misokgb - ALFA_DRiFT alfa`s :) -75-

Spojené témata Moje Alfa a Galerie členů SqM

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

misokgb - ALFA_DRiFT alfa`s :) -75-

Příspěvekod misokgb » 01 úno 2009, 23:08

Ahoj ahoj, tak su tu :) Srdecny pozdrav zo Slovenska :weedman:

Takze, napisem trosku moj pribeh... :)
Dostal som sa k prvej Alfe 75 2.0TD s milim zistenim (vtedy ako sofer zaciatocnik), ze je to vcelku pohodove auticko s peknou spotrebou atd atd... (mozno nevhodne pre zaciatocnika - to bol mozno ten osud :D ). Tuto Alfu sme moc nesetrili a vydrzala nam asi tak pol roka... Potom brat nedal prednost a pri naraze odisli hlavy valcov. Ostala na ND.

Foto

Po buracke

Nasledovala Alfa 2.4TD poctivych 110 koni a 235Nm na zadnej naprave, Bohuzial, absencia samosvorneho diferencialu, ale vdaka tazkemu predku auto drzalo na ceste stopu ako pribite a ten piskot turba :supz:



Tato Alfa bola nasa "putovna" Alfa, TRIKRAT sme ju predali a trikrat kupili naspat, lebo sme vedeli, co je to za kusok :) Nakoniec z nej Cuore Sportivo odniesol Milano75 - 2.4TD agregar i s prevodovkou...

Po tejto Alfine som bol rozhodnuty, co bude moje dalsie auto... Len trosku zivsie, trochu soferskych skusenosti pribudlo, chcel som proste rychlejsie auto. Poziadavky boli: zadny nahon + samosvor, idealne TransAxle :P Sedan karoseria, 4 dvere, servo, nejaka ta vybava ako okna, central, 4x kotuce! A nejaky starsi - mam rad auta narodene kedy ja cca 20 rocne auta :) A nejaky slusny design, vykonny motor, dobra spotreba a slusna akceleracia... Vyber padol na 75TS.

Dalsi TS som kupil od Ivana Sutaru (mozno poznate ako Ivan 75) z Bytce - okolie Ziliny, cervena 75 2.0TD. Od neho som kupil Twin Spark 2.0

Mal som ju asi mesiac, kvoli pokazenemu budiku tlaku oleja, ktory nefungoval a ja vtedy este neznaly, sa mi podarilo zadret motor - doslova nie, strhol sa tusim vyfukovy ventil z hlavy, padol do valca a spravil zo sviecok a piestu reseto :) Ostali papiere - dobra vec :supz:


Potom, kedze TS bol odpisany nasledovala Alfa od DiLuccu V6 zo Slovenska od Bratislavy (okolie Pezinok.), taktiez TS tentokrat krasnej cervenej farby na 15" SpeedLine origo elektronoch...



Na tejto Alfe, taktiez ako malo znaly Alfista - odisiel mi kardan, ked sme sa chystali ho opravit, zistili sme, ze sroby, ktore vychdazaju zo zotrvaku na kardan su OHNUTE, vtedy vymena zotrvaku bola pre mna dost narocna operacia, tudiz Alfa ostala na diely :(

Potom nasledovala Alfa (terajsia - bojovnicka, drzi sa dodnes :D ) TS od RossoGTV.


Tato zije so mnou dodnes, za ani nie rok co ju mam, som dvakrat menil spojku. Brzdy su uz K.O. kardan taktiez k.o., netesnost vyfukoveho potrubia, rozbita prevodovka, predne, zadne napravy atd...

Medzitym som kupil este 2.0TD na ND, 2x 2.0TS a brat si kupil svoju 75TS od Vency od Prahy Limited Edition...

Momentalne mam na Alfe uz vymenene predne capy, mam doma komplet nove brzdy kotuce + oblozenia, idem este objednat opravne sady brzd. Na cele auto idu nove silentlboky + gumove casti naprav, nova prevodovka, nova spojka Sachs, novy vyfuk - sportovy, sportove sanie je uz spravene, nova kapota s aktivnym nasavanim, nove loziska, tlmice Koni zlte, pruziny -40mm Weitec + predok znizit torzkami asi o zub-dva... Kola pripravene 16" Borbey limce 205/45, 7.5J. Taktiez bude v rezii prerobenie pristrojovky, nejake tie elektrikarske vymozenosti, alarm tam uz je + dialkove otvaranie kufra... Znizena hlava -0.7mm, lestene kanaly, hlava po GO.


Vsetky fotoalbumy su tu: http://pokec.azet.sk/ALFA_DRiFT?show=fotoalbumy

Ostatne bude priebezne pridavat :) :supz: :supz: :supz:
75TS DRiFT_MACHiNA
misokgb
1,4 IE
 
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2009, 22:48
Bydliště: Nitra, SVK

Re: misokgb - ALFA_DRiFT alfa`s :) -75-

Příspěvekod Marek » 02 úno 2009, 08:38

Zdravím "souseda", jsem rád, že jses ukázal i u nás. Někteří z nás Ti jsou zavázaní za výpomoc při finanční krizi, která nás zastihla na Slovensku. :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Re: misokgb - ALFA_DRiFT alfa`s :) -75-

Příspěvekod ice.cool.man » 02 úno 2009, 09:44

jeee vitaj Mišo, tož krásné vozy, jen co je fakt. a musím souhlasit s tou zavázaností :prayer: 8)
l__/==\°/==\__l čili 75tka a pár dunovek se žlutou střechou
Uživatelský avatar
ice.cool.man
2,5 V6
 
Příspěvky: 1602
Registrován: 27 črc 2007, 23:56
Bydliště: Ostrava Michálkovice

Re: misokgb - ALFA_DRiFT alfa`s :) -75-

Příspěvekod A.J.Michal » 02 úno 2009, 18:48

jo , bratr mel taky predtim AR 75 2.0TD ale pak to nestihl pred kamionem a kamion ho napral a tlacil pred sebou par desitek metru , Alfa to schytala na pravy bok takze auto na odpis ale jeste zhrdosti odjela dom :).

Nyni mame s bratrem spolecne AR 75 2.4TD a to je zase o trosku jiny vykon nez ten 2.0 ale chyby tomu samosvor.

Otazka zni: Neslo by to nejak napasovat ten samosfor s benzinaku do dieselu?, ale u benzinu bude asi pomalejsi diferak nez u dieselu nemylim li se
Giulietta 2.0 TD - Sněhurka - daily
75 3.0 V6 RSR QV - znovuzrozena !!
75 3.0 V6, černá vdova - skladovka
75 2.4 TD, 1985 - Kamna
Uživatelský avatar
A.J.Michal
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 607
Registrován: 30 led 2009, 19:59
Bydliště: Tlumačov - je to kousek od Zlína

Re: misokgb - ALFA_DRiFT alfa`s :) -75-

Příspěvekod misokgb » 02 úno 2009, 19:00

Presne tak, samosvorny diff z 2.0TS ma iny koncovy prevod, takze na tom dizlu by to bolo asi hodne pomale. Jedine zostava zohnat z 2.4TD - individual. Alfa 2.4TD, ktora ma origo klimu, ma aj samosvor ;)
75TS DRiFT_MACHiNA
misokgb
1,4 IE
 
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2009, 22:48
Bydliště: Nitra, SVK

Re: misokgb - ALFA_DRiFT alfa`s :) -75-

Příspěvekod PEDRO » 02 úno 2009, 19:36

:partyman: :prayer: aj ja
Alfa Romeo MITO QV
Alfa Romeo GT -ex
bejvalka-AR 145 1.6TS Pedro spomal ty nám ujíždíš :-)
Uživatelský avatar
PEDRO
2,0 TS
 
Příspěvky: 389
Registrován: 13 úno 2007, 16:14
Bydliště: Rychvald


Zpět na Moje Alfa (My Alfa)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků