Převodovka

Vše o Alfě 166 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Převodovka

Příspěvekod DERGO » 09 dub 2009, 21:04

Zdravím, píšu to jenom tak, abych se podělil o zkušenost :?: Tak...kdysy jsem v nějakém příspěvku zde psal že mi nešla zařadit 5tka...řešení málo oleje=dolít...ok, ale on tekl..a hodně, nechtěli jsme to dávat do servisu a řekli jsme si s klukama..nebude nic težkého na tom vytáhnout převodovku ven a vyměnit gufero...tak jsme jednu krásnou sobotu dali auto do garáže..zvedli jsme ho a šoupli pod něj kozi. Sundali jsme levé kolo a první co nás zaradilo...kua vždyť 36 matka na poloose...kde mám sebrat takovou golu...(moje sada končí 34)...tak nouzové řešení odseknout šroub majzlem a bylo..stejně jsem slyšel že se musí po každém měnění koupit nová. tak jsme vytáhli kotouč, brzdu...no ještě byl problém vyklepnout ten dolní kulový čep..:-(..hrůza..máme sice doma stahovák ale nešlo to uchytit...tak nakonec jsme teda vydělali uplně všechno i s tlumičem atd..potom jsme vypustily olej a překvapení..1.6l a mělo tam být 1,7 a to mi ještě mnoho vyteklo na parkoviště a přitom na měrce nic:-( volali jsme do servisu Alfa a tam nám řekli že je možné že je tam jiná měrka..no moc jsme tomu nevěřili ale to stejně neřešilo náš problém pak pravé kolo(to jenom povolit poloosu), povolit silentbloky motoru, potom startér, prasátko na převodovce a povolit šrouby na převodovce pozvednout lehce motor aby se nepotrhalo nic a šup s ní ven..jak byla venku tak jsme zjistili celkem dost hnusné překvapení...gufero bylo v pořádku ale byla tam malinká prasklina:-(..jelikož jsem student a studentský rozpočet není zrovna vysoky tak jsme se rozhodli zavařit, ale v odborném servisu..a musím říct že si s tím vyhráli..svár vypadal pěkně a ještě přes to byla taková stříbrná pasta..tak jsme dali zase všechno zpatky a zatím jezdím bez problému..řadit jde uplně krásně a lehce a...no prostě nádhera..ale podruhé bych to měnit nešel..raději obětuju pár piv a dám do servisu, protože byla to drbačka to udělat...a hlavně to bylo o nervy..ale jede to takže spokojenost :supz:

Jo a ještě byl fór když jsme odpojili baterku a zavřeli kufr....nevíte někdo jak to otevřít manuálně?:-D..protože já jsem musel odklopit sedadlo a nahodit kontakt:-D:-D..

a ještě jedna věc:-)(už poslední)....koupil jsem si do parkovaček modré žárovečky a policajtům se to opravdu nelíbí :D :D :D :D :D :D naštěstí když jsem to před ním odpojil tak z toho nic nebylo:-)

Tak mějte se...Cuore sportivo!
Alfa Romeo 166 2,4JTD 100kw r.v. 2000
DERGO
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 113
Registrován: 11 led 2009, 15:18
Bydliště: Zlín\Kroměříž

Re: Převodovka

Příspěvekod zip166jtd » 09 dub 2009, 21:37

No tak to jste dobří hoši klobouk dolů dělat to doma v garáži 8)

Jo a ten kufr pokud je vše v pořádku jde otevřít klíčem i bez baterky jen musíš hold zabrat ale to takovým způsobem že máš pocit že ten klíček zlomíš. Ale jde to.
zip166jtd
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 105
Registrován: 14 úno 2008, 22:41
Bydliště: Zlín

Re: Převodovka

Příspěvekod DERGO » 10 dub 2009, 12:00

No právě, jsem to zkoušel a ten klíček se tak kroutil že jsem se bál :D :D jsem si říkal proč to ti kluci ušatí z milána udělali tak divně :D :D
Alfa Romeo 166 2,4JTD 100kw r.v. 2000
DERGO
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 113
Registrován: 11 led 2009, 15:18
Bydliště: Zlín\Kroměříž

Re: Převodovka

Příspěvekod zip166jtd » 10 dub 2009, 17:02

tak oddělej tapecírunk od víka kufru a omrkni to třeba je to táhlo co propojuje zámky vypadlé. Kdo ví kdy se to bude hodit.
zip166jtd
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 105
Registrován: 14 úno 2008, 22:41
Bydliště: Zlín

Re: Převodovka

Příspěvekod lukee » 12 dub 2009, 11:43

Prvně ten zámek nadopuj WD40kou a nech tak hoďku působit, až pak bych rozebíral 8)
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48


Zpět na Alfa 166 (936)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron