Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod johny156 » 05 led 2011, 14:32

Ahoj, chci snížit svou 156 V6 na std. podvozku (nemám sportpacket), ale nevím od kterýho výrobce to brát a taky jestli postačí jen pružiny nebo raději celý set pružin a tlumičů - je v tlumičích velký rozdíl?
Uvažuji pružiny:
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :1130.html snížení 40mm
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :1357.html snížení 30mm
nebo tlumiče i pružiny:
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :1145.html snížení 30mm
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :1148.html snížení 50mm
Zkuste mi, prosím poradit i s mírou snížení. Vím, že sportpacket byl cca 30mm, ale pokud by se sneslo i těch 40 nebo 50, tak klidně vezmu, jen nechci škrtat nikde na cestách o asfalt nebo pneu o podběhy atd.Mám tam origo kola vzor "Alfa DTM" 17'', ET 40,5
Děkuji za všechny rady a zkušenosti.
Naposledy upravil johny156 dne 05 led 2011, 15:16, celkově upraveno 1
Cuore sportivo! 156 V6
johny156
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 106
Registrován: 07 led 2010, 13:20
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod .mycTD » 05 led 2011, 15:02

slima apgrejduje* GTA, tak sleduj bazar, jestli mu neco nezbyde :wink:
viewtopic.php?f=23&t=4163
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod MobbDeep » 05 led 2011, 20:38

Mno pokud můžu říct, tak bych ti doporučil obojí, čili pružiny i tlumiče dohromady a jen od Eibach, kvalita je na vysoké úrovní. Další věc je ohledně snížení. Eibach dává 30mm a to si myslím, že dostatečně stačí na snížení. Podle mě nějaké větší snižování je ti na hovno a ještě to může odsrat podvozek. :D
Alfina 156 2.0 TS :-( Ex
Uživatelský avatar
MobbDeep
2,0 T
 
Příspěvky: 1042
Registrován: 06 říj 2010, 16:48
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod johny156 » 05 led 2011, 23:44

MobbDeep píše:Mno pokud můžu říct, tak bych ti doporučil obojí, čili pružiny i tlumiče dohromady a jen od Eibach, kvalita je na vysoké úrovní. Další věc je ohledně snížení. Eibach dává 30mm a to si myslím, že dostatečně stačí na snížení. Podle mě nějaké větší snižování je ti na hovno a ještě to může odsrat podvozek. :D

V podstatě jsem téhož názoru - už jsem si zjišťoval věci dřív a tohle mi z toho vypadlo
Cuore sportivo! 156 V6
johny156
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 106
Registrován: 07 led 2010, 13:20
Bydliště: Šumperk

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod yan.ko » 06 led 2011, 00:14

Eibach Pro Kit + Bilstein B8 Sprint + Eibach antirollbar na zadni napravu
Obrázek Alfa Romeo Perfection
Uživatelský avatar
yan.ko
2,5 V6
 
Příspěvky: 1579
Registrován: 13 úno 2007, 14:04
Bydliště: doma

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod johny156 » 06 led 2011, 02:58

Antirollbar bych koupil jedině jako celek na předek i zadek, taky to zvažuju. Takže sadu eibach, kterou jsem uvedl nedoporučujete - spíš koupit zvlášť tlumiče a pružiny?
Cuore sportivo! 156 V6
johny156
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 106
Registrován: 07 led 2010, 13:20
Bydliště: Šumperk

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod MobbDeep » 06 led 2011, 07:34

Mno videl bych to stejne jako yanko, akorat bez toho antirollbaru. Jako zalezi na tobe, jake pruziny a tlumice si koupis, ale urcite ty, ktere budou mit maximalni svetlou vysku o 30mm mensi, chapes :D A hlavne bych se zameril na uz dost proslule tuningove firmy jako Eibach, Rieger, AMG ad. Proste tam, kde je kvalita zarucena a uz v tom delaji dost dlouho a jeste k tomu jejich tuning je decentni, coz v dnesni svete antituningu je pomalu zazrak. :D Ale hodne stesti, a az to budes mit hotove, upni tady foto, at se muzem kuknout ok. Zatial.
Alfina 156 2.0 TS :-( Ex
Uživatelský avatar
MobbDeep
2,0 T
 
Příspěvky: 1042
Registrován: 06 říj 2010, 16:48
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod Slíma » 06 led 2011, 09:32

nejvic zalezi na tom, kde to auto chces pouzivat
pokud na silnici, tak ten eibach nebude spatnej, ale myslim ze novitec bude tvrdsi (beztak je to KW)
tech 50mm dolu se bat nemusis, o asfalt skrtat nebudes a o podbehy taky ne
akorat se musis naucit nejezdit blizko k obrubnikum :wink: - na normalni silnici to neni problem

ja osobne jdu na 99% do bilstein b14 v kombinaci se stabilizatory eibach
.. infiammare rullo
.. enflammer rouleau
Uživatelský avatar
Slíma
3.2 V6 purple :-)
 
Příspěvky: 5420
Registrován: 15 bře 2008, 01:23
Bydliště: BRNO (převážně)

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod yan.ko » 06 led 2011, 12:50

johny156 píše:Antirollbar bych koupil jedině jako celek na předek i zadek, taky to zvažuju. Takže sadu eibach, kterou jsem uvedl nedoporučujete - spíš koupit zvlášť tlumiče a pružiny?


Antirollbar kit od Eibachu koupis jen komplet. Jak uz psal i Slima, zalezi jak chces auto pouzivat a kde prevazne budes jezdit. Nastaveni tuhosti podvozku je kompromis mezi trakci, stabilitou, ovladatelnosti a komfortem. Pokud chces jezdit po okruzich, sniz a pritvrd co se da. Na dobrem povrchu bude krasne sedet, drzet v zatackach, ale drncat ti to bude jako v motokare.

Pokud chces jezdit hlavne po obycejnych (misty rozbitych) cestach, nesnizoval bych o vice nez 30mm (alespon u meho sportwagonu s prednim Novitec spojlerem, nevim jak GTA. Ne ze bys teda skrtal o zem, nebo podbehy, ale ten komfort bude ... no spise nebude) a minimalne predni napravu bych az tak moc nepritvrzoval. Ono je fajn, ze ti auto krasne drzi v zatacce a nenaklapi se, ale staci najet na nejakou nerovnost a letis ze zatacky ven. (proto ten Eibach ARB jen dozadu).

Ta kompletni sada od Eibachu neni spatna, urcite s ni neprohloupis, me osobne ale sedi Eibach s Bilsteinem vic. Pokud chces komfortni svezeni, urcite vem v uvahu i Koni FSD.
Obrázek Alfa Romeo Perfection
Uživatelský avatar
yan.ko
2,5 V6
 
Příspěvky: 1579
Registrován: 13 úno 2007, 14:04
Bydliště: doma

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod johny156 » 06 led 2011, 13:18

Myslel jsem, že ta "sada Eibach" má právě Bilsteiny - tak, jak to má Alfa ve sportpaketu.
Slíma: Novitec je překvapivě levnější než KW, takže asi to nebude to samo.
Jinak jo, musím se přiznat, že se auto chystám tunit - ale slovo tuning tak nerad slyším, když vím, co dnes znamená pro 99,99999% lidí. Chci ještě snížit sedačku řidiče, ale to už jsem někde psal (viewtopic.php?f=7&t=4289&p=51291#p51291) a možná zatmavit zadní lampy na "černo" - líbí se mi ta myšlenka a už jsem tu i nějaký auto tak viděl, Alfa pak vypadá jak ďáblík. :D Ale to už chce i přední světla s černýma vnitřkama...
Jinak žádný prahy, spoilery atd tam lepit nebudu, možná když by byl pěknej přední, ale hlavně funkční a ne jen kilo navíc!! Pokud Novitec testuje i věci na Alfy v tunelu, tak je to možnost do budoucna; na kufru totiž mám křídlo, který tam bylo už z výroby...
současný stav:
Obrázek
Cuore sportivo! 156 V6
johny156
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 106
Registrován: 07 led 2010, 13:20
Bydliště: Šumperk

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod yan.ko » 06 led 2011, 13:41

Jestli si to dobre pamatuju, tak Eibach dela pruziny pro Bilsteiny, ale design je jejich vlastni (Bilsteinu).
Mimochodem takhle vypada Eibach Pro Kit (snizeni 30mm) na mem sportwagonu.

Obraz039.jpg
Obrázek Alfa Romeo Perfection
Uživatelský avatar
yan.ko
2,5 V6
 
Příspěvky: 1579
Registrován: 13 úno 2007, 14:04
Bydliště: doma

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod johny156 » 06 led 2011, 14:12

yan.ko píše:Jestli si to dobre pamatuju, tak Eibach dela pruziny pro Bilsteiny, ale design je jejich vlastni (Bilsteinu).
Mimochodem takhle vypada Eibach Pro Kit (snizeni 30mm) na mem sportwagonu.

Obraz039.jpg

Tak přesně tohle jsem potřeboval - vidět to. Díky moc!! :wink:
Máš někde i foto před snížením - jestli si měl taky takového allroada, co mám já?
Cuore sportivo! 156 V6
johny156
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 106
Registrován: 07 led 2010, 13:20
Bydliště: Šumperk

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod yan.ko » 06 led 2011, 14:35

Si pis, ze mel ...

Obrázek
Obrázek Alfa Romeo Perfection
Uživatelský avatar
yan.ko
2,5 V6
 
Příspěvky: 1579
Registrován: 13 úno 2007, 14:04
Bydliště: doma

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod Slíma » 06 led 2011, 14:51

stavitelny Novitec je 100% prevlecenej tlumic KW, ale nevim co ten nestavitelny podvozek

ovsem s ohledem na vyhodnost spoluprace s jednim dodavatelem misto se dvema verim, ze i ten pevny bude KW manufactured*


stejny opticky rozdil jako na fotkach je mezi normalnim a GTA podvozkem, takze predpokladam, ze je taky minus 20-30
.. infiammare rullo
.. enflammer rouleau
Uživatelský avatar
Slíma
3.2 V6 purple :-)
 
Příspěvky: 5420
Registrován: 15 bře 2008, 01:23
Bydliště: BRNO (převážně)

Re: Snížení - tlumiče i pružiny nebo jen pružiny??

Příspěvekod johny156 » 06 led 2011, 15:00

sedlo ti to hodně vzadu, jak tak koukám.. :-)
pořád váhám, jestli těch 30 nebo víc - na denní ježdění auto nemám a v zimě taky nejezdí, takže je to o dost jednodušší, ale pořád těžká volba :?
asi zítra zalezu pod auto s metrem v ruce a proměřím kritický místa, co bu udělalo který snížení... nechcí někde prorazit vanu atp. navíc dogaráže jezdím přes bránu (z ulice na dvůr) a tam je vprostřed cca 6cm vysokej ocelovej "kolík" na zajištění vrat a jak je to trochu dokopce a pak srovnávačka na dvůr a kolík je na tom "zlomu", tak se bojím. abych o něj neškrtal..
Cuore sportivo! 156 V6
johny156
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 106
Registrován: 07 led 2010, 13:20
Bydliště: Šumperk

Další

Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron