (v pozadí s it. nadávkama).
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Příspěvekod Gianluigi » 19 kvě 2008, 15:11

lukee píše:
Gianluigi píše:
lukee píše:
Gianluigi píše:
lukee píše:Ahoj, trochu OT ale Azzurru nedoporučuju. Byli jsme tam kupovat 166 V6 Turbo a s takovým přístupem jako tam jsem se ještě nikdy nesetkal - nechtěli nechat auto prohlídnout v Motortecu a nakonec ani nechtěli vrátit zálohu za auto, která ho měla na týden podržet. Majitel je ital, nemá cenu se s ním ani hádat.

Takže si ji nakonec radši nekoupil jo? Myslíš, že tam něco v těch autech schovávají? předělanej tachec, skrytá závada?


Nekupoval jsem ji já, ale TKevlar. Začátkem týdne jsme složili zálohu že si ji o víkendu přijedem omrknout s tím, že necháme auto pořádně prohlídnout. Auto jsme prošasovali co to dalo, dali jsme testovací jízdu a nakonec jsme řekli "berem, ale po diagnostice v Motortecu" - a pak to začlo. Majitel se ohrazoval, že tomu v motortecu nerozumí (oblíbená hláška). Kdyby nic neskrývali, byl by jim diag u p*dele.
Azuru nedoporučuju :!:

A když ji koupil měl s ní problémy? bylo to auto nachystané? něco co se hned vysralo?



Z obchodu sešlo, po slovní roztržce jsme odešli, zálohu nakonec vrátili (v pozadí s it. nadávkama).

jsou to taliáni, to je jasné. tak ještě zbývá dovést něco ze zahr. ale venku je to samý 3.0 V6
Gianluigi
1.7 TS
 
Příspěvky: 77
Registrován: 16 kvě 2008, 22:41
Bydliště: Brno - Bystrc

Příspěvekod jerremiash » 19 kvě 2008, 15:29

Já ti nevím, za ty prachy v itálii najdeš jenom na předraženém autoscout24.it 4ks krasavic.
Slíma vozí auta, třeba poradí nebo něco někde zahlídne. V itálii se dostaneš za slušný kus určitě pod 1000 euro. Škubat se od bazarů nenech
...jsem z5...
jerremiash
2,0 T
 
Příspěvky: 1187
Registrován: 12 úno 2007, 08:40

Příspěvekod lukee » 19 kvě 2008, 15:36

jerremiash píše:Já ti nevím, za ty prachy v itálii najdeš jenom na předraženém autoscout24.it 4ks krasavic.
Slíma vozí auta, třeba poradí nebo něco někde zahlídne. V itálii se dostaneš za slušný kus určitě pod 1000 euro. Škubat se od bazarů nenech



Tak tak....
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Další

Zpět na Kupujeme Alfu (Tips for AR-buyers)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron