občas nestartuje a často vynechává motor

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

občas nestartuje a často vynechává motor

Příspěvekod Masterchliv » 09 led 2015, 09:06

Prosím o radu. Už jsem bezradný. Jedná se o moju 156SW 1.9JTD 85kw 2005. Sem tam když chci nastartovat, tak to chytne, párkrát zakucká a zdechne. Pak to zkouším klidně i 15 min, dokud se mi nepodaří nastartovat. Startér točí, má to tendenci chytnout, ale nechytne. Když už to chytne, tak jako by to snad jelo jen na 1 válec - nepravidelný chod a postupně se to zlepšuje. Na plyn nereaguje a když plyn držím, leze to hrozně pomaličku nahoru (snad po 10 otáčkách) a tak po minutě co mám nohu na plynu otáčkoměr vystřelí, motor naskočí jak má a jede. Z výfuku se během toho "plynování"valí šedobílý dým. A takové výpadky má bohužel i během jízdy. Jedu třeba 50, nohu stabilně na plynu a cítím jak vynechává a nejde za plynem. Nebo když přijedu ke křižovatce a chci se z ní rozjet, tak stejný problém jako po nastartování. Motor nejde do otáček a jediné co zabírá je držet nohu na plynu a zadýmit okolí, dokud se zase správně nechytne. Opravdu příjemné, když za vámi čekají auta na semaforu na zelenou :( .. Na palubce se žádná chyba neukazuje, takže na diag by mi zase řekli hovno. Zkoušel jsem vyčistit váhu vzduchu, ale to nepomohlo. Ještě se chystám na vyčištění EGR, ale to taky nevím jestli pomůže...
Budu moc rád za každou radu.
Předem moc díky!
Masterchliv
1,4 IE
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2011, 11:32

Re: občas nestartuje a často vynechává motor

Příspěvekod lizmen » 10 led 2015, 09:26

palivový filtr je vyměněný? viděl bych to na čerpadlo že ti padá tlak....tedka jsem něco podobného řešil s focusem...naštěstí byl zajebaný jen filtr palivový...jinak čím si čistil váhu vzduchu ?doufám že ne nějakýma sračkama typu líh,benzín, kontaktol atd....? každopádně diag by ti dost pomohl ukazuje totiž tlak paliva a dost by jsi vyčetl z jiných hodnot....
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: občas nestartuje a často vynechává motor

Příspěvekod .mycTD » 10 led 2015, 12:54

nevim, jak zrovna u JTD, ale vahu je lepsi misto cisteni spis zkusit odpojit.
Jinak diagnostika urcite taky neco rekne, kdyz se clovek zamysli, na co koukat a neskonci u ulozenych zavad.
Naposledy upravil .mycTD dne 10 led 2015, 12:56, celkově upraveno 1
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: občas nestartuje a často vynechává motor

Příspěvekod Masterchliv » 10 led 2015, 12:55

Palivový filtr jsem měnil rok zpět a dělalo to i potom, akorát jsem to neřešil, když to udělalo sem tam. Intervaly se ale změnily, teď to dělá prakticky pořád a to se fakt nedá jezdit. Váhu jsem čistil přímo čističem na váhy http://www.liquimoly.co.uk/index.php?p= ... ails&id=59
Dnes jdu čistit EGR, tak uvidíme. Pokud to nezabere, tak bych uvítal kontakt na někoho s kvalitní diagnostikou ideálně Ostrava, nebo okolí, bo jak už jsem psal, v servise mi nic nezjistili.
Dám pak vědět po vyčištění toho EGR.
Masterchliv
1,4 IE
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2011, 11:32

Příspěvekod Slíma » 10 led 2015, 13:01

na benzinu je nejrychlejsi kontrola vahy jeji odpojeni a ceking* zmen.
jinak o jtd bude v ostrave nejvic vedet yan.ko
.. infiammare rullo
.. enflammer rouleau
Uživatelský avatar
Slíma
3.2 V6 purple :-)
 
Příspěvky: 5420
Registrován: 15 bře 2008, 01:23
Bydliště: BRNO (převážně)

Re: občas nestartuje a často vynechává motor

Příspěvekod lizmen » 10 led 2015, 22:21

autoriziovaný servis není servis,je to jen banda klunkerů....pokud ti nevadí servis v Opavě,(jsme z vesnice ale za rozumné ceny) není problém to pořešit...jinak čističe jsou na piču,prostě buď váha jede nebo ne...čističe na 90 procent nepomáhají...
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: občas nestartuje a často vynechává motor

Příspěvekod Murino » 10 led 2015, 23:46

Konečně čtu normální názor se kterým se nedá než souhlasit.
Murino
1,4 IE
 
Příspěvky: 12
Registrován: 22 říj 2014, 10:54
Bydliště: Ostrava

Re: občas nestartuje a často vynechává motor

Příspěvekod Masterchliv » 12 led 2015, 08:29

Tak vyčištěno celé vedení od podtlaku k egr a nepomohlo :( Měl jsem to dokonce u borce na diagu a auto hrálo opět herečku a zrovna jelo v pořádku, takže hodnoty na diagu všechny OK a historie chyb taky prázdná.
Druhý den po vyčištění jsem sice nastartoval normálně, ale ujelo to sotva 300m a začalo to zase cukat, vynechávat a nešlo do otáček. Bílý dým z výfuku, tak zase noha na plynu, dokud se nechytl.
Už fakt nevím co s tím.

lizmen: myslíš, že bych měl jít po té váze? Jinak do Opavy by to snad nebyl problém zajet...
Masterchliv
1,4 IE
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2011, 11:32

Re: občas nestartuje a často vynechává motor

Příspěvekod lizmen » 12 led 2015, 08:57

zkus ji na prudko odpojit,ř.j pojede na nouzový režim,pokud chod se zlepší,je to jasné....
AR 155 1.8 t.s 93 kW, rok. v 93,Alfa romeo 146 1.4,76 kW,r narození 2000.
lizmen
2,0 T
 
Příspěvky: 1045
Registrován: 12 úno 2007, 19:03
Bydliště: Opava-Zlatníky

Re: občas nestartuje a často vynechává motor

Příspěvekod Masterchliv » 19 led 2015, 07:44

Pánové problém zdá se býti vyřešen. Po odpojení váhy problém nezmizel, tak jsem se po přečtení několika dalších článků vrátil zpět k tomu EGR ventilu. A ejhle, po rozebrání sice zaprasený nebyl, ale zrovna jsem ho přistihl, že nešel ani tam, ani zpátky. Vypadalo to snad jako by byl zkorodovaný nebo co. Cca hodinu prostříkaný WDčkem, dokud nešlapal jako hodinky a tak půl hodiny zátěžové zkoušky, kdy jsem ho pořád otevíral/zavíral, abych se ujistil, že se nebude zasekávat znovu. Nahodil jsem ho zpět a auto jede o poznání lépe, nevynechává, necuká a startuje bez chcípnutí.
Jen doufám, že se nebude zasekávat znovu. Tedy alespoň ne v brzké době, jinak asi budu silně uvažovat o zaslepení.
Který cyp ten EGR vymyslel...
Moc díky za vaše tipy a nápady. V opravách nejsem zrovna zběhlý, mám trochu jiný obor, tak jsem fakt rád za každou radu.

Majte sa a ať vaše alfiny pěkně fičí :supz:
Masterchliv
1,4 IE
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2011, 11:32


Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron