rozumí tomu někdo, prosím o radu!

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

rozumí tomu někdo, prosím o radu!

Příspěvekod AlfaBlack » 16 říj 2007, 14:49

ahoj, mám nějaký problém s čidlem klepání č.1 na své 156ce 2.5 99. Koupil jsem tedy nové čidlo a vydal se do AF servisu, kde ho mechanik nejdřive podle schémat 45min hledal a po tom co ho našel, tak mi vysvětloval, co vše je nutné sundat, aby ho mohl vyměnit, že by to trvalo tak 5hodin. tak se šel poradit a přišel s tím, že ho normálně nahoře na svorce odpojí... ja se fakt divil, protože z nějakého důvodu tam to čidlo bude... takže mi řekl, at s tím zkusim par dní takhle jezdit, jestli pry to bude ok, že je tam jeste spousta čidel, které to hlídají, tak at to nechám odpojené a jezdím vesele dál. Tak nevím, chlapi, zkuste mi poradit co mám dělat, jestli někdo víte o co jde.. prosím. Nakonec mi řekl, že když to nebude v pohodě, tak že to teda vymění... Díky všem, snad se najde někdo, kdo poradí
AlfaBlack
1,4 IE
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16 říj 2007, 14:37
Bydliště: ostrava

Příspěvekod keke » 29 říj 2007, 00:16

Nazarek, tak ti něco posílám, co dál to si rozhodni sám. Možná jený servsis.

Klepání zážehových motorů ukazuje na nekontrolovaný průběh spalování, tzv. detonační spalování, které může vést až k poškození agregátu. Tomu zabraňují senzory klepání, což jsou akustická čidla umístěná v konstrukci motoru. Pokud senzor zaregistruje klepání motoru, předá tuto informaci . Ta změní určité parametry motoru, např. okamžik zážehu nebo vstřikování paliva, takže klepání zmizí. Ke klepání - detonačnímu spalování - dochází zejména tehdy, nemá-li benzin potřebnou kvalitu (oktanové číslo).
keke
1,4 TS
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 dub 2007, 22:31
Bydliště: Vrchoslavice

Příspěvekod Kocour666 » 29 říj 2007, 11:12

To čidlo tam není jen tak,ať ten technik jde opravovat raději sekačky na trávu...i když nevim co by tam byl platnej.Až odvališ motor tak ti pak poradí ať ho odpojiš že to nevadí jezdit bez motoru. 8)
Alfa Romeo 156 2.0TS
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
Obrázek
Uživatelský avatar
Kocour666
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 565
Registrován: 12 úno 2007, 19:01
Bydliště: Ostrava - Svinov


Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron