volnoběh problém za studena.....

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Re: volnoběh problém za studena.....

Příspěvekod .mycTD » 30 čer 2013, 12:33

Co presne znamena mezi lambdou přímo od řj? Jako ze jsi meril pripojenou lambdu na konektoru ECU? po zahrati se srovna i ten signal, nebo jen chod motoru?
Furt mi na tom nesedi, ze by lambda mela za studena takovy vliv. Napada me jen, ze by haprovala furt a ECU podle toho trvale doladila korekce, ktere nemusi byt pro studeny motor uplne OK.
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: volnoběh problém za studena.....

Příspěvekod yan.ko » 30 čer 2013, 14:02

nema. za studena je udaj z lambdy ridici jednotkou motoru ignorovan (nastaveni bohatosti smesi probiha v tzv. open-loop modu - bez zpetne vazby).

Nechal bych vycistit a zkontrolovat vstriky (treba http://www.jetservis.cz/, beztak je tam ostatni servisy co vim posilaji taky).
Obrázek Alfa Romeo Perfection
Uživatelský avatar
yan.ko
2,5 V6
 
Příspěvky: 1579
Registrován: 13 úno 2007, 14:04
Bydliště: doma

Re: volnoběh problém za studena.....

Příspěvekod lizmen » 30 čer 2013, 18:13

.mycTD píše:Co presne znamena mezi lambdou přímo od řj? Jako ze jsi meril pripojenou lambdu na konektoru ECU? po zahrati se srovna i ten signal, nebo jen chod motoru?
Furt mi na tom nesedi, ze by lambda mela za studena takovy vliv. Napada me jen, ze by haprovala furt a ECU podle toho trvale doladila korekce, ktere nemusi byt pro studeny motor uplne OK.
napojiljsem osciloskop na kabely od signálu...výhřev jsem neměřil(možná jsem měl třeba hapruje napájení) a při měření mi osciloscop ukazoval nějaké divné čáry...žadná sinusoida nic..jakmile se to zahřálo tak to skočilo krásně na sinusoidu...ještě mě napadlo že je dups mezi lambdou a a nastavení jednotky sitiče za studena....někde jsem četl o defektech v řidících jednotkách...prej stačí přehrát software a je klid ale tomu moc nevěřím...doufám že examiner v úterý poví více....
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: volnoběh problém za studena.....

Příspěvekod zde » 01 črc 2013, 12:57

Vždyť ale lambda za studena nemá vliv, i kdyby byla odpojená tak to pojede stejně.
Uživatelský avatar
zde
3,0V6
 
Příspěvky: 2367
Registrován: 11 lis 2009, 20:22

Re: volnoběh problém za studena.....

Příspěvekod lizmen » 22 črc 2013, 10:38

Tak problém se stále nevyřešil ani po roce,sehnal sjem jinou ř.j ze stejného modelu stejný ročník...byl klid asi cca půl roku...a opět ten samý problém že za studena to nejede vůbec...takže jediná možnost je přehrát software v ř.j...tak vás prosím o radu jak a kde přehrát,popřípadě bude software fungovat z 1.8 verzí fo faceliftu?tam počítám mapy ř.jednotky by měli být ok.... díky za každou radu.... :roll:
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Předchozí

Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron