problém se startem, vstřikování

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

problém se startem, vstřikování

Příspěvekod gondal » 06 říj 2009, 19:17

alfa 156 1.8 TS 103kw r.v. 98

Čaute lidi,
mám alfu krátce, objevil se mi problém s motorem, začalo to jeden den jako sem se u mnohokrát dočel po nastartování se motor dusí a po pár minutách už vpohodě, dva dny nato jsem se už nerozjel.
Trochu popis závady: po zapnutí klíčku se ozívá takový pískot po zhasnutí ikonek na přistrojovce pískot přestane nějakou dobu trvá než se sepnou větráčky, když nastartuju otáčky vyletí nahoru pak rychle klesnou motor se dusí, hned nato zase vyletí nahoru a pak spadnou motor chcípne.(u pojistek nebo co to je nad kuželem vzducháče to jakoby zacvaká) Když sešlapávám plyn nemá to vůbec žádny vliv jako bych naněj vůbec nešlapal. Po vypnutí klíčku se párkrát ozve takové bublání. kontrolka vstřikování se objevila až po tom co jsem zkusil toto:
vyčistění váhy vzduchu, jiné svíčky, vyčištění klapky sání.
čím by to mohlo ještě být? co jsem se dočetl tak krokový motorek u klapky, lambda? (jak vyndat krokový motorek, kde najdu lambdu?)
případně nemáte někdo diagnostiku z vysočiny a byl by ochotný přijet? nemůžu se hnout z garáže :(
Alfa romeo GT (1.9JTD) black.
Uživatelský avatar
gondal
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 40
Registrován: 06 říj 2009, 18:39
Bydliště: vysočina

Re: problém se startem, vstřikování

Příspěvekod yan.ko » 06 říj 2009, 19:23

S twinsparkama nemam moc zkusenosti, ale prijde mi to jako vadny snimac otacek ...
Obrázek Alfa Romeo Perfection
Uživatelský avatar
yan.ko
2,5 V6
 
Příspěvky: 1579
Registrován: 13 úno 2007, 14:04
Bydliště: doma

Re: problém se startem, vstřikování

Příspěvekod Marek » 07 říj 2009, 10:34

To je jak z pohádky o Rákosničkovi, někde to vrkne, pak to hrkne.

Sešlo se Ti víc věcí najednou.

Pískání po zapnutí klíčku má na svědomí ventilátorek teplotního čidla u ovládání klimatizace.
To cvakání u pojistek v motorovém prostoru, je od š.klapky vzduchu.

Pokud to nereaguje na plyn, zkontroluj konektor od váhy vzduchu, zda je vše OK, popřípadě vyměň váhu vzduchu. Lambda sondu najdeš před katalyzátorem, t.j. na výf.potrubí pod autem.
Kolísání otáček může být díky škrtící klapce. Je ji třeba demontovat, rozebrat, vyčistit a znovu naplnit mazivem. Pozor, je třeba použít nějaké, které v zimě nezatuhne.

Jaké svíčky jsi použil? Čím jsi čistil váhu vzduchu? Pošli foto motoru, doplň si profil o odresu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Re: problém se startem, vstřikování

Příspěvekod gondal » 28 říj 2009, 12:18

tak abych napsal jak to dopadlo byla špinavá škrtící klapka špatně pouštěla vzduch ja ji sice vyčistil ale pořád byly zapsané špatné hodnoty které ji drželi ve špatné poloze přes diagnostiku se vyresetovala a už auto šlape jak hodinky.

žádný jiný problém nebyl
Alfa romeo GT (1.9JTD) black.
Uživatelský avatar
gondal
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 40
Registrován: 06 říj 2009, 18:39
Bydliště: vysočina

Re: problém se startem, vstřikování

Příspěvekod lukee » 29 říj 2009, 10:21

Italové to nevhodně vymysleli, napojili hadici odvětrávání ventildeklu přímo do klapky. Po letech provozu tam pak lze nalézt maras složený z oleje a prachu :? Chystám se, že si tento bazmek upravím a odvětrávání budu chytat do nějaké nádoby, kterou jednou za rok vyleju.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: problém se startem, vstřikování

Příspěvekod TomessV » 05 lis 2009, 20:03

Alfa mi jednoho krásného dne nahlásila chybu motoru. Zhasl jsem ho tedy, nastartoval, a svítilo to pořád, navíc bliká žhavení. Zhasl jsem ji znovu a už nechtěla nastartovat. Po 10 minutách chytla, v nouzovém režimu jsem dojel 5km domů. Od té doby nenastartovala, neustále svítí chyba motoru a bliká žhavení.. Neví někdo, co tomu je? Jestli vstřiky, čerpadlo či co? Dík za odpovědi.. :?
156SW 1.9JTD 16V, domácí facelift a chip by Sarkan
147 1.9JTD
Uživatelský avatar
TomessV
1,6 TS
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 bře 2009, 21:47
Bydliště: Rýmařov

Re: problém se startem, vstřikování

Příspěvekod lukee » 06 lis 2009, 09:19

TomessV píše:Alfa mi jednoho krásného dne nahlásila chybu motoru. Zhasl jsem ho tedy, nastartoval, a svítilo to pořád, navíc bliká žhavení. Zhasl jsem ji znovu a už nechtěla nastartovat. Po 10 minutách chytla, v nouzovém režimu jsem dojel 5km domů. Od té doby nenastartovala, neustále svítí chyba motoru a bliká žhavení.. Neví někdo, co tomu je? Jestli vstřiky, čerpadlo či co? Dík za odpovědi.. :?


Napojit na diagnostiku, takhle to je hádání, ale bude to jedno z důležitých čidel, jejichž signál je nutný pro chod motoru.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: problém se startem, vstřikování

Příspěvekod lizmen » 06 lis 2009, 09:50

já mám podobný problém ,myslím si že je zasraná klapka nebo snímač polohy škrtící klapky nebo či co...za studena jak jedu a zmáčknu spojku tak to vyletí zničeho nic na tři tisíce otáček,pak hnedka dolů tak na 500 auto málem zdechne,,ale jak to rozhýbu a zahřeje se tak už to nedšlá ....mám pocit že bude zasraná nebo zatuhla klapka nebo motorek volnoběhu....a ješte jsem zapoměl že auto když depnu na plný plyn tak trvá než to vytočím..ale když mám plný pedal tak autu se nechce jako by se dusil..ale jak mám tak na pů pedále tak se autu chce....poradí někdo co s tím? asi budu muset navštívit lukeho na diag..
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky


Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron