Prevodovy olej

Vše o Alfě 145/146, údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Prevodovy olej

Příspěvekod koksa » 04 bře 2011, 17:24

Tak opet se ozyvam :oops: :D na ceste ke mne je prevodovy olej TUTELA ZC 80/S

Jo jedna se o AR 146 1.6 boxer 76kW

Mohl by mi nekdo poradit jestli ho zvladnu vymenit v prevodovce sam, popripadne kdyby byl nekdo z okoli Krnova, tak mohl by treba dojet mi pomoct s vymenou?

Nemam na servis a nevim jak bych to v garazi vymenil, jestli se auto musi nejak zvednout nebo neco :roll:

Krnov lezi +- 22 km od Opavy a +- 55 km od Ostravy

Chci vymenit motorovy olej + olejovy filtr, to bych jeste zvladnul, svicky, to taky, ale toho oleje v prevodovce se nejak bojim :roll:

Dekuju vsem za rady, tipy a zkusenosti :wink:
koksa
1,4 TS
 
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2011, 12:22

Re: Prevodovy olej

Příspěvekod zde » 05 bře 2011, 03:30

Toto by Ti myslím mohlo dost pomoci. Strana 87 (55 v pdfku).
Uživatelský avatar
zde
3,0V6
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 11 lis 2009, 20:22

Re: Prevodovy olej

Příspěvekod koksa » 05 bře 2011, 11:29

zde píše:Toto by Ti myslím mohlo dost pomoci. Strana 87 (55 v pdfku).


Posledni otazka: Nemuzu ukroutit nebo nejak jinak poskodit vypousteci sroub?

Pokud sem to dobre pochopil, tak staci povolit sroub 1A, zkontrolovat mnozstvi prevodoveho oleje, ktery ma dosahovat na spodni cast te diry po sroubu, potom odsroubovat vypousteci sroub 1B, nechat komplet vytect, zadelat vypousteci sroub a nalit 2 litry tutela oleje primo pro prevodovky :oops: akorat nevim, jak ho tam doliju :roll:
koksa
1,4 TS
 
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2011, 12:22

Re: Prevodovy olej

Příspěvekod zde » 05 bře 2011, 12:40

Přesně tak, dolévá se tou kontrolní dírkou :D Ukroutit se dá samozřejmě všechno ale nebál bych se toho.
Uživatelský avatar
zde
3,0V6
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 11 lis 2009, 20:22

Re: Prevodovy olej

Příspěvekod koksa » 05 bře 2011, 12:48

zde píše:Přesně tak, dolévá se tou kontrolní dírkou :D Ukroutit se dá samozřejmě všechno ale nebál bych se toho.


Mam si davat u tech sroubu pozor na nejake tesneni nebo tak neco at neztratim nebo tak?
Dolivat se to bude asi dost blbe, ze?
A nemuze pak ten novy prevodovy olej zpusobit nejake problemy? Treba, ze by to prokluzovalo nebo tak? A staci teda vylit stary, nalit novy a jezdit nebo je jeste neco treba?

Diky za vsechny rady :oops: :wink:
koksa
1,4 TS
 
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2011, 12:22

Re: Prevodovy olej

Příspěvekod zde » 05 bře 2011, 13:35

Hlavně neztratit šroub 8) Jinak možná tam najdeš zbytky nějakého těsnění nebo motorářského silikonu, já když to měnil u svý tak jsem to tam nějak napreparoval zpátky a nic neteče. jestli existuje nějaké těsnění přímo na převodovku nevím, kdyžtak to budeš muset vyřešit nějak operativně. Asi bych to omázl tím silikonem, ale jen malinko, aby nenalezl dovnitř.
Nedokážu si představit jediný důvod proč by to po výměně oleje mělo být horší, normálně ho vypusť a nalej nový, jako když měníš motorový, beztak nepoznáš rozdíl.
Uživatelský avatar
zde
3,0V6
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 11 lis 2009, 20:22

Re: Prevodovy olej

Příspěvekod koksa » 05 bře 2011, 14:22

zde píše:Hlavně neztratit šroub 8) Jinak možná tam najdeš zbytky nějakého těsnění nebo motorářského silikonu, já když to měnil u svý tak jsem to tam nějak napreparoval zpátky a nic neteče. jestli existuje nějaké těsnění přímo na převodovku nevím, kdyžtak to budeš muset vyřešit nějak operativně. Asi bych to omázl tím silikonem, ale jen malinko, aby nenalezl dovnitř.
Nedokážu si představit jediný důvod proč by to po výměně oleje mělo být horší, normálně ho vypusť a nalej nový, jako když měníš motorový, beztak nepoznáš rozdíl.



Super, tak diky moc :wink: pres tyden tu hodim snad foto te svoji cerne mamby a urcit dam vedet jak sem to nakonec povymenoval :D
koksa
1,4 TS
 
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2011, 12:22


Zpět na Alfa 145/146 (930)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků