Asi mi odešlo turbo..nebo nevim?..poradí někdo?

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Asi mi odešlo turbo..nebo nevim?..poradí někdo?

Příspěvekod kravitzUL » 10 bře 2009, 01:40

Dnes ráno jsem přijel do Prahy a vše bylo ok.. Večer nastartuju-taky v poho, ale při rozjezdu už slyším z motoru kravál-jako mnohem silnější zvuk hučícího serva a auto vůbec nemělo žádný výkon.. Už byla tma a při prohlídce motoru jsem nic nezjistil(jak taky). Musel jsem jet ale domu do ÚL.. Auto vážně nemá tah už od spodu-od volnoběžných otáček a přišlápnutím se vždy ozývají tyhle pazvuky..někdy doplněné nějakým prasknutím jako když praská pružina. Při jízdě se vůbec nedostane do otáček-max. 3000 a to hodně s těží, ale ani jsem to nechtěl točit.. a už při mírnějším kopečku auto vůbec nezvládalo a já musel podřazovat.
V průběhu jízdy se mi na PC ukázala vada motoru-souvisle s tím se nepatrně zvedl výkon a i pazvuky byly na nižší úrovni, ale pořád výkonově tragické. Když jsem dorazil domu, tak jsem slyšel i takové kovové chrastění, které bylo slyšet ještě i chvilku po vypnutí motoru.
Jinak asi před týdnem jsem při rozjíždění poprvé uslyšel z motorového prostoru ten pazvuk, jako když vám praskne pružina..
Mám pocit, že to bude turbo, ale to by mělo být dle německého prodejce nové..a taky tak vypadá.. Co nejdříve to nechám napíchnout na PC..ale jinak dík za případné rady :wink:
Spider 2.0 Veloce, 93kw
GT 3.2 bussánek
166 2.4JTDm 129kw

ex 159 Jtdm
ex 156 SW, 1.9JTDm, 103kw,
ex 33, 1.7 16V, 97kw
ex- 33, 1.4 IE Imola, 65kw - děravej vejfuk
ex - 156, 1.8TS, Sportpacket, MOMO
Cuore Sportivo - spolehlivost na hovno
Uživatelský avatar
kravitzUL
1,9 JTD
 
Příspěvky: 233
Registrován: 06 dub 2008, 23:34
Bydliště: Liberec hned vedle Liptákova..

Re: Asi mi odešlo turbo..nebo nevim?..poradí někdo?

Příspěvekod Elba » 10 bře 2009, 04:33

i v nemecku jsou vykukove....videj cechacka tak mu nakecaj cokoliv

nech to prohlednout,ale vypada to jako turbo....motor to snad nebude....jako treba upadly ventil nebo praskly krouzek ci podobne zrudnosti.
Uživatelský avatar
Elba
knihovník
 
Příspěvky: 1889
Registrován: 01 čer 2008, 16:31
Bydliště: Heart of Europe

Re: Asi mi odešlo turbo..nebo nevim?..poradí někdo?

Příspěvekod kravitzUL » 10 bře 2009, 18:28

Tak jsem to nechal u známého ve Fiatu napíchnout na diagnostiku a hlásilo to špatný tlak turba.. A i poslechem vycházel hluk právě z něho..takže lopatky a turbo je v háji. Jinak auto nějak nekouří a ani olej v koncovce neni. Dal jsem to teda rovnou ke kámošovi a zítra ho vyndá..tak bude vidět přesná škoda. JINAK KDYBY NĚKDO VĚDĚL O NĚJAKÝCH DOBRÝCH(LEVNÝCH :mrgreen: ) REPASÍCH TURBA, TAK BUDU RÁD..
Vypadá to že gemáni udělali na turbu jen malou repasi, když už byla nejspíše potřeba komplet-klasika prostě auto na prodej :axe: ..protože je vizualně vidět, že je turbo i hadice k němu je nová
Spider 2.0 Veloce, 93kw
GT 3.2 bussánek
166 2.4JTDm 129kw

ex 159 Jtdm
ex 156 SW, 1.9JTDm, 103kw,
ex 33, 1.7 16V, 97kw
ex- 33, 1.4 IE Imola, 65kw - děravej vejfuk
ex - 156, 1.8TS, Sportpacket, MOMO
Cuore Sportivo - spolehlivost na hovno
Uživatelský avatar
kravitzUL
1,9 JTD
 
Příspěvky: 233
Registrován: 06 dub 2008, 23:34
Bydliště: Liberec hned vedle Liptákova..

Re: Asi mi odešlo turbo..nebo nevim?..poradí někdo?

Příspěvekod Elba » 10 bře 2009, 20:14

cmejdi to jsou....
Uživatelský avatar
Elba
knihovník
 
Příspěvky: 1889
Registrován: 01 čer 2008, 16:31
Bydliště: Heart of Europe

Re: Asi mi odešlo turbo..nebo nevim?..poradí někdo?

Příspěvekod lukee » 11 bře 2009, 09:48

kravitzUL píše:Tak jsem to nechal u známého ve Fiatu napíchnout na diagnostiku a hlásilo to špatný tlak turba.. A i poslechem vycházel hluk právě z něho..takže lopatky a turbo je v háji. Jinak auto nějak nekouří a ani olej v koncovce neni. Dal jsem to teda rovnou ke kámošovi a zítra ho vyndá..tak bude vidět přesná škoda. JINAK KDYBY NĚKDO VĚDĚL O NĚJAKÝCH DOBRÝCH(LEVNÝCH :mrgreen: ) REPASÍCH TURBA, TAK BUDU RÁD..
Vypadá to že gemáni udělali na turbu jen malou repasi, když už byla nejspíše potřeba komplet-klasika prostě auto na prodej :axe: ..protože je vizualně vidět, že je turbo i hadice k němu je nová


Tady seženeš:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=38246
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Asi mi odešlo turbo..nebo nevim?..poradí někdo?

Příspěvekod Killer.1987 » 15 dub 2009, 08:48

lukee píše:
kravitzUL píše:Tak jsem to nechal u známého ve Fiatu napíchnout na diagnostiku a hlásilo to špatný tlak turba.. A i poslechem vycházel hluk právě z něho..takže lopatky a turbo je v háji. Jinak auto nějak nekouří a ani olej v koncovce neni. Dal jsem to teda rovnou ke kámošovi a zítra ho vyndá..tak bude vidět přesná škoda. JINAK KDYBY NĚKDO VĚDĚL O NĚJAKÝCH DOBRÝCH(LEVNÝCH :mrgreen: ) REPASÍCH TURBA, TAK BUDU RÁD..
Vypadá to že gemáni udělali na turbu jen malou repasi, když už byla nejspíše potřeba komplet-klasika prostě auto na prodej :axe: ..protože je vizualně vidět, že je turbo i hadice k němu je nová


Tady seženeš:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=38246


Nechal jsem si od nej delat turbo na podzim. Repase probehla rychle cca. tyden.Cena byla myslim taky dobra a k tomu zaruka 2 roky. Muzu vrele doporucit 8)
Fiat Tipo 2,0 16V => Alfa 155 2,5 TD => Alfa 156 2,4 JTD => Alfa 156 2,4 JTDm SW
Uživatelský avatar
Killer.1987
1,9 JTD
 
Příspěvky: 243
Registrován: 21 lis 2007, 21:18
Bydliště: Praha


Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků