Ako traja inzinieri menili brzdy

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Ako traja inzinieri menili brzdy

Příspěvekod Richard » 11 črc 2007, 08:31

Zacalo to uspesnym nakupom desticek a diskou, dohodol som kolegu u neho v garazi a o pol siedmej sme zhodili zadne koleso.Prvy problem prisiel, ked som zabudol ze treba uvolnit aj lanko rucnej brzdy. Nastastie ale jeden kolega radsej vybehol k pocitacu a na alfaromeo.net nasiel navod ako menit brzdy. Medzicasom sme dvaja rozbili jednu platnicku ked sme silou pacili brzdu.Po 2 hodinach nakoniec bola brzda dolu.V zapale boja sme dali dolu aj krytku na srob co je na lozisku, nastastie sme nenasli kluc na tu maticu co je tam :o
kotuc isiel dolu celkom lahko. Trebalo uz len rozhybat piestik a nahodit novy kotuc a platnicky.
To bol hlavny problem, silou ho zatlacit nejde, nepomohol ani stolarsky zverak. Popri tom nam ale napadlo ze kedze s nim ide tocit, tak ho tam zakrutime . :!: Tento napad vypadal byt skvely az na to ze piest nesiel dnu ale von. To uz bolo 11.00 a mali sme pest skoro vypadnuty z brzdica, brzdu sme uchytili drotikom o tlmic a nasadili rezervne koleso(aby nedrelo o brzdu) a dnes rano isla alfinka pekne do servisu :finga:
Le Roy Est Vive Mort Le Roy !
Uživatelský avatar
Richard
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2007, 15:33
Bydliště: Roznov p.r.

Příspěvekod lukee » 11 črc 2007, 09:08

Já jsem si s brzdama na 155ce taky užil svoje. Když jsem měnil brzdové desky, všiml jsem si že hadice jsou úplně styřelé a popraskané. Naštěstí jsem měl doma nové náhradní. Hned jsem se pustil do výměny. Na třmenu šla hadice povolit luxusně ale jak jsem ji zkoušel povolit v místě kde se napojuje na brzdovou trubku tak nešla ani ho.... Pro snažší práci jsem ji cca v půlce štípl kleštěma a zkoušel zbylou půlku všemožně povolit - marně. Dopadlo to tak, že jsem měl zavzdušněné brzdy, (skoro) nebrzdící auto a potřeboval jsem ho dostat do servisu. Naštěstí otec má kamaráda, který se tomu věnuje již hodně dlouho (opravuje brzdové systémy a dělá přestavby na LPG/zemní plyn) a udělal si na mě o víkendu čas. Čekala mě tedy druhý den sebevražedná, 15km dlouhá cesta s nebrzdící, skoro tunu a půl vážící 155kou, do oné vesnice. Naštěstí ruční brzda jakš takš brzdila dobře. Po dvou dnech jsem si pro auto přijel, brzdilo skvěle, nasazeny nové trubky i hadice tak byl pokoj.

Co z toho plyne? Už nikdy si nebudu brzdy opravovat sám, když na to nemám vercajk a potřebné zkušenosti 8)
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Příspěvekod Richard » 11 črc 2007, 09:11

Ja som tiez isiel len na rucnej brzde do servisu, nastastie len 2km.
No aj tak to bol pekny adrenalin. Brzdila len jedna brzda takze zastavit z 5km rychlosti bol celkom pekny problem.
Le Roy Est Vive Mort Le Roy !
Uživatelský avatar
Richard
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 44
Registrován: 13 úno 2007, 15:33
Bydliště: Roznov p.r.

Příspěvekod gloom » 02 srp 2007, 20:28

A to jsem si myslel, že jen já jsem takové kopyto. :finga: Nic ve zlém chlapi. :mrgreen:
Alfa Romeo 145 1.6TS 16V (AR67601) 12/97
Gloom [:glum:] :finga:
Uživatelský avatar
gloom
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 609
Registrován: 17 úno 2007, 10:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod diLucca » 26 lis 2007, 11:35

to je este v pohode, kamarat najprv menil olej a hrabal sa v motore a potom zacal davat zaolejovanymi rukami nove kotuce... :D hold aj majster tesar sa niekedy sekne :)
Alfa Romeo 33 1.4i.e. Alfa Romeo 146ti 2.0TS Alfa Romeo 75 2.5 V6 QV
Uživatelský avatar
diLucca
1,4 TS
 
Příspěvky: 28
Registrován: 03 kvě 2007, 12:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod lukee » 27 lis 2007, 09:05

diLucca píše:to je este v pohode, kamarat najprv menil olej a hrabal sa v motore a potom zacal davat zaolejovanymi rukami nove kotuce... :D hold aj majster tesar sa niekedy sekne :)


No ono i když vybalíš nové kotouče z krabice, tak jsou natřeny olejem... Hlavně pořádně otřít, odmašťovat myslím není ani třeba, ten zbytek se stejně při prvním razantnějším brzdění vypálí.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48


Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron