Alfa 156 2,4 JTD (129 kW) r. 2004

Spojené témata Moje Alfa a Galerie členů SqM

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Alfa 156 2,4 JTD (129 kW) r. 2004

Příspěvekod Iva156 » 29 pro 2015, 23:37

Ahoj. Neporadil by mi nebo nepomohl tady někdo s prodejem mé Alfy? Mám ji moc ráda, ale jako starší auto vyžaduje údržbu a můj přítel není příznivce italských aut a už se mi o ni nechce starat. Do auta jsme za poslední rok investovali hodně moc peněz a přítel mi nakonec koupil auto nové. Alfu bych ráda prodala, ale i když ji několik měsíců inzeruji tak se mi vůbec žádný kupec neozval. Jsou vůbec auta značky Alfa prodejné? Jsem obklopena lidmi co mají rádi německá auta a všichni mi radí ji rozprodat na díly. Přijde mi to dost krutý verdikt. Moje Alfa má úplně novou spojku s dvouhmotovým setrvačníkem, celou novou přední nápravu včetně tlumičů a je po technické, s pravidelnou údržbou. Opravdu jsme do ní investovali nejméně 50 tisíc. Ráda bych za ni dostala nejméně 65 tisíc což snad není přehnaná cena. Poradí mi někdo jak by se dala prodat? Vždyť je to stále moderní a hezké auto a na silnici vidím mnohem mnohem starší auta, takže pořád nemůžu pochopit proč by moje Alfa měla skončit rozřezaná na kusy. Navíc mám pocit, že po faceliftu s tímto motorem moc Alf v republice není a je to tak rychlé auto a spotřeba jen 6 litrů. Vůbec nechápu, proč o to auto vůbec nikdo nestojí! Prosím pomůže mi někdo nebo poradí? Iva
Iva156
1,4 IE
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2015, 23:01

Re: Alfa 156 2,4 JTD (129 kW) r. 2004

Příspěvekod Pchavli » 30 pro 2015, 02:55

...tak honem šup sem nějakou obrazovou dokumentaci a popis oprav, třeba se jí někdo odtud* ujme 8)
Millerka do perka :drinkers:
Pchavli
Support
 
Příspěvky: 3013
Registrován: 08 črc 2007, 20:58
Bydliště: okres OP, Moravskoslezský kraj, CZ, EU

Příspěvekod zde » 01 led 2016, 13:54

8)
Uživatelský avatar
zde
3,0V6
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 11 lis 2009, 20:22

Re: Alfa 156 2,4 JTD (129 kW) r. 2004

Příspěvekod forzaGTA » 01 led 2016, 14:17

Auto s příběhem 8)
+++ No sound,no fun +++
Uživatelský avatar
forzaGTA
3,2 V6 GTA
 
Příspěvky: 3374
Registrován: 12 úno 2007, 20:17
Bydliště: Starobrno

Re: Alfa 156 2,4 JTD (129 kW) r. 2004

Příspěvekod Iva156 » 03 led 2016, 00:55

Ahoj. Ano je to auto se jménem i dlouhým příběhem. Jmenuje se Adéla, protože je dravá jako ta kytka z filmu. Koupil mi ji bývalý manžel. Tehdy jsem vlastnila Calibru a dokonce s ní jezdila na srazy a občas i sprinty. V Calibra clubu byli úžasný lidi a mám na to moc vzpomínek. Jenže bývalý manžel nesnášel Calibru i zřejmě žárlil na celý Calibra club a odmítal mi Calibru udržovat. Miloval Alfy a tak mi koupil právě tuto 156. S tímto nejsilnějším dieselovým motorem a v provedení sedan ji sháněl snad rok. Nikde se vůbec tehdy neprodávala. Nemohla jsem si vybrat ani barvu, natož výbavu. Koupil ji jako tříletou v nějakém bazaru na Moravě jako dovoz z Itálie. Calibru mě donutil prodat a tak jsem k Alfě trochu cítila nenávist, ale časem si mě získala hlavně tím, že jsem neměla nikdy plyn až na podlaze a po tak silném autu jsem vždy toužila. A pak jste mě dostali vy všichni alfisti díky zdravení. Tolik mě vždy zvedlo náladu, když jsem potkala na silnici nějakou Alfu a téměř vždy mě řidič pozdravil. Fakt mi to vždy zvedlo náladu a všem Vám moc děkuji. Adéla nebyla vždy hodné autíčko. Nejvíc mě asi bavila její paličatost i když nás to mnohdy stálo hodně peněz, hlavně když odešla řídící jednotka a závada se projevovala tím, že startovala pouze za chladného počasí. Závadu neodhalili ani ve značkovém servisu, kde nás odesílali k Boshovi, že to bude závada vstřikování. Závadu nakonec objevil šikovný autoelektrikář. Jenže pak byl problém koupit novou řídící jednotku. Ve značkovém servisu ji objednali a několik měsíců se nic nedělo a neuměli nám pomoc. Už jsem chtěla psát stížnost až do Itálie, ale pak jednotka přišla a Adéla se umoudřila. Manželství mi nevydrželo, ale Alfa mi zůstala. Pak jsem poznala současného přítele a ten má rád německá auta BMW či Mercedes. Sám mám X5. Adéla mu hrozně vadí, asi proto, že mi ji koupil jiný muž. A historie se opakuje. Koupil mi nové spolehlivé vozidlo, ovšem koncernové co jich tu jezdí mraky a Adéla musí pryč. Nechci být nevděčná, takže jsem se smířila s tím, že mě již nikdo nebude zdravit a ani žádné potěšení z jízdy již nepřichází. Adéla ho naštvala při opravě přední nápravy, kde stále něco bouchalo. Postupně vyměnil vše snad 3x dokola, pak i tlumiče a stále bouchala. Už ji chtěl hodit ze skály, ale pak se podařilo. Už vlastně ani nevím co tam bouchalo. A pak se rozbila spojka. Už tehdy chtěl, abych Adélu rozprodala na součástky, že spojka je moc drahá a oprava se nevyplatí, ale znáte ženský. Byla jsem hysterická a obvinila ho doslova z vraždy. Úplně jsem viděla jak ji budou řezat na kusy a krev bude stříkat všude. Přítel to psychicky nevydržel a i když mi už tehdy objednal úplně nové auto, tak Adélu dal opravit a tak má nový dvouhmotový setrvačník i celou spojku. Jinak jsme minulý rok dělali na Alfě rozvody a má to i čerstvou technickou. K autu mám dvě sady kol. Jinak nevím proč, ale s Adélou jsem nikdy nebyla závodit a nikdy jsem nebyla ani na žádném Alfa srazu a teď mě to moc mrzí, protože jste určitě taky fajn lidi. Fotky sem určitě dám až zjistím jak se to dělá. Nějak jsem se rozepsala a tak další příběhy příště. Jsem ukecaná ženská. Čau Iva
Iva156
1,4 IE
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2015, 23:01

Re: Alfa 156 2,4 JTD (129 kW) r. 2004

Příspěvekod .mycTD » 03 led 2016, 14:23

hlavně jsme teď svědky brutálního propadu starých dieselů v souvislosti s panikou kolem zpřisněných STK.
Kdo může, tak prodává a kdo nemusí, tak nekupuje...
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: Alfa 156 2,4 JTD (129 kW) r. 2004

Příspěvekod crashta » 03 led 2016, 17:15

Iva156 píše:Jsem ukecaná ženská.

Spíš upsaná. Tak at to jde dle tvého prani...
:ywahbut:
Uživatelský avatar
crashta
2,5 V6
 
Příspěvky: 1411
Registrován: 26 čer 2008, 19:11

Re: Alfa 156 2,4 JTD (129 kW) r. 2004

Příspěvekod cuhan » 03 led 2016, 20:08

Ivo a co takhle hodit ze skály přítele asi to není pro tebe ten pravej.. :mrgreen:
Toyota Celica 1.8 T20
Smart 0.8Cdi 30kw
Volvo S60 R 2.5T 20V AWD 255 Kw 500Nm+3"downpipe...
Uživatelský avatar
cuhan
2,5 V6
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 01 pro 2007, 22:15
Bydliště: Zlaté Hory v Jeseníkách: 604 348 122

Re: Alfa 156 2,4 JTD (129 kW) r. 2004

Příspěvekod crashta » 10 led 2016, 00:35

8)
:ywahbut:
Uživatelský avatar
crashta
2,5 V6
 
Příspěvky: 1411
Registrován: 26 čer 2008, 19:11


Zpět na Moje Alfa (My Alfa)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron