Problém!

Vše o Alfě 145/146, údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Problém!

Příspěvekod LiffEX » 25 dub 2009, 11:22

Tak jsem včera, jakožto na svinňu provedl něco s motorem.. Nedrží mi otáčky, motor prý zní jako by jel na 2 válce. a jsem z toho jelen.

Seděl jsem v autě, nohu na brzdě a druhou na spojce. Nevšiml sjem si, že mám zařazený kvalt, tak jsem spojku pustil.tím jak jsem stál na brzdě, tak to ani necuklo, jen od motoru zasyčel takový zvuk, jako když otevřete natlakovou plechovku s coca-colou. Z pravé strany vysyčelo trochu páry a na problému bylo zaděláno..

Při nastartování to vypadá, že motor jede na 2 válce, otáčky volnoběhu kolísají a vypadá to, jako by jel z posledního.. a teď jen otázka co se stalo :(:(
Při nastartovaném motoru se objevila i pod víkem motoru jiskra a během minuty v místech vstřikování to 2x střelilo.

Nevím jestli jsem nějakou hadičku zrušil, nebo rupla nějaká svíčka a nebo nějaký kabel od svíček.
Nevíte někdo co by to mohlo být????
Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark ročník 98
LiffEX
2,0 TS
 
Příspěvky: 386
Registrován: 25 bře 2009, 22:11
Bydliště: Ostrava - Vítkovice

Re: Problém!

Příspěvekod lukee » 25 dub 2009, 21:09

Přeskočený rozvod
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Problém!

Příspěvekod Dave_Pv » 26 dub 2009, 02:27

tak tak, asi přeskočil řemen :?:

Hlavně s tím nejezdi ani to nestaruj dokud to nezkontroluješ, nebo to může být velice drahá sranda - pokud už se nestalo... :hang:
Alfa romeo 146 TD , rv 97
Uživatelský avatar
Dave_Pv
1,9 JTD
 
Příspěvky: 278
Registrován: 27 kvě 2007, 23:14
Bydliště: Prostějov, přes týden Ostrava

Re: Problém!

Příspěvekod LiffEX » 26 dub 2009, 11:31

No tak to mám fakt radost.:(:( kur*a, když se sere, tak se sere :(:(
Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark ročník 98
LiffEX
2,0 TS
 
Příspěvky: 386
Registrován: 25 bře 2009, 22:11
Bydliště: Ostrava - Vítkovice

Re: Problém!

Příspěvekod LiffEX » 27 dub 2009, 13:14

Tak dneska se nechávám odtáhnout do servisu na diagnostiku a popřípadě na komplet test motoru, kde to vázne.. Posunutí toho kola o zub je nepravděpodobnější příčina. ale kdo ví, kde přesně je zakopaný pes.:(:(
Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark ročník 98
LiffEX
2,0 TS
 
Příspěvky: 386
Registrován: 25 bře 2009, 22:11
Bydliště: Ostrava - Vítkovice

Re: Problém!

Příspěvekod LiffEX » 27 dub 2009, 19:15

Takže dneska jsem byl v tom servise.. Nemusel jsem ani na diagnostiku..Nastartoval a verdikt byl jasný.. Posunuté jedno ozubené kolo=ohnuté ventily! Vypadá to, že oprava výjde na 15.000,-
Jakmile jsem mu však řekl o "nových"rozvodech, tak si myslel, že jsem si z něj dělal srandu. Ty rozvody jsem vyměněné neměl, takže tady byl kámen úrazu.

Tak hned odtamtud jsem jel za mechanikem, který mi to udělat měl. Přiznal se k tomu, že mu na to nevyšel čas a že ty rozvody, které jsem si platil má v kufru svého auta.

po debatě, kdy on skoro nepromluvil jsme se shodli na tom, že vše znovu vymění za nové na vlastní náklady.komplet půlku motoru včetně těch rozvodů. opravu proplatí pojišťovna na jeho pojistku na blbost a možná i na tom vydělám :D

nikomu nepřeju ty nervy !!!
Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark ročník 98
LiffEX
2,0 TS
 
Příspěvky: 386
Registrován: 25 bře 2009, 22:11
Bydliště: Ostrava - Vítkovice

Re: Problém!

Příspěvekod Joe » 27 dub 2009, 20:46

Bacha aby ti tam nedal nějaké staré díly.
Aby se ti nerozsypal úplně celý motor :D
Nechtěl bych to zažít a mám taky co opravovat po té krádeži po sobotě, jak jsem psal na squadra places v
okres opava. :(
Uživatelský avatar
Joe
1,9 TD
 
Příspěvky: 181
Registrován: 12 lis 2008, 15:13
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: Problém!

Příspěvekod Dave_Pv » 27 dub 2009, 23:28

To si děláš prdel...

Toto už fakt není možné. Co ti na tom autě všechno dělal a kolik si za to nechal zaplatit?? Že mu na to "nevyšel čas" ?
Alfa romeo 146 TD , rv 97
Uživatelský avatar
Dave_Pv
1,9 JTD
 
Příspěvky: 278
Registrován: 27 kvě 2007, 23:14
Bydliště: Prostějov, přes týden Ostrava

Re: Problém!

Příspěvekod LiffEX » 28 dub 2009, 10:35

Tak to ti teda nezávidím, ani krapek, taky bych nadával, kdyby mi někdo vykradl auto, naštěstí tam není co..maximálně staré kazetové radio :D:D

Pokud jde o tu opravu, tak jsem platil jen materiál, za práci nic nechtěl ještě před opravou jsem se ho ptal, nikdy nic po mě moc nechtěl, vesměs jen za matroš a dal jsem mu vždy něco navíc, abych se necítil tak trpaně, jakobych jej využíval.. No ten den dělal ještě něco na PEUGEOTU, s něčím se tam drbal. V 17:00 se teprve začal vrhat na mé vozítko. Večer okolo 21:00 mi to dovezl.. Měl mi tam měnit ty rozvody, vyměnit olej za tu Selenii 20K+olejový filtr, vyměnit celý air-box, jelikož ten starý je prasklý. Pak vyčistit váhu vzduchu a škrtící klapky.. Bohužel jsem se zapopmněl zeptat co všechno stihl. Takže t bude dnes na pořadu. Vezu tam auto, tak uvidíme..

To, že mi tam vrazí nějaké staé díly se nebojím, teda snad. Od všeho budu chtít faktury, jak na díly, tak na práci a celkovou pak jako záruku, kdyby se něco z toho posralo. Nenechám se sebou vyjebávat, no ne?!?! Přeci jen peníze nerostou na stromě!

Tak mi držte palce a uvidíme :)
Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark ročník 98
LiffEX
2,0 TS
 
Příspěvky: 386
Registrován: 25 bře 2009, 22:11
Bydliště: Ostrava - Vítkovice

Re: Problém!

Příspěvekod LiffEX » 08 kvě 2009, 13:23

Takže máme pokračování!!!!

Koukal na to, v jalém stavu jsou ventily( ohnuté nejsou), jak se předpokládalo, rozvody též s nimi nic není, nikde nic neposkočilo, ani o zoubek :(:(
Tak zkusíme vyměnit svíčky(ty staré byly komplet černé):(:( , jenže jsme narazili na další problém :(:(
Nemůže nastartovat, motor točí ale nechytá se, říká že mu pořád bliká nebo svítí CODE na palubovce :(:( Tak to jdu večer zkusit s druhým klíčem :(:( Snad se alespoň to podaří..
2 týdny bez auta, je to mazec, straaašnééé :(:(
Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark ročník 98
LiffEX
2,0 TS
 
Příspěvky: 386
Registrován: 25 bře 2009, 22:11
Bydliště: Ostrava - Vítkovice

Re: Problém!

Příspěvekod Joe » 10 kvě 2009, 16:51

No já jsem koupil nové svíčky brisky a auto jede hned líp, ale pořát když startuju za studena, hrozně dlouho chytá. :(
Zajímavé je, že ty studené starty jak ráno nesvítí slunko jsou v pohodě a když startuju odpoledne, když je slunko, tak startuje hrozně dlouho. :D
Je to zvláštní. Moje alfa asi nemá ráda slunko. 8)
Uživatelský avatar
Joe
1,9 TD
 
Příspěvky: 181
Registrován: 12 lis 2008, 15:13
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: Problém!

Příspěvekod LiffEX » 10 kvě 2009, 18:41

Nooo, tak k autu sjem se ještě nedostal..Takže až zítra :(:( uvidíme co bude. Při nejhorším to nechám odtáhnout k Bořííkovi v Ostravě a uvidíme co mi tam zjistí..
Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark ročník 98
LiffEX
2,0 TS
 
Příspěvky: 386
Registrován: 25 bře 2009, 22:11
Bydliště: Ostrava - Vítkovice

Re: Problém!

Příspěvekod LiffEX » 28 kvě 2009, 21:36

Tak jsem opět tu. Auto už nemám 5. týden. Včera jsem se fakt nasral a auto odvezl do servisu, nechal si nastavit rozvody, nechal dovézt nové rozvody. bylo mi řečeno, že ventily ohnuté byly, pouze na 1.válci, aspoň, že tak. Tak se hlava musí nechat komplet sundat, náhradní díly sežene "můj" mechanik, který má na toto slevu a nechá se to spravit. přístí týden bych to mohl mít už konečeně, ale to jen fakt možná..od pondělí se na tom začne pracovat.
Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark ročník 98
LiffEX
2,0 TS
 
Příspěvky: 386
Registrován: 25 bře 2009, 22:11
Bydliště: Ostrava - Vítkovice

Re: Problém!

Příspěvekod lukee » 29 kvě 2009, 08:35

LiffEX píše:Tak jsem opět tu. Auto už nemám 5. týden. Včera jsem se fakt nasral a auto odvezl do servisu, nechal si nastavit rozvody, nechal dovézt nové rozvody. bylo mi řečeno, že ventily ohnuté byly, pouze na 1.válci, aspoň, že tak. Tak se hlava musí nechat komplet sundat, náhradní díly sežene "můj" mechanik, který má na toto slevu a nechá se to spravit. přístí týden bych to mohl mít už konečeně, ale to jen fakt možná..od pondělí se na tom začne pracovat.


Možná by bylo lepší to odvézt do nějakého ověřeného servisu, třeba Ďatko v Mošnově.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Problém!

Příspěvekod Hrnec » 29 kvě 2009, 12:27

lukee píše:
LiffEX píše:Tak jsem opět tu. Auto už nemám 5. týden. Včera jsem se fakt nasral a auto odvezl do servisu, nechal si nastavit rozvody, nechal dovézt nové rozvody. bylo mi řečeno, že ventily ohnuté byly, pouze na 1.válci, aspoň, že tak. Tak se hlava musí nechat komplet sundat, náhradní díly sežene "můj" mechanik, který má na toto slevu a nechá se to spravit. přístí týden bych to mohl mít už konečeně, ale to jen fakt možná..od pondělí se na tom začne pracovat.


Možná by bylo lepší to odvézt do nějakého ověřeného servisu, třeba Ďatko v Mošnově.

Dobrá rada 8)
Alfa Romeo GT 1,8TS
Alfa Romeo 155 1.6 16v TS rv. 97
Uživatelský avatar
Hrnec
2,5 V6
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 12 úno 2007, 17:34
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Další

Zpět na Alfa 145/146 (930)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků