Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 13 úno 2011, 16:38

Zdravím Alfisti. Mám menší problém se svou 1.8 TS. Po přidávání plynu na volnoběh je krásně klid a při jízdě za normálního provozu a s klidnou nohou na pedále je vše OK. Ale v momentě kdy chci předjet pomalé jedoucí auto a sešlápnu plyn tak otáčky jdou hrozně pomalu a ještě to má takový divní zvuk. ale když promáčknu rychle za sebou plyn tak se krásně rozletí. Nevím jak to lépe popsat. prostě když dám plyn až na podlahu tak pomalu zabírá a hodně řve jak kdybych neměl výfuk. za plynule jízdy vše OK. Může to bít dávkování paliva nebo příprava směsi? Chtěl bych vědět vaše názory než pojedu na PC ( ještě podotknu při prošlápnutí plynu jde od sání takové hodně hlasité syčení )
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lukee » 13 úno 2011, 21:42

Nemáš děravé sání? Pokud je sání OK, tipnul bych to na váhu - ono kolikrát když už špatně měří a je v pořádném průvanu, tak ty hodnoty na ní pěkně skáčou. Pokud by se ukázala jako vadná, můžeš zkusit záchranu čištěním, isopropylalkohol koupíš v každém lepším obchodě s elektrotechnikou. Svíčky + kabely beru, že jsi zkontroloval?
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lizmen » 13 úno 2011, 22:05

lukee píše:Nemáš děravé sání? Pokud je sání OK, tipnul bych to na váhu - ono kolikrát když už špatně měří a je v pořádném průvanu, tak ty hodnoty na ní pěkně skáčou. Pokud by se ukázala jako vadná, můžeš zkusit záchranu čištěním, isopropylalkohol koupíš v každém lepším obchodě s elektrotechnikou. Svíčky + kabely beru, že jsi zkontroloval?
odpoj váhu vzduchu a jed to projet,pokud to pomůže,je váha v háji...
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 13 úno 2011, 22:08

Lukee : Svíčky a kabely jsou asi měsíc starý. Na Váhu se kouknu ráno. Hadice sání jsou ok to syčení jde někde od škrtící klapky zezadu od toho plastu. Nevím jak poznat zda je špatný ten plast

lizmen : Musím odpojit i baterku abych to nějak vyresetoval? Nebo stačí jen odpojit a jet
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lizmen » 13 úno 2011, 22:12

Speady_CZ píše:Lukee : Svíčky a kabely jsou asi měsíc starý. Na Váhu se kouknu ráno. Hadice sání jsou ok to syčení jde někde od škrtící klapky zezadu od toho plastu. Nevím jak poznat zda je špatný ten plast

lizmen : Musím odpojit i baterku abych to nějak vyresetoval? Nebo stačí jen odpojit a jet
nemusíš odpojit baterku,odpoj nastartuj a jed.pak ale budeš ít v jednotce zapsány chybové kody,pak stačí vyresetovat jednotku nebo zajet na diag,jinak pokud budeš ít cestu do opavy tak se můžeš stavit,mám diagnostiku....
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 14 úno 2011, 15:07

Tak váhu jsem odpojil ale nikam nedojel. Po šlápnutí na plyn spadli otáčky na 500 a alfa se dusila po případě chcípla. Po cestě ke známému jela stejně ale jak jsem jel zpět tak reagovala na plyn tak jak má a šla pěkně s otáčkami i při prudkém sešlápnutí plynu. Po vypnutí a znovu nastartování ten problém byl zase zpět. Zkusím vyčistit klapku je dost zasraná. Jinak jsem si všiml že něco rachotí ve výfuku jde od zadního tlumiče takoví divný zvuk jak kdyby tam něco bylo a je děraví vlnovec???
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lizmen » 14 úno 2011, 20:53

Speady_CZ píše:Tak váhu jsem odpojil ale nikam nedojel. Po šlápnutí na plyn spadli otáčky na 500 a alfa se dusila po případě chcípla. Po cestě ke známému jela stejně ale jak jsem jel zpět tak reagovala na plyn tak jak má a šla pěkně s otáčkami i při prudkém sešlápnutí plynu. Po vypnutí a znovu nastartování ten problém byl zase zpět. Zkusím vyčistit klapku je dost zasraná. Jinak jsem si všiml že něco rachotí ve výfuku jde od zadního tlumiče takoví divný zvuk jak kdyby tam něco bylo a je děraví vlnovec???
no však jestli sis všiml tak na volnoběh ti otáčky kolísaly bez váhy vzduchu,to je normální a jak si tomu depnul tak to jinak jelo?v tom případě to je jasné..váha v vzduchu nebo ještě lambda sonda je možnost....
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 14 úno 2011, 21:01

No já stím právě nejel Když jsem odpojil váhu tak byly otáčky normální a nic nekolísalo ale jak jsem přidal plyn tak hned spadli.
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod Speady_CZ » 14 úno 2011, 21:46

Tak jsem to byl projet. Poznatek je takový : Při řazení jsem musel mít nohu na plynu jinak pokaždé chcípla. Ale jela o poznání lépe. Pak jsem to testnul ještě z váhou . 1. a 2 stupeň byl o málo horší aspoň se mi to zdálo. 3. a 4. stupeň se táhl od 3500 do cca 5000 ot/min pak se rozletěla. 5. stupeň jel stejně. S váhou jsem ředil s plynem i bez výsledek: s plynem paráda bez plynu katastrofa.
Tak nevím zkusím zítra tu váhu kuchnout a vyčistit a klapku taky. Lambdu jsem už testoval jelo to stejně
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod MobbDeep » 14 úno 2011, 21:48

Hoj, tak takový problém jsem měl tež, ne úplně přesný, ale dost podobný. Mno v servisu mi vyčistili klapku a od té doby je s plynem klid. Akorát mě dost zlobí potenciometr na klapce, který mi furt vyhání otáčky vysoko a neklesá, dokud neťuknu po plynu. již otestováno, je to poťák. chci tím pádem apelovat, jestli někdo z vás nemá poťák. Muže být použitý, ale plně funkční zapár kaček. Díkes. Jo a jinak vlnovec to není stoprocentně. Jelikož někteří (nebudu je jmenovat že Shandore :D ) mi akorát potvrdili, proč mám z Alfy extrémně rychlý dvoulitrový traktor. Je tam kajsik díra a musí se to hold spravit. Takže těžko ti to bude rachtat. buď máš kat v řiti anebo zadní filtr je v řiti. Musíš prohlédnout. :D
Alfina 156 2.0 TS :-( Ex
Uživatelský avatar
MobbDeep
2,0 T
 
Příspěvky: 1042
Registrován: 06 říj 2010, 16:48
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lizmen » 14 úno 2011, 23:44

MobbDeep píše:Hoj, tak takový problém jsem měl tež, ne úplně přesný, ale dost podobný. Mno v servisu mi vyčistili klapku a od té doby je s plynem klid. Akorát mě dost zlobí potenciometr na klapce, který mi furt vyhání otáčky vysoko a neklesá, dokud neťuknu po plynu. již otestováno, je to poťák. chci tím pádem apelovat, jestli někdo z vás nemá poťák. Muže být použitý, ale plně funkční zapár kaček. Díkes. Jo a jinak vlnovec to není stoprocentně. Jelikož někteří (nebudu je jmenovat že Shandore :D ) mi akorát potvrdili, proč mám z Alfy extrémně rychlý dvoulitrový traktor. Je tam kajsik díra a musí se to hold spravit. Takže těžko ti to bude rachtat. buď máš kat v řiti anebo zadní filtr je v řiti. Musíš prohlédnout. :D
ten potenciometr mám asi taky v prdlei jenže po faceliftu u t.s motorů je to zároveň s krokový motorkem...a to zvlášt nejde vyměnit,je to celý komplet který dtojí nový okolo 5500.....
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lukee » 15 úno 2011, 14:39

Speady_CZ píše:Tak jsem to byl projet. Poznatek je takový : Při řazení jsem musel mít nohu na plynu jinak pokaždé chcípla. Ale jela o poznání lépe. Pak jsem to testnul ještě z váhou . 1. a 2 stupeň byl o málo horší aspoň se mi to zdálo. 3. a 4. stupeň se táhl od 3500 do cca 5000 ot/min pak se rozletěla. 5. stupeň jel stejně. S váhou jsem ředil s plynem i bez výsledek: s plynem paráda bez plynu katastrofa.
Tak nevím zkusím zítra tu váhu kuchnout a vyčistit a klapku taky. Lambdu jsem už testoval jelo to stejně


Bez diagnostiky těžko hádat. Zajeť k lizmenovi, vyjede ti grafy z lambdy. I když zas tohle může být taky ošemetné, protože jestli je něco špatně před motorem a směs není v rovnováze, tak lambda bude stejně ukazovat špatně - moc chudou nebo bohatou směs a to pak poznej, jestli ona ukazuje špatně nebo fakt reprezentuje složení výfukových plynů. Ale bez diagnostiky se určitě z místa nehneš :-(
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod MobbDeep » 16 úno 2011, 19:17

Mno právě, přesvědčil jsem se, že to není poťák, ale krokový motorek. A ten ke kurva drahý. Jinak já sem si tím jistý, bo je to dodrbané.
Alfina 156 2.0 TS :-( Ex
Uživatelský avatar
MobbDeep
2,0 T
 
Příspěvky: 1042
Registrován: 06 říj 2010, 16:48
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod lizmen » 16 úno 2011, 23:40

MobbDeep píše:Mno právě, přesvědčil jsem se, že to není poťák, ale krokový motorek. A ten ke kurva drahý. Jinak já sem si tím jistý, bo je to dodrbané.
to taky nemůžeš říct sto pro..diag taky neumí vše..pak musíš vzít do parády multimetr a měřit opravdové hodnoty,ješte by mě zajímalo,jak víš,že je v prdeli krokový motorek?ten tam je jen na to,aby ovládal volnoběh,a čidlo polohy ho řídilo..takže pokud chodí motorek normálně a reaguje na napětí a hýbe se,takže jediná věc je čidlo polohy ,které ovládá tu polohu motorku..bohužel pro nové majitele T.S po faceliftu je motorek komplet s čidlem a cena je min 5500...
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: Vstřikování - málo benzínu hodně vzduchu nebo naopak

Příspěvekod MobbDeep » 17 úno 2011, 13:36

lizmen píše:
MobbDeep píše:Mno právě, přesvědčil jsem se, že to není poťák, ale krokový motorek. A ten ke kurva drahý. Jinak já sem si tím jistý, bo je to dodrbané.
to taky nemůžeš říct sto pro..diag taky neumí vše..pak musíš vzít do parády multimetr a měřit opravdové hodnoty,ješte by mě zajímalo,jak víš,že je v prdeli krokový motorek?ten tam je jen na to,aby ovládal volnoběh,a čidlo polohy ho řídilo..takže pokud chodí motorek normálně a reaguje na napětí a hýbe se,takže jediná věc je čidlo polohy ,které ovládá tu polohu motorku..bohužel pro nové majitele T.S po faceliftu je motorek komplet s čidlem a cena je min 5500...

Abych ti to uvedl na pravou míru teda. Vím to 100%. Moje otáčky jsou těch 1500-2000, po ťuknutí na plyn to klesne. Nicméně, kámoš to zkoušel a napadlo ho ten motorek vyndat a nastartovat a je najednou klid. Takže jeto tím. A proč, protože já mám motorek úplně dojebaný, kantare, chapines? Je zničený a je přidělaný nějakou černou sračkou ke klapce. Vím to, když sem to zkoušel. Myslel jsem, že se to menuje poťák, ale servisák mě přesvědčil, že je to motorek, tak je to krokový motorek a hotovo :D A přesně jak říkáš, cena nového motorku je 4900 nový u známého. Cena jak cyp.
Alfina 156 2.0 TS :-( Ex
Uživatelský avatar
MobbDeep
2,0 T
 
Příspěvky: 1042
Registrován: 06 říj 2010, 16:48
Bydliště: Ostrava - Poruba

Další

Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron