Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 30 bře 2011, 16:57

Tak jsem konečně vyřešil svůj problém a mám už poctivě další. Díra ve výkonu byla způsobena jednou asi z výroby špatnou svíčkou mám je tam necelé 2 měsíce. Teď bych prosím potřeboval poradit ohledně kolísání otáček váha je OK a lambda taky. Mám v plánu vyměnit škrtící klapku mám navíc tak jsem ji důkladně vyčistil. Všude jsem četl že děraví vlnovec ( pletenec ) na výfuku nemá vliv na otáčky a výkon. Jenže když vyřadím za jízdy nebo stavím na křižovatce že to někde přisaje falešný vzduch že otáčky vyletí na 2000 a hned spadnou na 500 a pak se ustálí. Dle mého názoru bude těsnost výfuku určitě důležitá když vlnovec je před lambdou tak Lambda určitě řídí špatnou směs do motoru. Taky mám velkou spotřebu. Díky za rady
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lizmen » 30 bře 2011, 21:10

Speady_CZ píše:Tak jsem konečně vyřešil svůj problém a mám už poctivě další. Díra ve výkonu byla způsobena jednou asi z výroby špatnou svíčkou mám je tam necelé 2 měsíce. Teď bych prosím potřeboval poradit ohledně kolísání otáček váha je OK a lambda taky. Mám v plánu vyměnit škrtící klapku mám navíc tak jsem ji důkladně vyčistil. Všude jsem četl že děraví vlnovec ( pletenec ) na výfuku nemá vliv na otáčky a výkon. Jenže když vyřadím za jízdy nebo stavím na křižovatce že to někde přisaje falešný vzduch že otáčky vyletí na 2000 a hned spadnou na 500 a pak se ustálí. Dle mého názoru bude těsnost výfuku určitě důležitá když vlnovec je před lambdou tak Lambda určitě řídí špatnou směs do motoru. Taky mám velkou spotřebu. Díky za rady
velká spotřebu dělá více faktorů..počínaje dírou ve výfuku před lambdou až po váhu vzduchu,či děravé sání za váhou...jak jsi zjistil že máš stoprocentně dobrou váhu vzduchu a lambdu?byl jsi na diagu?lambda ukazovala sinusoidu?
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Karel » 31 bře 2011, 01:10

ahoj.Já jsem měl vypálený kat a auto nejelo a spotřeba šla rapidně nahoru.S novým katem auto šlape a spotřeba je zase ok,ale na otáčky to asi vliv nemá.
AR 147 2,0 ts seleesped r.v.2001
AR 156 sportwagon 2,0 ts seleesped r.v.2001
AR 156 2,0ts r.v.1998
AR 164 2,0 ts r.v.1994
Uživatelský avatar
Karel
1,8 T
 
Příspěvky: 519
Registrován: 07 bře 2011, 23:44
Bydliště: Frýdek-Místek/Torino

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 08 kvě 2011, 21:52

Toto téma vyřešeno.... Pomohla výměna motoru.... Jak parádně si tedka vrníííí :) :pohar:
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lizmen » 09 kvě 2011, 08:25

Speady_CZ píše:Toto téma vyřešeno.... Pomohla výměna motoru.... Jak parádně si tedka vrníííí :) :pohar:
tak to asi byl už ale extrémní případ...komu by se chtělo motor měnit jen kvůli špatné přípravě směsi....
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 09 kvě 2011, 18:38

No ten motor byl celkově špatný. A měl jsem druhý můj a 100% v dobrém stavu... To zas bylo tak jediný na bourané Alfině
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Shandor » 09 kvě 2011, 23:25

Velkou spotřebu taky dělá těžká noha
Shandor
2,4 JTD
 
Příspěvky: 991
Registrován: 16 bře 2007, 19:44

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 13 kvě 2011, 12:44

Tak toto téma jen část se zdá být stejná... Hlavně tohle: ( Ale v momentě kdy chci předjet pomalé jedoucí auto a sešlápnu plyn tak otáčky jdou hrozně pomalu a ještě to má takový divní zvuk. ale když promáčknu rychle za sebou plyn tak se krásně rozletí. Nevím jak to lépe popsat. prostě když dám plyn až na podlahu tak pomalu zabírá a hodně řve jak kdybych neměl výfuk. za plynule jízdy vše OK)... Tady ten problém zůstal stejný, předpokládám že se nejedná o chybu motoru. Měněn celý motor, řídící jednotka, imobilizér, vstřiky, škrtící klapka a ostatní. Nový vlnovec, kat, Váha vzduchu. Dnes jsem absolvoval diagnostiku. Chyby : P0655 - Kontrolka přerušení přerušovače ventilátoru - jede hned po nastartování. P0115 Snímač teploty chladící kapaliny. Může být tohle ten můj problém s výkonem... Chyby nejdou smazat svítí kontrolka vstřiku
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lizmen » 13 kvě 2011, 14:18

pokud máš špatné čidlo teploty chladící kapaliny tak jednotka pere více benzínu pořád,jako za studena...jinak jestli chceš tak přijeď ke mě ,mám taky diag a nějaké šikovné programy a workshopy,,,přeměříme to...
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 15 kvě 2011, 17:10

S plným plynem nejede, na půl plynu ano. Může to být čerpadlo i ten divný zvuk co mám při sešlápnutí plynu až na podlahu? Už mě jen napadá tohle když je vše vyměněno zůstalo jen čerpadlo, elektrika a převodovka... Jinak už fakt nevím....
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 15 kvě 2011, 17:12

Speady_CZ píše:S plným plynem nejede, na půl plynu ano. Může to být čerpadlo i ten divný zvuk co mám při sešlápnutí plynu až na podlahu? Už mě jen napadá tohle když je vše vyměněno zůstalo jen čerpadlo, elektrika a převodovka... Jinak už fakt nevím....

A ještě zadní díl tlumiče výfuku zůstal původní. Ale nevím zda nemůže být ucpaný nebo tak.
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lizmen » 15 kvě 2011, 17:35

Speady_CZ píše:
Speady_CZ píše:S plným plynem nejede, na půl plynu ano. Může to být čerpadlo i ten divný zvuk co mám při sešlápnutí plynu až na podlahu? Už mě jen napadá tohle když je vše vyměněno zůstalo jen čerpadlo, elektrika a převodovka... Jinak už fakt nevím....

A ještě zadní díl tlumiče výfuku zůstal původní. Ale nevím zda nemůže být ucpaný nebo tak.
odpoj váhu vzduchu a zkus to projet.
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 16 kvě 2011, 19:26

lizmen píše:
Speady_CZ píše:
Speady_CZ píše:S plným plynem nejede, na půl plynu ano. Může to být čerpadlo i ten divný zvuk co mám při sešlápnutí plynu až na podlahu? Už mě jen napadá tohle když je vše vyměněno zůstalo jen čerpadlo, elektrika a převodovka... Jinak už fakt nevím....

A ještě zadní díl tlumiče výfuku zůstal původní. Ale nevím zda nemůže být ucpaný nebo tak.
odpoj váhu vzduchu a zkus to projet.

Tak jsem na to dneska kápl, prostě mi to nedalo. Hned můj první zjištěný problém byl že čidlo na termostatu byl 3 pinový a na kabelu byl 2 pinový. Čidla jsem použil z 1.8 kde jsou dvě jedno na termostatu a druhý na hlavě. Čidlo na termostatu s přípojkou na káblu jsem propojil 2 káblikama. Po nastartování se přestal točit ventilátor který jel jinak pořád. A zhasla kontrolka motoru která také furt svítila. Když jsem jsem to jel projet tak jsem objevil zpátky těch 155 koní pod kapotou které se mi tak 3 měsíce někde toulali :) Alfička už reaguje na plyn tak jak má. A ne jak předtím jen na půl plynu a s plným plynem výkon mizel... Tak že musím koupit nové čidlo...
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lizmen » 16 kvě 2011, 19:57

tak hlavně že pomohla výměa motoru.... :D :D :D :D :D :D :D
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 16 kvě 2011, 20:01

jn :D Ale nechápu proč se to neobjevilo na diagnostice když tam byla ta 1.8 a závada předpokládám stejná
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Předchozí

Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron