Servo olej, motorový olej

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Servo olej, motorový olej

Příspěvekod DeWWoR » 02 zář 2013, 15:42

Ahoj ve spolek, mám problém mám 156tku 2.5v6 . Tak před čtrnácti dni jsem zpozoroval malou loužičku v garáži. Měl jsem tedy podezření že to bude motorový olej páč se mi zdálo že ho ubylo. Tak jsem dolil a řekl jsem si že alfinku prokouknu až půjdu do servisu na praxi. Podle toho kde to poteče se rozhodnu co s ní dál.
Ovšem v pátek jsem jel do prostějova a na rovince předjel dvě auta a jak jsem se zařadil zpět, koukl do zpětného zrcatka uviděl spoustu dýmu a řekl si ,,chladič!". V momentě kdy se mi interiér zavalil mlhou z oleje mi došlo že to chladič nebude. Zastavil jsem a podíval se do motorového prostoru. Smrad oleje a nádobka na servo olej vyžahnutá. :drinkers: (vše uteklo během pár vteřin v nádobce byla většina)
Chci vás požádat zda nemáte nějakou představu co by to mohlo být? Byl jsem pod ní vlezlej v domácích podmínkách ale nic moc jsem neviděl. Spodek je celej od oleje aj mi to kaplo do tváře :-( asi se na mě zlobí :-/ Furt mám boužel podezření i na ten motor že si buď něco přihne nebo prosakuje. Boužel to není poznat... Je to opravdu po celí vamě a převodovce. Motor z boku a vrchu je krásně suchej a čistej.
Proto bych vás chtěl odhadem poprosit o nejhorší cenový scénař a jesi se vyplatí opravovat. Pořizovací cena byla 20 000... Když sem ji kupoval tak sem si říkal že při nejhorším se mi vrátí na dílech,proto bych do ní asi za opravy nesypal velké sumy.
Díky a alfám zdar! :supz:
ex AR 146 1.6 T.S
Now AR 156 2.5 v6
DeWWoR
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 31
Registrován: 10 kvě 2013, 21:37
Bydliště: Horní Štěpánov

Příspěvekod Slíma » 02 zář 2013, 16:29

a nerupla ti jen hadice?
dolej servo a nastartuj - uvidis, kde potece
.. infiammare rullo
.. enflammer rouleau
Uživatelský avatar
Slíma
3.2 V6 purple :-)
 
Příspěvky: 5420
Registrován: 15 bře 2008, 01:23
Bydliště: BRNO (převážně)

Re: Servo olej, motorový olej

Příspěvekod DeWWoR » 02 zář 2013, 16:47

Dobrá tak to tak vyzkouším, doufám právě že to bude hadice. Nerad bych se jí musel vzdát :goodman: Ale s dílama z druhé ruky by mohlo jít vše opravyt relativně za rozumnou cenu ne? Navíc nevádí když pojedu do toho servisu bez oleje? Nemuže se to kousnout nebo něco?
ex AR 146 1.6 T.S
Now AR 156 2.5 v6
DeWWoR
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 31
Registrován: 10 kvě 2013, 21:37
Bydliště: Horní Štěpánov

Re: Servo olej, motorový olej

Příspěvekod Dallen » 02 zář 2013, 17:04

Vadí.
Dolej to patří tam Tutela GI/A.
Na 90% bude prasklá tlaková hadice co jde z čerpadla do řízení. Oprava za pár stovek, ale jebačka řádná

Odkud si?
Bussovlimo* 166V6
Ex:156TS
Uživatelský avatar
Dallen
2,0 TS
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 lis 2011, 12:51

Re: Servo olej, motorový olej

Příspěvekod DeWWoR » 02 zář 2013, 17:42

Děkuju za rady, jsem z Horního Štěpánova. Než s tim pojedu tak to teda proliju, mám to dolít plný nebo jen s mírou? když to stejně okamžitě vyteče? Snad teda nevadí že sem stim pak jel ještě dom z PV :roll: Jak bude oprava v řádech pár korun tak to bude pohoda 8), pořádně ji uzdravim a pak :axe: .
ex AR 146 1.6 T.S
Now AR 156 2.5 v6
DeWWoR
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 31
Registrován: 10 kvě 2013, 21:37
Bydliště: Horní Štěpánov

Příspěvekod .mycTD » 02 zář 2013, 18:01

lit tam nic nema smysl, kdyz to hned vytece a uz vubec ne tutelu.
sundej leve kolo a plastovy podbeh a koukni kolem rizeni. jestli to teklo na vyfuk, tak to bude nekde tam.
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Příspěvekod Slíma » 02 zář 2013, 18:25

a predpokladam, ze cokoli DEXRON IID bude cajk
.. infiammare rullo
.. enflammer rouleau
Uživatelský avatar
Slíma
3.2 V6 purple :-)
 
Příspěvky: 5420
Registrován: 15 bře 2008, 01:23
Bydliště: BRNO (převážně)

Re: Servo olej, motorový olej

Příspěvekod DeWWoR » 10 zář 2013, 17:58

Zdravíčko, tak jste měli pravdu. Byla to jen hadice. Děkuji za přesnou diagnozu 8)
ex AR 146 1.6 T.S
Now AR 156 2.5 v6
DeWWoR
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 31
Registrován: 10 kvě 2013, 21:37
Bydliště: Horní Štěpánov

Re: Servo olej, motorový olej

Příspěvekod Dallen » 11 zář 2013, 20:29

Ktera?
Bussovlimo* 166V6
Ex:156TS
Uživatelský avatar
Dallen
2,0 TS
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 lis 2011, 12:51

Re: Servo olej, motorový olej

Příspěvekod DeWWoR » 13 zář 2013, 20:28

To boužel nevím v domácích podmínkách sem to nemoh najít, dal jsem to známému do servisu ať to udělá na zvedáku :?: . Aspoň se tam mechanici pak svezli v pořádným autě :axe: Ten co to dělal jen říkal že to byla pěkná jeba*ka. A že sem si asi chyt čerpadlo, nevím jak to zjistily ale když to říkaj :-( , Ale úplně bez oleje sem nejel. Když sem to po stání v garáži vezl do servisu tak jsem to prolil servoolejem. Asi to nepomohlo ale za pokus to stálo :?:
ex AR 146 1.6 T.S
Now AR 156 2.5 v6
DeWWoR
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 31
Registrován: 10 kvě 2013, 21:37
Bydliště: Horní Štěpánov

Re: Servo olej, motorový olej

Příspěvekod Peethule » 06 dub 2014, 14:22

no mám podobný problém, byli jsme s mojí Alfinou v Třebiču na takovým minifiaťáckým srazu, dojedeme domů a fridex extrémně rychle mizel (byl na max a kdyby něco každej se díval na motor tak bysme si toho všimli,že to mizí) Nepočítám to,že potom co jsem ju hodila do servisu zůstaly na cestě fleky od oleje, jelikož mám pod motorem dekl a v domácích podmínkách a eště navečer jsme nezjistili kde co teče...servo to nebude, to je plný, mírně byla potečená hadie k termostatu,ale tady jsou tři velký fleky :-( nevíte někdo na co se mám připravit? Spodkem jsem sice štrejchla díru,ale ne nic extrémního (žádná velká rána to nebyla, spíš jsme dodřela ten dekl) a kdyby to bylo od toho teklo by to už dříve
Uživatelský avatar
Peethule
1,4 IE
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 bře 2014, 12:30
Bydliště: Brno

Re: Servo olej, motorový olej

Příspěvekod Smurf » 06 dub 2014, 22:52

Peethule píše:no mám podobný problém, byli jsme s mojí Alfinou v Třebiču na takovým minifiaťáckým srazu, dojedeme domů a fridex extrémně rychle mizel (byl na max a kdyby něco každej se díval na motor tak bysme si toho všimli,že to mizí) Nepočítám to,že potom co jsem ju hodila do servisu zůstaly na cestě fleky od oleje, jelikož mám pod motorem dekl a v domácích podmínkách a eště navečer jsme nezjistili kde co teče...servo to nebude, to je plný, mírně byla potečená hadie k termostatu,ale tady jsou tři velký fleky :-( nevíte někdo na co se mám připravit? Spodkem jsem sice štrejchla díru,ale ne nic extrémního (žádná velká rána to nebyla, spíš jsme dodřela ten dekl) a kdyby to bylo od toho teklo by to už dříve

Mrkni na expanzní nádobku chladící kapaliny (to je ten plastový "baňok", co se dolívá :) ). Nahoře je připojená tenká hadice, co se tváří jako přepad. Ta plastová "trubka", na kterou se hadice připojí, se časem může utřepat, nalomí se, a je tak šikovně umístěná, že když kapalina prolíná přes prasklinu, stéká hned po dělící rovině té plastové nádoby a dolů, takže na první pohled není nic vidět. A plastový kryt, pokud máš original vytlumený pěnovkou, tak se nacucá, a až jak je nasáklý, tak pouští loužičky sajrajtu, který se těžko identifikuje, stejně jako zdroj nečištění. Na svojí jsem kryt z těchto důvodů zrušil.
Smurf
1.7 TS
 
Příspěvky: 83
Registrován: 11 dub 2013, 09:42
Bydliště: Skřipov


Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron