SUPER SERVIS KLIMATIZACE - ŽÁDNÍ LEDNIČKÁŘI

Zkušenosti a jejich hodnoceni..

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Měli jste někdy problém s klimatizaci?

Ano.
10
36%
Ne.
10
36%
Pořad mám.
3
11%
Co to je klimatizace?
5
18%
 
Celkem hlasů : 28

Příspěvekod maosko » 12 bře 2008, 08:24

Marek píše:Předjarní akce pro kamarády ze Squadry - údržba klimy včetně doplnění chladiva a maziva za 499 Kč. Z každého Squadristy odvedu do Squadrakasy 99 Kč. Platí do 30.3.2008


:eek2: Super ponuka len skoda, ze nestihnem priletiet do toho 30.3. :( Ved niekedy sa ale urcite stavim...akcia neakcia (kde to vlastne si?) 8)
Krása & výkon = Alfa Romeo
156 2.4 JTD sportwagon + sarkan's modification
maosko
1.7 TS
 
Příspěvky: 89
Registrován: 05 lis 2007, 15:09
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Marek » 12 bře 2008, 08:40

Balanta píše:
Marek píše:Předjarní akce pro kamarády ze Squadry - údržba klimy včetně doplnění chladiva a maziva za 499 Kč. Z každého Squadristy odvedu do Squadrakasy 99 Kč. Platí do 30.3.2008

Ahoj
Marku mám problém, ovšem neví si nikdo stím rady. Poprvé když jsem doplnil klimu tak klima šla 3.dny a konec, tak se hledala příčina, ta se našla. Byla ďuravá trubka ve které vede klima, byla nahrazena gumovou trubkou speciální, klima 3. dny jide a pak bez reakce. Už si nevím vůbec rady, snad co poslední mi zbývá tak buď vyměňit kompresor a nebo chladič ale ani jedno nejeví problém. takže jsem z toho úplně špatný a proto píšu a potřebuju poradit. Kdyby tě něco napadalo tak mi napiš. díky moc :!:


Je třeba použít detekční kapalinu a zjistit místo úniku. Pokud vydrží tlak v okruhu 3 dny, bude to hledání na chu..! V takovém případě je lepší použít přípravek na utěsnění klimatizačního okruhu. Stojí cca 3000 Kč, ale funguje. Samozřejmě za předpokladu, že je únik mimo zorné pole, t.j. třeba v kabině na radiátoru. Než sundávat pal.desku, tak to raději auto prodat a koupit jiné.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Marek » 12 bře 2008, 09:54

maosko píše:
Marek píše:Předjarní akce pro kamarády ze Squadry - údržba klimy včetně doplnění chladiva a maziva za 499 Kč. Z každého Squadristy odvedu do Squadrakasy 99 Kč. Platí do 30.3.2008


:eek2: Super ponuka len skoda, ze nestihnem priletiet do toho 30.3. :( Ved niekedy sa ale urcite stavim...akcia neakcia (kde to vlastne si?) 8)


Orlová.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod chamry » 12 bře 2008, 19:25

Chtel jsem se te zeptat Marku mel jsem sundany motor a klima byla rozpojena tak tyden tak asi mi odesel dehydrator ze nebo nemusel? Jinak co stoji? a jak to vypada sice tusim asi jak ale nejsem si jisty. Jinak klima klimuje ale zda se mi ze nejak slabe.i Dik :D
Alfa Spider 2.0TS
Alfa 159 2.4JTDm 147KW
Uživatelský avatar
chamry
1,9 JTD
 
Příspěvky: 240
Registrován: 11 črc 2007, 15:19
Bydliště: Frydek-Mistek

Příspěvekod Balanta » 12 bře 2008, 21:14

Marek píše:
Balanta píše:
Marek píše:Předjarní akce pro kamarády ze Squadry - údržba klimy včetně doplnění chladiva a maziva za 499 Kč. Z každého Squadristy odvedu do Squadrakasy 99 Kč. Platí do 30.3.2008

Ahoj
Marku mám problém, ovšem neví si nikdo stím rady. Poprvé když jsem doplnil klimu tak klima šla 3.dny a konec, tak se hledala příčina, ta se našla. Byla ďuravá trubka ve které vede klima, byla nahrazena gumovou trubkou speciální, klima 3. dny jide a pak bez reakce. Už si nevím vůbec rady, snad co poslední mi zbývá tak buď vyměňit kompresor a nebo chladič ale ani jedno nejeví problém. takže jsem z toho úplně špatný a proto píšu a potřebuju poradit. Kdyby tě něco napadalo tak mi napiš. díky moc :!:


Je třeba použít detekční kapalinu a zjistit místo úniku. Pokud vydrží tlak v okruhu 3 dny, bude to hledání na chu..! V takovém případě je lepší použít přípravek na utěsnění klimatizačního okruhu. Stojí cca 3000 Kč, ale funguje. Samozřejmě za předpokladu, že je únik mimo zorné pole, t.j. třeba v kabině na radiátoru. Než sundávat pal.desku, tak to raději auto prodat a koupit jiné.

myslíš že to bude fungovat ten přípravek na to utěsnění? ať vím jestli do toho mám investovat, jestli to nebudou vyhozené peníze. Co ty na to, chtěl bych vdět tvůj názor. dík
Alfa Romeo Giulia 2.0 Turbo 280k Q4 VELOCE

http://www.cyklobarbecva.cz
Uživatelský avatar
Balanta
2,4 JTD
 
Příspěvky: 934
Registrován: 02 čer 2007, 09:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Příspěvekod Marek » 12 bře 2008, 21:35

chamry píše:Chtel jsem se te zeptat Marku mel jsem sundany motor a klima byla rozpojena tak tyden tak asi mi odesel dehydrator ze nebo nemusel? Jinak co stoji? a jak to vypada sice tusim asi jak ale nejsem si jisty. Jinak klima klimuje ale zda se mi ze nejak slabe.i Dik :D

Dehydrátor ma kapacitu na 10 minut pobytu na vzduchu. Potom již přestává plnit funkci dehydrátoru, t.j. zařízení odstraňujicího vlhkost z tlakového okruhu klimatizace. Postupná koroze a KO celého systému je na cestě. Je jen otázkou za jak dlouho přijde. Co si budeme vykládat, dlouho nikdo z nás o něčem takovém nevěděl a jen jsme se divili, proč odejde kompresor, vstřikovací ventil či jiná "drobnost". Bohužel to v ledničce není a to ti mistři většinou neví. :!:
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Marek » 12 bře 2008, 21:36

Balanta píše:
Marek píše:
Balanta píše:
Marek píše:Předjarní akce pro kamarády ze Squadry - údržba klimy včetně doplnění chladiva a maziva za 499 Kč. Z každého Squadristy odvedu do Squadrakasy 99 Kč. Platí do 30.3.2008

Ahoj
Marku mám problém, ovšem neví si nikdo stím rady. Poprvé když jsem doplnil klimu tak klima šla 3.dny a konec, tak se hledala příčina, ta se našla. Byla ďuravá trubka ve které vede klima, byla nahrazena gumovou trubkou speciální, klima 3. dny jide a pak bez reakce. Už si nevím vůbec rady, snad co poslední mi zbývá tak buď vyměňit kompresor a nebo chladič ale ani jedno nejeví problém. takže jsem z toho úplně špatný a proto píšu a potřebuju poradit. Kdyby tě něco napadalo tak mi napiš. díky moc :!:


Je třeba použít detekční kapalinu a zjistit místo úniku. Pokud vydrží tlak v okruhu 3 dny, bude to hledání na chu..! V takovém případě je lepší použít přípravek na utěsnění klimatizačního okruhu. Stojí cca 3000 Kč, ale funguje. Samozřejmě za předpokladu, že je únik mimo zorné pole, t.j. třeba v kabině na radiátoru. Než sundávat pal.desku, tak to raději auto prodat a koupit jiné.

myslíš že to bude fungovat ten přípravek na to utěsnění? ať vím jestli do toho mám investovat, jestli to nebudou vyhozené peníze. Co ty na to, chtěl bych vdět tvůj názor. dík


Nevím kde Ti to ještě utíká, ani jak velký je aktuální pokles - ztráta tlaku. Těžko hodnotit. Detekční kapalina se použila a není ji vidět, nebo se nepoužila?
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Balanta » 12 bře 2008, 21:42

Marek píše:
Balanta píše:
Marek píše:
Balanta píše:
Marek píše:Předjarní akce pro kamarády ze Squadry - údržba klimy včetně doplnění chladiva a maziva za 499 Kč. Z každého Squadristy odvedu do Squadrakasy 99 Kč. Platí do 30.3.2008

Ahoj
Marku mám problém, ovšem neví si nikdo stím rady. Poprvé když jsem doplnil klimu tak klima šla 3.dny a konec, tak se hledala příčina, ta se našla. Byla ďuravá trubka ve které vede klima, byla nahrazena gumovou trubkou speciální, klima 3. dny jide a pak bez reakce. Už si nevím vůbec rady, snad co poslední mi zbývá tak buď vyměňit kompresor a nebo chladič ale ani jedno nejeví problém. takže jsem z toho úplně špatný a proto píšu a potřebuju poradit. Kdyby tě něco napadalo tak mi napiš. díky moc :!:


Je třeba použít detekční kapalinu a zjistit místo úniku. Pokud vydrží tlak v okruhu 3 dny, bude to hledání na chu..! V takovém případě je lepší použít přípravek na utěsnění klimatizačního okruhu. Stojí cca 3000 Kč, ale funguje. Samozřejmě za předpokladu, že je únik mimo zorné pole, t.j. třeba v kabině na radiátoru. Než sundávat pal.desku, tak to raději auto prodat a koupit jiné. :|
myslíš že to bude fungovat ten přípravek na to utěsnění? ať vím jestli do toho mám investovat, jestli to nebudou vyhozené peníze. Co ty na to, chtěl bych vdět tvůj názor. dík


Nevím kde Ti to ještě utíká, ani jak velký je aktuální pokles - ztráta tlaku. Těžko hodnotit. Detekční kapalina se použila a není ji vidět, nebo se nepoužila?

On to skoušel pod nějakým tlakem nějakým hledáčkem a nenašel, nic říkal že to bude zdřejmě v palubní desce.ale všechny trubky které jsou přístupné se zkotrolovali a nic, kontrolovali jsme to ji na zvedáku. fak nevím mám ztoho divný pocit. hlavně nevím co jestli to dojed za tebou a zkusit to , prostě to risknout, třeba na to příde někdo a nebo sena to vykašlat a rači koupit za rok jiné auto. :finga:
Alfa Romeo Giulia 2.0 Turbo 280k Q4 VELOCE

http://www.cyklobarbecva.cz
Uživatelský avatar
Balanta
2,4 JTD
 
Příspěvky: 934
Registrován: 02 čer 2007, 09:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Příspěvekod chamry » 13 bře 2008, 18:54

Marek píše:
chamry píše:Chtel jsem se te zeptat Marku mel jsem sundany motor a klima byla rozpojena tak tyden tak asi mi odesel dehydrator ze nebo nemusel? Jinak co stoji? a jak to vypada sice tusim asi jak ale nejsem si jisty. Jinak klima klimuje ale zda se mi ze nejak slabe.i Dik :D

Dehydrátor ma kapacitu na 10 minut pobytu na vzduchu. Potom již přestává plnit funkci dehydrátoru, t.j. zařízení odstraňujicího vlhkost z tlakového okruhu klimatizace. Postupná koroze a KO celého systému je na cestě. Je jen otázkou za jak dlouho přijde. Co si budeme vykládat, dlouho nikdo z nás o něčem takovém nevěděl a jen jsme se divili, proč odejde kompresor, vstřikovací ventil či jiná "drobnost". Bohužel to v ledničce není a to ti mistři většinou neví. :!:

Tak to musim rychle vymenit a co to stoji? ten dehydrator?
Alfa Spider 2.0TS
Alfa 159 2.4JTDm 147KW
Uživatelský avatar
chamry
1,9 JTD
 
Příspěvky: 240
Registrován: 11 črc 2007, 15:19
Bydliště: Frydek-Mistek

Příspěvekod Marek » 13 bře 2008, 21:20

chamry píše:
Marek píše:
chamry píše:Chtel jsem se te zeptat Marku mel jsem sundany motor a klima byla rozpojena tak tyden tak asi mi odesel dehydrator ze nebo nemusel? Jinak co stoji? a jak to vypada sice tusim asi jak ale nejsem si jisty. Jinak klima klimuje ale zda se mi ze nejak slabe.i Dik :D

Dehydrátor ma kapacitu na 10 minut pobytu na vzduchu. Potom již přestává plnit funkci dehydrátoru, t.j. zařízení odstraňujicího vlhkost z tlakového okruhu klimatizace. Postupná koroze a KO celého systému je na cestě. Je jen otázkou za jak dlouho přijde. Co si budeme vykládat, dlouho nikdo z nás o něčem takovém nevěděl a jen jsme se divili, proč odejde kompresor, vstřikovací ventil či jiná "drobnost". Bohužel to v ledničce není a to ti mistři většinou neví. :!:

Tak to musim rychle vymenit a co to stoji? ten dehydrator?

Zdar, cena je od 500 do 2000 Kč v závislosti na typu. Potřebuji vin pro upřesnění.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod lukee » 14 bře 2008, 08:35

Čau Marku, po zimě se chystám jet na prohlédnutí a údržbu klimatizace, bohužel ten tvůj odkaz s mapkou na první stránce mi nejede. Můžeš nahodit novej? Díky
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Příspěvekod LIBOR STŘÍBNÝ » 01 dub 2008, 20:56

Ahoj Marku,v pondělí jsem ti posílal sms z VINcodem mé Alfi. Potřeboval bych udělat servis klimy včetně výměny toho dehydrátoru a pylového filtru. Potřebuji ale nějakou cca cenu servisu vč. materiálu atˇ vím, kolik si mám připravit love. Díky VIN:ZAR93200001227589 AR 156 SW 1.9JTD 81KW r.v. 2001
ALFA ROMEO 156 1.9JTD SW r.v.2001 + Sarkan - EX / Teď ALFA ROMEO 156 1.9 JTD SW 103KW r.v. 2004 + chip ala SARKAN!
Uživatelský avatar
LIBOR STŘÍBNÝ
2,0 TS
 
Příspěvky: 324
Registrován: 25 zář 2007, 21:25
Bydliště: OPAVA

Příspěvekod LIBOR STŘÍBNÝ » 07 dub 2008, 16:51

Tak co Marku, jak to vidíš? :?:
ALFA ROMEO 156 1.9JTD SW r.v.2001 + Sarkan - EX / Teď ALFA ROMEO 156 1.9 JTD SW 103KW r.v. 2004 + chip ala SARKAN!
Uživatelský avatar
LIBOR STŘÍBNÝ
2,0 TS
 
Příspěvky: 324
Registrován: 25 zář 2007, 21:25
Bydliště: OPAVA

Příspěvekod Marek » 08 dub 2008, 21:04

LIBOR STŘÍBNÝ píše:Tak co Marku, jak to vidíš? :?:

Eper mi hlásí, že by jsi měl mít přední kondenzítor - chladič i s filtrdehydrátorem. Zkus na to kouknout, ať neobjednám něco špatně.
Jinak všeobecně vzato:


AR 156 kabinový filtr uhlíkový jednodílný - po stěračem od 350 - 1000 Kč dle rozmaru majitele a volby značky výrobce.

Dvojdílný - pod středovým panelem v kabině za 575 - 1126 Kčdle rozmaru majitele a volby značky výrobce.

V ceně filtru je i montáž, pokud to bude bez montáže sleva 20%.

AR 155 1,6TS
Kabinový filtr v ceně od 310 - 746 Kč, ale nenarazil jsem na uhlíkový.
Filtrdehydrátor v ceně od 819 Kč do 2100 Kč dle značky a rozmaru majitele vozu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod maosko » 09 dub 2008, 07:59

Marek píše:
LIBOR STŘÍBNÝ píše:Tak co Marku, jak to vidíš? :?:

Eper mi hlásí, že by jsi měl mít přední kondenzítor - chladič i s filtrdehydrátorem. Zkus na to kouknout, ať neobjednám něco špatně.
Jinak všeobecně vzato:


AR 156 kabinový filtr uhlíkový jednodílný - po stěračem od 350 - 1000 Kč dle rozmaru majitele a volby značky výrobce.

Dvojdílný - pod středovým panelem v kabině za 575 - 1126 Kčdle rozmaru majitele a volby značky výrobce.

V ceně filtru je i montáž, pokud to bude bez montáže sleva 20%.

AR 155 1,6TS
Kabinový filtr v ceně od 310 - 746 Kč, ale nenarazil jsem na uhlíkový.
Filtrdehydrátor v ceně od 819 Kč do 2100 Kč dle značky a rozmaru majitele vozu.


Ahoj Marek...to akoze 156 ma dva kabinove filtre? :eek:
Krása & výkon = Alfa Romeo
156 2.4 JTD sportwagon + sarkan's modification
maosko
1.7 TS
 
Příspěvky: 89
Registrován: 05 lis 2007, 15:09
Bydliště: Dubnica nad Váhom

PředchozíDalší

Zpět na Autoservisy, autobazary, tuningové firmy, vrakoviště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron