Klimatizace

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Klimatizace

Příspěvekod Otakar85 » 24 črc 2009, 13:16

Zdravim mam mensi problem s klimatiazci..Dneska jsem ji byl naplnit asi po roce kdy jsem ji vubec nepouzival...Na testu mi rikal ze vse oka akorat pri zapnuti mi to porad slabo foukalo tak jsme se podivali na trubky a zjedne utikalo to zeleno svinstvo:)Tak mi rikal ze to je jenom vtom tesneni je to po leve strane (po leve kdyz stojim pred autem)takova tenka trubicka ktera vede smerem k chladici...Pesneni primo je udajne praskle tesnini jak se spojuje ta hlinikova s gumovou trubickou....(tezko semi to popisuje snad to pochopite popripade bych hodil foto)A tak se ptam jestli nevite kde to spravit a kde tomu rozumi a kolik to tak muze stat..samozrejme kapalina je odsata a popripade jestli se da to tesneni koupit samostatne a jestli bych to zvladl i ja......JInak motor 2,0 114kw r.v. 2000/11..Dekuji za kazdou radu chci jet 2 do italie a tak bych rad uz mel tu klimu:)))
Otakar85
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 32
Registrován: 24 črc 2009, 13:09
Bydliště: Český Těšín

Re: Klimatizace

Příspěvekod nemesis » 20 srp 2009, 17:21

čus podle toho co píšeš takto vypadá že tam kdesto nechal spravit tu klimu tak ti do okruhu dali barvivo pro zjištění ůniku . ta zelená srajda to je ono a ukazuje místo ůniku ale ti dobrodruzi coti to spravovali to mohli hned zjistit pod infra světlem a ůnik freonu ti mohli hned odstranit pokud to neudělali jsouto pěkní ptáci ti povím - kolik ti zato naůčtovali ? jinak to těsnění se dá sehnat sám ho možná vyměníš ale ten zbytek cose týče dalších ůkonů kolem opravy nejspíš neuděláš protože ktomu nejspíš nemáš vercajk pokud neděláš do klim :?:
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 77 KW
Uživatelský avatar
nemesis
1,4 TS
 
Příspěvky: 21
Registrován: 11 srp 2009, 16:56
Bydliště: ostrava - vratimov

Re: Klimatizace

Příspěvekod Slíma » 21 srp 2009, 15:45

pokud jsem to spravne pochopil, tak tvuj problem odstrani tam kde opravuji hydraulicke hadice (myslim, ze bude potreba lis)
pokud se nepletu, ten spoj neni demontovatelny, takze to tesneni nespravi
nicmene z popisu mista zavady nejsem uplne moudrej :mrgreen:
.. infiammare rullo
.. enflammer rouleau
Uživatelský avatar
Slíma
3.2 V6 purple :-)
 
Příspěvky: 5420
Registrován: 15 bře 2008, 01:23
Bydliště: BRNO (převážně)

Re: Klimatizace

Příspěvekod nemesis » 21 srp 2009, 17:21

no jasně pokud je spoj lisovaný hliník pružná hadice tak se mění celý kus , ale pokud je šroubový spoj tak mezi šroubovým spojem je gumový těsnící okroužek a ten se vyměnit dá no a ke zjištění ůniku klimatizace se používa reflexní barva která se přimicha do oleje a při napouštění klimy novým chladivem se tato kapalina plus olej přimichá přez dávkovač s chladivem do okruhu klimatizace a nechá se potom protočit pořádně klima abyse reflexní barva roznesla po okruhu . pakliže je v okruhu netěsnost chladivo uníka zaroveň s barvou a označí místo ůniku které lze vidět pod infra modrým světlem plus žluté brýle samozřejmně auto musí být téměř ve tmě :supz:
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 77 KW
Uživatelský avatar
nemesis
1,4 TS
 
Příspěvky: 21
Registrován: 11 srp 2009, 16:56
Bydliště: ostrava - vratimov

Re: Klimatizace

Příspěvekod Otakar85 » 22 srp 2009, 19:33

JJJj už jsem na to přišel....v alfe jsem musel koupit primo celou tu tyc a stalo to 990kc.....takze uz jenmo vymenit a muzu zase chladit:)))))jiank jsem daval jenom za doplneni a tuiz jak to teklo takze mi to musel zase odsat a nauctoval jenmo kontrolu za 200 a priste jak si to spravim tak mi to doplni za 500kc ale musim mit ten paragon snad ho najdu :D :D :D
Otakar85
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 32
Registrován: 24 črc 2009, 13:09
Bydliště: Český Těšín

Re: Klimatizace

Příspěvekod nemesis » 22 srp 2009, 20:11

Tak hlavně žeto máš vcajku 8) hoj :deejay:
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 77 KW
Uživatelský avatar
nemesis
1,4 TS
 
Příspěvky: 21
Registrován: 11 srp 2009, 16:56
Bydliště: ostrava - vratimov


Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků