Spotřeba

Vše o Alfě 155 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Spotřeba

Příspěvekod ryb » 25 úno 2009, 20:03

Čau, mám 155 1.8TS (r.v. 93, cca 270 000km), po dlouhém zjišťování proč mám tak vysoukou spořebu (kolem 13l/100km převážně ve městě) jsem vyměnil lambda sondu. Asi bláhově jsem si myslel, že spotřeba půjde dolů, ale asi jsem se přepočítal. Teď je teda mimo město "jen" 10,6l/100km. Nicméně dřív byla spotřeba tak do 8l/100km mimo město a max. 9,5l po městě. Je pravda, že po zahřátí není teď cítit z výfuku benzín, tak jako před tím, ale pořád to žřejmě není ono. Nevíte čím to může být? Máte nějaký nápad, jak zjistit co je špatně? Nemusí se něco nastavovat přes PC, nulovat odpojením baterky apod?
JInak auto jede normálně, má výkon, vzduch filtr má najeto asi 8t.km, benzin filtr, kabely ke svíčkám a svíčky asi 3tkm. Jen ta spotřeba :-(((
Díky za každou radu.
ryb
1,4 TS
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 led 2009, 19:59
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvekod lukee » 25 úno 2009, 21:56

Čau, po výměně je třeba smazat staré chyby z jednotky (pokud se tam ta lambda hlásila), jinak to jede pořád na odhadované hodnoty. Nevím přesně, jestli stačí k vymazání chyb odpojit baterku (na mém T.S. ne). Kdyžtak to zkus. Jinak obecně: bohatou směs můžou zapříčiňovat: vadný termostat, vadná lambda, rozladěná váha, vadné některé čidlo teploty. Víc by prozradila diagnostika / měření provozních veličin. Napíchnul bych ti to, ale máš to ke mě kus :?:
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Spotřeba

Příspěvekod ryb » 26 úno 2009, 18:01

Termostat jsem měnil jak začla zima. Teď drží pěkně těsně pod 90°C. Lambda je nová, jak jsem psal. Čidlo teploty jsem měřil, když jsem měnil ten termostat a bylo OK (při 90°C asi 230 ohm /při 80°C 300 ohm ) Jen tu váhu nevím jak vyzkoušet. Druhou nemám. Do Alfy v Brně nechci jít. Mám o nich špatné reference při hledání takových závad. Vyměnit cokoli to oni umí, ale málo kdy to pomůže a stojí to velké peníze.
ryb
1,4 TS
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 led 2009, 19:59
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvekod ryb » 26 úno 2009, 18:15

Ještě se na něco zeptám. Vloni když jsem nabíjel baterku jsem si všiml, že při odpojení baterky kvůli dobití a při opětovném připojení, auto nechce moc jet. Nastartuje hned, ale do dvou tisíc otáček je jako mrtvola. Tak to dělá asi 20km. Po 20km to najednou jede úplně normálně bez nějakéhokoliv úbytku výkonu i do těch 2tisíc ot. do té doby, než zase odpojím baterku. Nikdy předtím to nedělalo. Auto mám už 8let. Může to mít nějakou souvislost i s tou spotřebou? Není tam někde nějaká baterka nebo kondenzátor, který drží nějakou paměť a td je už špatný?
ryb
1,4 TS
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 led 2009, 19:59
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvekod Hrnec » 26 úno 2009, 21:25

ryb píše:Termostat jsem měnil jak začla zima. Teď drží pěkně těsně pod 90°C. Lambda je nová, jak jsem psal. Čidlo teploty jsem měřil, když jsem měnil ten termostat a bylo OK (při 90°C asi 230 ohm /při 80°C 300 ohm ) Jen tu váhu nevím jak vyzkoušet. Druhou nemám. Do Alfy v Brně nechci jít. Mám o nich špatné reference při hledání takových závad. Vyměnit cokoli to oni umí, ale málo kdy to pomůže a stojí to velké peníze.

Skus ji vyčistit mi to pomohlo ale musíš jemně.
Alfa Romeo GT 1,8TS
Alfa Romeo 155 1.6 16v TS rv. 97
Uživatelský avatar
Hrnec
2,5 V6
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 12 úno 2007, 17:34
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Spotřeba

Příspěvekod lukee » 26 úno 2009, 21:56

mirek AR155 píše:
ryb píše:Termostat jsem měnil jak začla zima. Teď drží pěkně těsně pod 90°C. Lambda je nová, jak jsem psal. Čidlo teploty jsem měřil, když jsem měnil ten termostat a bylo OK (při 90°C asi 230 ohm /při 80°C 300 ohm ) Jen tu váhu nevím jak vyzkoušet. Druhou nemám. Do Alfy v Brně nechci jít. Mám o nich špatné reference při hledání takových závad. Vyměnit cokoli to oni umí, ale málo kdy to pomůže a stojí to velké peníze.

Skus ji vyčistit mi to pomohlo ale musíš jemně.


On má osmiventil (dle roku výroby), tam je váha mechanická a má uvnitř petenciometry.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Spotřeba

Příspěvekod ryb » 28 úno 2009, 14:47

Pokračování: tak jsem včera na chvíli odpojil baterku a znovu připojil, prostříkal konektory od LS a její relé u motoru. Dnes jsem vzal rodinu na malý výlet s tím, že znovu vyzkouším spotřebu. Ráno jsem dotankoval na první vypnutí benzínové pistole u benzinky. Najeli jsme přesně 101km mimo město a u stejné benzinky i stojanu, jsem dotankoval 7,5l. Vůbec jsem nejel na spotřebu, vytáčel jsem ji pěkně. Tak teda nevím jestli špatně měří stojany u benzinek (to doufám, že né) nebo tím odpojením baterky a prostříkání kontaktů to tomu pomohlo :( Možná se musí najet několik km, aby se načetly nové data do ŘJ? Před tím odpojením baterky jsem na tu novou LS najel jen asi 150km, což jsem si myslel, že stačí.
Jó, a mám ještě tu starou váhu vzduchu, je to 8mi ventil.
Budu to ještě samožřejmě sledovat a dám vědět.
ryb
1,4 TS
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 led 2009, 19:59
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvekod ryb » 01 kvě 2009, 21:11

Pokračování - V pondělí jsem navštívil pana Hetcla v Litovli ( www.autohetcl.eu ). Po připojení LS na osciloskop zjistil, že je "mrtvá" a motor má podle něj syndrom městského auta. To znamená, že mám "zanesený" motor. Různými změnami režimu chodu motoru (tůrováním ...) a přiváděním signálu na signální vodič od LS docílil toho, že se rozšířilo pásmo napětí, které LS dává do ŘJ. Ten signál tam dodal tím, že se dotýkal rukou toho signálního vodiče od LS. Rozhýbal tím lambda regulaci a motor je teď živější od spodu a emise jsou taky OK. Pomohlo by i přehrání softwaru ŘJ. Je tedy pravda, že je teď motor živější a nemusím tolik šlapat na plyn aby to jelo. Prý se to bude zase zhoršovat podle toho jak s tím budu jezdit. Takže to znamená to trochu víc honit. Spotřeba je menší :D - rychlá silnice, město (45/55) - 8,8l/100.
Máte taky takovou spotřebu? A neznáte někoho v okolí Brna, kdo umí přehrát ten software ŘJ a kolik by to asi stálo?
ryb
1,4 TS
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 led 2009, 19:59
Bydliště: Brno


Zpět na Alfa 155 (167)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron