Xenony,zadní náprava---vyřešeno

Vše o Alfě 166 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Xenony,zadní náprava---vyřešeno

Příspěvekod Ondrus84 » 10 kvě 2009, 18:38

Ahoj.¨
Jak jsem niž psal v minulých tématech měl jsem problém s tím že mi světla svítily do země.
Byl jsem na geometrii zadní nápravy,protože se mi zdálo že mám ty zadní kola (rozčapený) oproti ostatním 166-tkám,které jsem viděl.¨
Borec mi řekl,že to už lepší ebude,neboť mám vzadu kratzší sportovní pružiny a tím pádem je auto víe u země kola vypadají jak by bylo auto naložené,z čehož jsem usoudil,že to bude mít asi na ty světla vliv.
Proto mi nedalo se podívat co se dá s tím jedním světlem děla aby svítilo výše.
Nejdříve jse mpřemýšlel jak to světlo vytáhnu,nakonec jsem musel rozebrat přední masku a u strany řidiče odšroubovat naárazník abych světlomet vytáhl,nakonec se mi to teda povedlo. když jsem se konečně dostal do fáze kdy bylo do světlometu vidět,tak jsem zistil,že má obě štelovací kolečka vyšroubovaná a vypadené ty kloubky na šštelování,po dlouhé práci s horkovzdušnou pistolí jsem se do světla dostal nastavil oba šroubky na stejnou hodnotu zatavil zpět do té gumy a světlo už funguje. Po zapnutí se hladina obou světel nastaví na podobnou výšku a mělo by to být ok. Zkusím ještě večer. Abych viděl jestli mi to nesvítí někam do lesa.....
Jinak ty štelovací šroubky z vrchu na Xenonech jso jen na štelování směru-do leva-do prava ale z včškou světla se hýbat nedá,to má na starosti ten motorek který jse v tom připojený z boku a kterého řídí čidlo zadní nápravy.
Punto 1.2 8V 44kw
Stilo mJet 103kw
Ondrus84
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 02 kvě 2009, 14:07
Bydliště: Domašov

Zpět na Alfa 166 (936)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron