vše o filtrech

Vše o Alfě 145/146, údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

vše o filtrech

Příspěvekod lizmen » 27 bře 2008, 17:13

kluci můžete mi někdo poradit jak správně demontovat a instalovat nový pylový (kabinový)filtr?já jsem ho sundal vzduchem profoukal ale mám pocit že sem ho nedal zpátky tak jak byl...byli tam takové zápatky a ještě kryt plastový...máte někdo foto jak to má být popřípadě poradit???díkes
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: vše o filtrech

Příspěvekod Marek » 27 bře 2008, 21:11

lizmen píše:kluci můžete mi někdo poradit jak správně demontovat a instalovat nový pylový (kabinový)filtr?já jsem ho sundal vzduchem profoukal ale mám pocit že sem ho nedal zpátky tak jak byl...byli tam takové zápatky a ještě kryt plastový...máte někdo foto jak to má být popřípadě poradit???díkes


Čemu se hrabeš v něčem, o čem víš prd? :D
A proč jsi dával zpět starý filtr? To jsi tam měl rovnou strčit nový. Nepoztrácej věci, až dojedeš, tak to poladíme. Nemůžu makat (mám problém s vynucenýma polohami), raději radím, gloom by mohl vyprávět, jak jsme měnili (on) vzduchový filtr.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Re: vše o filtrech

Příspěvekod lizmen » 27 bře 2008, 21:16

Marek píše:
lizmen píše:kluci můžete mi někdo poradit jak správně demontovat a instalovat nový pylový (kabinový)filtr?já jsem ho sundal vzduchem profoukal ale mám pocit že sem ho nedal zpátky tak jak byl...byli tam takové zápatky a ještě kryt plastový...máte někdo foto jak to má být popřípadě poradit???díkes


Čemu se hrabeš v něčem, o čem víš prd? :D
A proč jsi dával zpět starý filtr? To jsi tam měl rovnou strčit nový. Nepoztrácej věci, až dojedeš, tak to poladíme. Nemůžu makat (mám problém s vynucenýma polohami), raději radím, gloom by mohl vyprávět, jak jsme měnili (on) vzduchový filtr.
sundal sem ho protože jsem měl menší nehodu ze stěračem...tak sem to musel skouknout....
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: vše o filtrech

Příspěvekod gloom » 27 bře 2008, 22:42

Marek píše:Nemůžu makat (mám problém s vynucenýma polohami), raději radím, gloom by mohl vyprávět, jak jsme měnili (on) vzduchový filtr.


:finga: A pořád se snažím vybavit, jestli mi od té doby nezačalo chcát do auta. :mrgreen:

Jinak těžko radit. Nevím, co chceš vědět. Prostě jsem zdemontoval ten plast pod stěračem spolujezdce, sundal kryt, který kryje daný filtr a pak vycvaknul takové packy přehodil filtry, zacvakl packy, nasadil plast zpět pod stěrač, pak ho zase sundal, pač jsem zapomněl nasadit kryt nad filtr :finga: a pak opět nasadil kryt pod stěrač zašrouboval, nasadil těsnění + takové plastové krytky, co jsou na pantech, zavřel kapotu a hurá domů. A to vše za vynikající asistence mistra Marka. 8)
Alfa Romeo 145 1.6TS 16V (AR67601) 12/97
Gloom [:glum:] :finga:
Uživatelský avatar
gloom
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 609
Registrován: 17 úno 2007, 10:13
Bydliště: Ostrava

Re: vše o filtrech

Příspěvekod ice.cool.man » 27 bře 2008, 23:40

gloom píše:
Marek píše:Nemůžu makat (mám problém s vynucenýma polohami), raději radím, gloom by mohl vyprávět, jak jsme měnili (on) vzduchový filtr.


:finga: A pořád se snažím vybavit, jestli mi od té doby nezačalo chcát do auta. :mrgreen:



ty a už tě napadlo si třeba na tom svém kabriu zatáhnout střechu... jestli to nebude tím , že tam máš furt mokro :finga:
l__/==\°/==\__l čili 75tka a pár dunovek se žlutou střechou
Uživatelský avatar
ice.cool.man
2,5 V6
 
Příspěvky: 1602
Registrován: 27 črc 2007, 23:56
Bydliště: Ostrava Michálkovice

Re: vše o filtrech

Příspěvekod lizmen » 28 bře 2008, 01:47

ice.cool.man píše:
gloom píše:
Marek píše:Nemůžu makat (mám problém s vynucenýma polohami), raději radím, gloom by mohl vyprávět, jak jsme měnili (on) vzduchový filtr.


:finga: A pořád se snažím vybavit, jestli mi od té doby nezačalo chcát do auta. :mrgreen:



ty a už tě napadlo si třeba na tom svém kabriu zatáhnout střechu... jestli to nebude tím , že tam máš furt mokro :finga:
no právě,jak sem na to koukal tak toohle je docela mechanismus náchylný na těsnost,,ten filtr nic nekryje než akorát takový plast,,,když teče voda tak to odvede bokem na takovou díru kde odteče pryč...pokud si to blbě nasadil ten plastový kryt tak se nedivím že ti teče dovnitř...jakákoliv netěsnost kabinového filtru ..tak máš uvnitř bordel (vodu,vlhkost,prach atd)uvnitř...a pak akorát problémy s plísní,nefunkčnost záklapky atd.... :o :?
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: vše o filtrech

Příspěvekod Marek » 28 bře 2008, 06:44

lizmen píše:
ice.cool.man píše:
gloom píše:
Marek píše:Nemůžu makat (mám problém s vynucenýma polohami), raději radím, gloom by mohl vyprávět, jak jsme měnili (on) vzduchový filtr.


:finga: A pořád se snažím vybavit, jestli mi od té doby nezačalo chcát do auta. :mrgreen:



ty a už tě napadlo si třeba na tom svém kabriu zatáhnout střechu... jestli to nebude tím , že tam máš furt mokro :finga:
no právě,jak sem na to koukal tak toohle je docela mechanismus náchylný na těsnost,,ten filtr nic nekryje než akorát takový plast,,,když teče voda tak to odvede bokem na takovou díru kde odteče pryč...pokud si to blbě nasadil ten plastový kryt tak se nedivím že ti teče dovnitř...jakákoliv netěsnost kabinového filtru ..tak máš uvnitř bordel (vodu,vlhkost,prach atd)uvnitř...a pak akorát problémy s plísní,nefunkčnost záklapky atd.... :o :?

Až dojedeš, tak Ti ukážu vzduchotechniku ze 145-146. Budeš vidět, že kecáš hlouposti.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod mahudo » 28 bře 2008, 09:10

cez víkend som čistil peľový filter (nemal som nový po ruke a už sa mi dosť rosili okná), je to celkom jednoduché:
-zložíš stierač - 1 skrutka - myslím 14tka
-plast pod stieračom - je priskrutkovaný
-plast nad filtrom - je na takých svorkách - opatrne aby si ich nevylomil a aby si si hlavne nerozbil okno
-filter je založený len takými úchytkami

založ filter správne podľa šípky na ňom, lebo inak je bez efektu
FIAT STILO MW, 1,9 JTD 85 kW, r.v. 2005
BÝVALÁ --- AR 146 1,6 16V TS, 88 kW, 120 hp, r.v. 2000
Uživatelský avatar
mahudo
2,0 TS 16V
 
Příspěvky: 469
Registrován: 12 úno 2007, 09:17
Bydliště: Košice, SR

Příspěvekod lizmen » 28 bře 2008, 09:51

mahudo píše:cez víkend som čistil peľový filter (nemal som nový po ruke a už sa mi dosť rosili okná), je to celkom jednoduché:
-zložíš stierač - 1 skrutka - myslím 14tka
-plast pod stieračom - je priskrutkovaný
-plast nad filtrom - je na takých svorkách - opatrne aby si ich nevylomil a aby si si hlavne nerozbil okno
-filter je založený len takými úchytkami

založ filter správne podľa šípky na ňom, lebo inak je bez efektu
a jaký to má ještě efekt něž ten že ti dovnitř nejde bordel..???? :D
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Příspěvekod Pribina » 28 bře 2008, 10:24

ja mel kdysi stejny problem se zamlzovanim oken, tak jsem si koupil na radu Marka uhlikovy filtr a jsem spokojeny. Ten puvodni byl tak zasrany ze byl skoro neprodysny :)
Alfa Romeo 146 1.6TS "Pribina Edition" (1998)
Citroen C-Elysee 1.6VTi Tendance (2015)
----
ex: Alfa Romeo 166 2.4 JTD (2001)
ex: Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic (1999)
ex: Lancia Lybra SW Emblema 2.4 JTD (2003)
Uživatelský avatar
Pribina
Moderátor
 
Příspěvky: 3150
Registrován: 12 úno 2007, 14:43
Bydliště: Okolí Brna

Příspěvekod mahudo » 28 bře 2008, 14:43

lizmen píše:
mahudo píše:cez víkend som čistil peľový filter (nemal som nový po ruke a už sa mi dosť rosili okná), je to celkom jednoduché:
-zložíš stierač - 1 skrutka - myslím 14tka
-plast pod stieračom - je priskrutkovaný
-plast nad filtrom - je na takých svorkách - opatrne aby si ich nevylomil a aby si si hlavne nerozbil okno
-filter je založený len takými úchytkami

založ filter správne podľa šípky na ňom, lebo inak je bez efektu
a jaký to má ještě efekt něž ten že ti dovnitř nejde bordel..???? :D


a to, že ti ide dovnútra bordel, to je málo? :finga:
mne na 2 stupni ventilátor hučal ako traktor kým som nevyčistil filter
a ked je už takto zanesený, bolo by vyčistiť aspon ten ventilátor, lenže rozobrať panel atď..... to je na
:sibenice:
FIAT STILO MW, 1,9 JTD 85 kW, r.v. 2005
BÝVALÁ --- AR 146 1,6 16V TS, 88 kW, 120 hp, r.v. 2000
Uživatelský avatar
mahudo
2,0 TS 16V
 
Příspěvky: 469
Registrován: 12 úno 2007, 09:17
Bydliště: Košice, SR

Příspěvekod lukee » 28 bře 2008, 15:21

mahudo píše:
lizmen píše:
mahudo píše:cez víkend som čistil peľový filter (nemal som nový po ruke a už sa mi dosť rosili okná), je to celkom jednoduché:
-zložíš stierač - 1 skrutka - myslím 14tka
-plast pod stieračom - je priskrutkovaný
-plast nad filtrom - je na takých svorkách - opatrne aby si ich nevylomil a aby si si hlavne nerozbil okno
-filter je založený len takými úchytkami

založ filter správne podľa šípky na ňom, lebo inak je bez efektu
a jaký to má ještě efekt něž ten že ti dovnitř nejde bordel..???? :D


a to, že ti ide dovnútra bordel, to je málo? :finga:
mne na 2 stupni ventilátor hučal ako traktor kým som nevyčistil filter
a ked je už takto zanesený, bolo by vyčistiť aspon ten ventilátor, lenže rozobrať panel atď..... to je na
:sibenice:


Zažil jsem si to na 155ce :D úplně jsem si rozdrbal táhla které vedly do tělesa topení. Nakonec se mi to podařilo opravit ale byla to "hodinářská práce" a o nervy.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: vše o filtrech

Příspěvekod gloom » 28 bře 2008, 19:03

ice.cool.man píše:
gloom píše:
Marek píše:Nemůžu makat (mám problém s vynucenýma polohami), raději radím, gloom by mohl vyprávět, jak jsme měnili (on) vzduchový filtr.


:finga: A pořád se snažím vybavit, jestli mi od té doby nezačalo chcát do auta. :mrgreen:



ty a už tě napadlo si třeba na tom svém kabriu zatáhnout střechu... jestli to nebude tím , že tam máš furt mokro :finga:


Není nad dobrou radu. :finga: Ale je zajímavé, že od doby, co jsem auto zavřel do garáže, tak mi do něj přestalo chcát. Snad to bude tím, že za deště už nejezdím. :finga: Ale garáž se bude muset za měsíc vrátit, tak to už musím dořešit.
Jinak to vše budu o víkendu zase rozebírat, tak to můžu nafotit.
A asi by bylo dobré vyměnit i ten filtrdehydrátor nebo jak se tomu vlastně nadává. Kdyby mi o něm Marek neřekl, tak ani nevím, že tam něco takového mám a měl bych klid. :mrgreen:
Alfa Romeo 145 1.6TS 16V (AR67601) 12/97
Gloom [:glum:] :finga:
Uživatelský avatar
gloom
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 609
Registrován: 17 úno 2007, 10:13
Bydliště: Ostrava


Zpět na Alfa 145/146 (930)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků