Výměna světel a mlhovek

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Výměna světel a mlhovek

Příspěvekod motovillage » 25 srp 2008, 21:48

Zdravím vás borci, chtěl jsem vás požádat o radu...nevíte někdo jak vyměnit parkovačky u AR 156, nevím jak se k nim dostat a ten samý problém mám s výměnou žárovek u mlhovek (předních) Děkuji za všechny rady!!!
motovillage
 

Re: Výměna světel a mlhovek

Příspěvekod Marek » 25 srp 2008, 22:16

motovillage píše:Zdravím vás borci, chtěl jsem vás požádat o radu...nevíte někdo jak vyměnit parkovačky u AR 156, nevím jak se k nim dostat a ten samý problém mám s výměnou žárovek u mlhovek (předních) Děkuji za všechny rady!!!


Zdar, přední parkovačky jsou na plastovém praporku, výměna do 10 minut práce.

Mlhovku nejlépe zespoda. Pokud máš kryt motoru, je jednodušší demontovat ozdobný kryt z přední části masky (1 šroub) a potom už uvidíš mlhovku v držáku na cca 4 šrouby.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Marek » 25 srp 2008, 22:20

Odkud jsi, běžně jezdím na servis měnit žárovky Alfistům do Brna a Prahy, klidně rozšířím okruh své působnosti.

P.S. Umím naučit reset servisního intervalu a zapnutí obrysových světel bez zapnutého klíčku v spínací skříňce. Odzkoušeno na několika Brňácích.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod motovillage » 25 srp 2008, 22:46

Jj díky to je fajn,ale jak se k těm parkovačkám dostanu? Jsem z Moravské Třebové...
motovillage
 

Příspěvekod Marek » 26 srp 2008, 12:55

Musíš sundat kryt světel. Jsou tam dva (na každém světle) a pod jedním z nich to je. Bohužel mi již paměť neslouží a auto nemám doma, takže nepomůžu. Ale koukni do uživatelské příručky, tam to je i s obrázky.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod yan.ko » 04 zář 2008, 15:33

S vymenou zarovek mam bohuzel bohate zkusenosti :evil: U svetlometu je pod kapotou desne malo mista, tak se to dela naprosto "bezvadne". Musis pootocit a sundat kryt svetlometu (vypada jako vicko od Granka) a pak potahnout za konektor s napajenim ve kterem drzi ta zarovicka parkovacky.

Prace na 10 minut kdyz vis jak na to. Poprve jsem H7icku menil asi hodinu (ten kryt ne a ne povolit a trvalo mi, nez jsem si osahal ty "packy" co drzely zarovku a zjistil jak se odpojujou).
U leve predni svitilny by ti mohlo pomoct, kdyz sundas plastovy kryt hadice od mezichladice vzduchu (drzi na dvou sroubcich na blatniku)
Uživatelský avatar
yan.ko
2,5 V6
 
Příspěvky: 1579
Registrován: 13 úno 2007, 14:04
Bydliště: doma

Příspěvekod GIONARDI » 05 zář 2008, 10:12

jj - v jednoduchosti je krása. Já musím sundat dolní kryt motoru, odšroubovat koberce v blatnikach - povolit naraznik - svěsit ho - povytahnout světlo - odpojit - rozšroubovat vyměnit žárovku a vše dát zpět - takže výměna na cestě nepřipadá v úvahu a servis by vyšel skvěle (žárovka parkovačky 120,- prace 4h á 500,- 2120,- bez DPH :finga:) tak proto si kupuji vlastní zvedák :finga:
Fajne je byt alfista
T: sei zero otto quattro otto zero quattro tre zero
Uživatelský avatar
GIONARDI
elegan* z Vrbna
 
Příspěvky: 5602
Registrován: 22 dub 2007, 08:57
Bydliště: Vrbno


Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků