Nefunkční distribuce vzduchu a problémy s topením

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Nefunkční distribuce vzduchu a problémy s topením

Příspěvekod Shandor » 27 led 2012, 12:27

Dodávám řešení problému viz nadpis, řešilo se to na alfistech, ale ne komplexně.

Návod na řešení problému nefunkční distribuce vytápění a klimatizace.
Je to pro model před faceliftem.
Svojí chrochtu jsem už koupil s tím, že ať jsem točil s ovladačem rozdělování vzduchu jak jsem chtěl foukalo to jen do střední části. V létě to nebyl problém , ale jak nastala zime tak byl broblém s rozmražování čelního skla. Navíc při vytopení auta fungovalo topení tím stylem, že chvíli pouštělo úplně horký vzduch a chvíli úplně studený.

Jak to opravit: nehledejte závadu přímo v ovladačích, sice jsou nejvíce na ráně ale co jsem studoval tak tam většinou problém není.

Problém bývá nejčastěji v zaseklém krokovém motorku distribuce.
K němu se dostanete po kompletním demontování schránky spolujezdce, je to cca 10 šroubů. nejprve sundejte tapecírung co je pod schránkou, matka číslo 10. A poté vnitřek schránky. Doporučuji odmontovat i dvířka schránky.

viz obrz
18-01-2012 12.10.39.jpg


krokové motorky
18-01-2012 12.11.07.jpg
se nachází v levé části viz další foto. Jsou tam dva stejné. Motorek A řídí distribuci vzduchu a motorek B řídí teplotu vzduchu( natáčí klapku od výměníku).
18-01-2012 12.10.27.jpg


Oba jsou na 2 šroubech které povolíte ořechem č. 5,5. obzvláště k motorku A je přístup obzvláště pitomý!

Pro zjištění závady je potřeba motorek dostat ven a připojit ho zpět ke konektoru a zapnout klíček, měl by se začít hýbat. Pokud ne zkuste jiný např od teploty vzduchu ( je stejný) já jsme měl problém v zaseklé klapce. Tzn po vyjmutí se motorek hýbal. Já jsem pořádně prostříkal celý mechanismus klapky WDčkem a rozhýbal rukou.
Poté je ještě malý problém s nasazením. Motorek má šnekový převod, takže s ním nelze točit. (klapka při nandávání musí být nastavene stejně jako motorek jinak ho tam nedostanete) proto doporučuji pokud je připojený dát ovladač úplněš doleva (zvduch jen z palubní desky (střed)) a klapku natočit z vašeho pohledu úplně doprava, celé to chodí jen cca 60°, pak tam motorek dostanete zpět.
Po opravě mi začala správně fungovat i teplota vzduchu. Ve výdechu na nohy je čidlo teploty a když tem nic nejde tak to ani pořádně nereguluje.

Stejný postup použijte když nefunguje ovládání teploty vzduchu a víte že čidlo v kabině je OK, jen stejným postupem řeště u motorku B.
Hawk
Shandor
2,4 JTD
 
Příspěvky: 991
Registrován: 16 bře 2007, 19:44

Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků