Má Alfa 33

Spojené témata Moje Alfa a Galerie členů SqM

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Re: HA!

Příspěvekod michaldawn » 09 črc 2007, 07:25

pavli píše:exRadkova alfa! Vítězka 1.slalomu na letním sraze v Jaroměři 5 let zpátky! Ta má historii :wink:

Vážně? Uffff... tak to je supr! Hned si ji vážím ještě mnohem víc!!!! A jak jsi ji poznal? Chtěl bych o jeji historii vedet vic!!!!!! :) Tento prodlouzeny vikend jsme s ni byli v Jesenikach, v Karlově studánce. Nejdriv jsem se bal, ale nakonec zvladla cestu bez problemu 8)
Alfa Romeo GT, 1.8TS, černá
Alfa Romeo 33, 1.7 16V, černá
-----------------------------------
http://www.dvorakmichal.eu
Uživatelský avatar
michaldawn
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 250
Registrován: 14 čer 2007, 12:56
Bydliště: Brno

Re: HA!

Příspěvekod Pchavli » 09 črc 2007, 10:11

michaldawn píše:
pavli píše:exRadkova alfa! Vítězka 1.slalomu na letním sraze v Jaroměři 5 let zpátky! Ta má historii :wink:

Vážně? Uffff... tak to je supr! Hned si ji vážím ještě mnohem víc!!!! A jak jsi ji poznal? Chtěl bych o jeji historii vedet vic!!!!!! :) Tento prodlouzeny vikend jsme s ni byli v Jesenikach, v Karlově studánce. Nejdriv jsem se bal, ale nakonec zvladla cestu bez problemu 8)


To chce přijet na nějaký sraz! :D
Tahle alfa patřila mezi nejzachovalejší původní 33, které u nás jezdí! Původní majitel teď jezdí ve 155 2.0.
Jo, to byly souboje! :conc: :P
Millerka do perka :drinkers:
Pchavli
Support
 
Příspěvky: 3013
Registrován: 08 črc 2007, 20:58
Bydliště: okres OP, Moravskoslezský kraj, CZ, EU

Příspěvekod michaldawn » 09 črc 2007, 10:16

Strasne rad dojedu. Mam auto teprve necele dva mesice, takze se v tom teprve zacinam ucit chodit. Ale auticko je paradni.... Ted me ceka ta technicka, tak mam tak rosku strach. Ja jsem zatim spokojen a zadne zavaznejsi zavady nepozoruju. Jen mam strach, na co prijdou oni :? Proto by se mi hodilo treba i nejake info od puvodniho majitele.... S cim byly problemy a tak. Zna to auto preci jen asi nejlip.... Pod jakou prezdivkou je na tomto foru? A jeste jednou se zeptam, jak jsi ji poznal?? :D 8)
Alfa Romeo GT, 1.8TS, černá
Alfa Romeo 33, 1.7 16V, černá
-----------------------------------
http://www.dvorakmichal.eu
Uživatelský avatar
michaldawn
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 250
Registrován: 14 čer 2007, 12:56
Bydliště: Brno

Re: HA!

Příspěvekod martin33 » 11 črc 2007, 21:44

michaldawn píše:
pavli píše:exRadkova alfa! Vítězka 1.slalomu na letním sraze v Jaroměři 5 let zpátky! Ta má historii :wink:

Vážně? Uffff... tak to je supr! Hned si ji vážím ještě mnohem víc!!!! A jak jsi ji poznal? Chtěl bych o jeji historii vedet vic!!!!!! :) Tento prodlouzeny vikend jsme s ni byli v Jesenikach, v Karlově studánce. Nejdriv jsem se bal, ale nakonec zvladla cestu bez problemu 8)

v karlove Studance jsem byl taky a tak jsem se dival po nejake spriznene alfa dusi a nikde nic...
AR 33 ´89 1,7ie (prodáno :( )
Uživatelský avatar
martin33
2,0 TS
 
Příspěvky: 398
Registrován: 14 úno 2007, 20:51
Bydliště: Havířov

Příspěvekod GIONARDI » 11 črc 2007, 21:59

musel bys 9km do Vrbna - tam je líheň :D
Fajne je byt alfista
T: sei zero otto quattro otto zero quattro tre zero
Uživatelský avatar
GIONARDI
elegan* z Vrbna
 
Příspěvky: 5602
Registrován: 22 dub 2007, 08:57
Bydliště: Vrbno

Příspěvekod martin33 » 11 črc 2007, 22:38

GIONARDI píše:musel bys 9km do Vrbna - tam je líheň :D

Byl jsem i ve Vrbne, tedy hlavne ve Vrbne. Potkal jsem jen jednu razici Skodarnu, ktera mela pres celou strechu Gionardi :finga: Jo a jednu 146ku, ktera parkovala kazdy den vedle restaurace Koliba
AR 33 ´89 1,7ie (prodáno :( )
Uživatelský avatar
martin33
2,0 TS
 
Příspěvky: 398
Registrován: 14 úno 2007, 20:51
Bydliště: Havířov

Příspěvekod GIONARDI » 11 črc 2007, 23:05

jj to ma číšnice - měl jsi zavolat mohly jsme dát spařené zrnka* - ee teda kávu :D
Fajne je byt alfista
T: sei zero otto quattro otto zero quattro tre zero
Uživatelský avatar
GIONARDI
elegan* z Vrbna
 
Příspěvky: 5602
Registrován: 22 dub 2007, 08:57
Bydliště: Vrbno

Příspěvekod martin33 » 11 črc 2007, 23:07

GIONARDI píše:jj to ma číšnice - měl jsi zavolat mohly jsme dát spařené zrnka* - ee teda kávu :D

Puvodne jsem chtel, ale nejak jsem nemel telefon a ani net. A v sobotu jsi byl stejne na svatbe. My jsme byli vedle v kempu...
AR 33 ´89 1,7ie (prodáno :( )
Uživatelský avatar
martin33
2,0 TS
 
Příspěvky: 398
Registrován: 14 úno 2007, 20:51
Bydliště: Havířov

Příspěvekod GIONARDI » 11 črc 2007, 23:09

aaa to fe facht* :D
Fajne je byt alfista
T: sei zero otto quattro otto zero quattro tre zero
Uživatelský avatar
GIONARDI
elegan* z Vrbna
 
Příspěvky: 5602
Registrován: 22 dub 2007, 08:57
Bydliště: Vrbno

Příspěvekod michaldawn » 16 črc 2007, 13:20

Na svých osobních stránkách jsem sesmolil krátký článek do blogu, kde popisuji jak jsem prisel ke sve Alfe 33.

Odkaz: http://www.michaldawn.com/pages/detailblog.php?id=9
Alfa Romeo GT, 1.8TS, černá
Alfa Romeo 33, 1.7 16V, černá
-----------------------------------
http://www.dvorakmichal.eu
Uživatelský avatar
michaldawn
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 250
Registrován: 14 čer 2007, 12:56
Bydliště: Brno

STK

Příspěvekod michaldawn » 17 črc 2007, 10:32

Tak jsem si byl udělat STK nanecisto. Takovou predbeznou STK. Na protokolu jsou ty tri klasicke sloupecky (A,B a C) oznacujici zavaznost zjisteneho nedostatku. Mezi lehkyma v podstate nic, ale v prostrednim je uvedena symetrie predniho praveho kola. Mam problem v tom, ze je nahore moc priklonene dovnitr. nejak o pul stupne nez je norma na muj model auta.

Dá se to nejak jednoduse opravit a pripadne kolik si myslite ze to muze stat?

No a mezi ty nejtezsi zavady zaradil netesnost motoru. Tak nevim. Je fakt ze zespoda bylo videt ze ten olej nekde tece, ale ze by to byl duvod neudeleni STK??? Mozna by stacilo vycistit ten motor, ale to bych se musel nejak dostat pod auto. Musel bych ho dostat na nejakou rampu nebo tak neco, protoze z vrchu to nemam sanci vycistit. Takovou moznost nemam.

Takze druha otazka. Kolik by stalo pretesneni motoru a myslite ze by se to vyplatilo? Nevite o nejake jene moznosti jak tento problem vyresit?

Kdyz odstranim tyto dva problemy, uz nic nebude branit tomu abych si do 18.8. udelal STK.
Predem diky moc za rady :)
Alfa Romeo GT, 1.8TS, černá
Alfa Romeo 33, 1.7 16V, černá
-----------------------------------
http://www.dvorakmichal.eu
Uživatelský avatar
michaldawn
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 250
Registrován: 14 čer 2007, 12:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Zamin » 17 črc 2007, 10:56

Ono zalezi, kde Ti ten olej presne tece. Pomerne casto se stava, ze nejvic prosakuje tesneni pod vanou - to by nemel byl problem za par korun pretesnit. A nebo by taky treba mohlo tect jenom servo a od nej by mohla byt mastna skoro pulka motoroveho prostoru (pomerne casta vec). Kazdopadne nejdriv hledat, jestli to neni jen nejaka malickost, nez se das do pretesnovani motoru.
Taky je dobry si uvedomit, ze pokud das do motoru nejakej ridsi olej, nez tam byl driv, tak to proste potece vic.
Jinak pokud opravdu olej tece tak, ze se jim to ani na STK uz nezda, tak bude i v Tvem vlastnim zajmu s tim neco udelat. Neustale ho dolevat nebo dokonce jednou zapomenout dolit - to by se nemuselo vyplatit.

PS: Jinak myslim, ze muzes byt s koupi auta hodne spokojeny. Vypada dobre a jak je videt, tak na tom neni zle ani technicky 8)
AR 33 1.7 I.E. (dříve 33 1.7 16V - jednou se k ní vrátím...)
Uživatelský avatar
Zamin
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 102
Registrován: 07 dub 2007, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod .mycTD » 17 črc 2007, 11:05

predni kola do Acka jsou nemoc. Ja mel TD a tam to bylo jeste horsi. Kazdop kdyz se udelala sbihavost, tak auto sedelo normalne a ani gumy se nijak nesjizdely.

Mmch to je ona? http://www.alfaromeoclub.cz/index.php?r ... lenid=1287
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Příspěvekod michaldawn » 17 črc 2007, 11:25

.mycTD píše:predni kola do Acka jsou nemoc. Ja mel TD a tam to bylo jeste horsi. Kazdop kdyz se udelala sbihavost, tak auto sedelo normalne a ani gumy se nijak nesjizdely.

Mmch to je ona? http://www.alfaromeoclub.cz/index.php?r ... lenid=1287


Hej hej!!! JJ Sice kola mam jine, ty mracitka my dal puvodni majitel jen do ruky (zase je pridelam zpet, vlastne jsem se na ne ptal kdyz jsem je na aute nevidel, protoze na jedne fotce v inzeratu jsem si jichvsiml ;), napis na prednim skle je tez fuc, ale s nejvetsi pavdepodobnosti je to ona! Muj cerny poklad! Antena, operky hlavy, ty chranice na prednich bocnich sklech, ale hlavne vady na laku a ty mracitka ji usvedcuji ;)

Jinak pry by to predni kolo snad melo jit nejak jednoduse narovnat pomoci nejakych sroubu ci co. Ze pry se to da nejak "postelovat". Pul stupne neni zas tak moc, takze by to snad nemusela byt zas tak velka oprava...
Alfa Romeo GT, 1.8TS, černá
Alfa Romeo 33, 1.7 16V, černá
-----------------------------------
http://www.dvorakmichal.eu
Uživatelský avatar
michaldawn
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 250
Registrován: 14 čer 2007, 12:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Zamin » 17 črc 2007, 14:25

Mracitka bych tam nedaval. 33 vetsinou sviti i bez nich bidne a navic mi prijdou docela obludny na takovyhle krasny auto :)
AR 33 1.7 I.E. (dříve 33 1.7 16V - jednou se k ní vrátím...)
Uživatelský avatar
Zamin
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 102
Registrován: 07 dub 2007, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Moje Alfa (My Alfa)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků