Nefunkční zamykání v jedněch dveřích

Vše o Alfě 145/146, údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Nefunkční zamykání v jedněch dveřích

Příspěvekod lukee » 12 kvě 2011, 09:03

Čau, mám následující problém již delší dobu ale až teď je trošku víc času to řešit, takže:
145 s originálním centrálem (bez dálkového ovládání) nechce zamknout spolujezdcovy dveře, pokud zvenku u řidiče chci zamknout, zámek se hned sám zase odemkne a u spolujezdce se páčka ani nehne. Pokud sedím v autě a oboje dveře jsou uzavřeny a ručně páčkou chci zamknout na straně řidiče, páčka se po sekundě vrátí zpátky. Pokud zevnitř zamknu páčkou u spolujezdce, zamknou se automaticky i řidičovy dveře a auto je uzamčeno. Když chci zamknout zvenku, musím přes otevřené řidičovy dveře páčkou zamknout nejprve u spolujezdce, ale to se zamykání nelíbí, protože po tomhle v řidičových otevřených dveřích 8x cvakne zámek. Až jak docvaká, můžu zavřít dveře i u řidiče a samostatně je zvenku zamknout klíčem. Když zas zvenku odemykám, musím ihned po otočení klíčku dveře otevřít, jinak se samy cca po sekundě zamknou, spolujezdcův zámek nedělá nic. Kde může být problém? Zámek u spolujezdce? Nebo relé zamykání?
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Příspěvekod .mycTD » 12 kvě 2011, 09:14

podle me je chyba v kontaktu zamcene polohy u spolujezdcova zamku.
zacal bych vyzkum odpojenim kabelu od snimacu polohy (mel by to byt ektra stekr) u spolujezdce
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: Nefunkční zamykání v jedněch dveřích

Příspěvekod Zamin » 12 kvě 2011, 18:07

Možná je řešení ještě jednodušší. Podle toho co píšeš, tak by mohlo stačit promazat celý mechanizmus zámku na straně spolujezdce. Měl jsem stejný problém na své 33 i na 146, když jsem je koupil.
AR 33 1.7 I.E. (dříve 33 1.7 16V - jednou se k ní vrátím...)
Uživatelský avatar
Zamin
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 102
Registrován: 07 dub 2007, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunkční zamykání v jedněch dveřích

Příspěvekod lukee » 12 kvě 2011, 20:08

mycak: ten kontakt zamcene polohy je v tom zamku samotnem co? :-/ Je to uzivatelsky rozebiratelen? Mam takovy pocit, ze to je znytovane :(
zamin: zkousel jsem WDcko nekolikrat (delam preventivne prostrik skoro vseho pohybliveho v aute cca 2x rocne), bohuzel nepomohlo.

Abych to jeste upresnil, zavada nenastala zde dne na den, ale postupne se to zhorsovalo (nekdy to zamklo, nekdy ne) az jednoho dne uz ten spolujezdcuv zamek prestal kompletne reagovat. Od te doby mrtve.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Příspěvekod .mycTD » 12 kvě 2011, 20:23

v prednich zamcich mas kontakty, aby jsi mohl central ovladat cudlem.
rozebiratelne to samozrejme nebude, bo novy motor stoji asi dve kila :D
bte je tam klasicky plastovy motor, nebo je to zase zbastlene v jednom celku s celym zamkem?
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: Nefunkční zamykání v jedněch dveřích

Příspěvekod Zamin » 12 kvě 2011, 21:34

Nestačí jenom prostříknout zámek z venku, ale musí se zevnitř rozebrat dveře a očistit a promazat všechna pohyblivá místa. Samotný zámek zvenku mi taky nepomohl. Doporučuju to zkusit. Nic za to nedáš a když to nepomůže, můžeš teprve nakupovat náhradní díly.
AR 33 1.7 I.E. (dříve 33 1.7 16V - jednou se k ní vrátím...)
Uživatelský avatar
Zamin
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 102
Registrován: 07 dub 2007, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunkční zamykání v jedněch dveřích

Příspěvekod lukee » 15 kvě 2011, 16:20

Tak jsem to byl dneska narychlo omrknout, s tímto manuálem v ruce:
http://www.squadramoravia.com/manual/alfa145-146/vol3/door_locking2.pdf

Mám pojistkovku typu 'A', takže jsem vzal zdroj 12V/6.67A, vytáhl jsem relé N11 a pomocí fastonů jsem dal těch 12V na kontakty 2M a 1M, které jsou spojeny přímo s motorky ve dveřích. Ozvýval se pouze motorek u řidiče, spolujezdcovy dveře hluché :( Takže špatný motorek nebo přívod k němu.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Nefunkční zamykání v jedněch dveřích

Příspěvekod lukee » 21 kvě 2011, 22:26

Dneska jsem to rozebral, motorek šel kupodivu docela dobře demontovat. Byl tam nejspíš už špatný spoj na svorkách motorku, přepájeno ale zamykání pořád blbne. Sice už dostaly druhé dveře motoriku zpátky, ale neodemykají/nezamykají tak jako by měly :( Při odemykání od řidiče se oboje dveře už odemknou, ale jen na sekundu, pak se oboje zase zamknou. Propískal jsem koncové spínače v zámku (jsou dva) měřákem, všechno zdá se být po elektrické stránce OK. Motorek se konečně točí. Ale ta logika je teď nějaká pomatená... Co se mi zdá divné, tak že když sedím v autě a je zamčeno a zatáhnu normálně u spolujezdce za madlo otevření dveří, odemkne to auto. Co si pamatuju, tak když bylo auto zamknuté, bylo třeba prvně odjistit zámek páčkou a až pak šly madlem otevřít dveře. Teďka to funguje tak nějak instantně. Mechaniku zámku samotného jsem nerozebíral, pouze tu mechatroniku s motorkem, která ovládá mechaniku zámku jen packou - ty dvě části jsou přišroubovány k sobě. Takže po dnešní celodenní jebačce mi zamykání pořád nefunguje, i když jsem aspoň rozchodil ten motorek :hang:
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Nefunkční zamykání v jedněch dveřích

Příspěvekod lukee » 23 kvě 2011, 21:15

Opraveno. Původní chyba byly skutečně přerušené vodiče na kontaktech motorku zámku - ženské s tím zkrátka třískaj s těma dveřma. Při skládání zpět jsem si ale nevšiml, že drátek v plastovém pouzdře kde je motorek a převody přitlačil kontakt mikrospínače (objeveno až dnes). Po správném smontování sice nefungovalo ale zjistil jsem, že jedny dveře se na připojení 12V k motorku odemykají a jedny zamykají. Prohodil jsem tedy dráty k motorku a už to funguje jak má - při přepajování přívodů k motorku jsem je omylem prohodil. Každopádně teď OK a už zase zamykám jak mám 8)
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48


Zpět na Alfa 145/146 (930)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků