Tlak v pneu----plavání na nerovnostech,vyjeté koleje

Vše o Alfě 166 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Tlak v pneu----plavání na nerovnostech,vyjeté koleje

Příspěvekod Ondrus84 » 31 kvě 2009, 00:30

Ahoj chlapci. Tak ALfičku již mám přehozenou na nová kola.
Rozdíl v nich je že pneu jsou 235/40 ZR17 oprati 225/45 ZR17,které tam byli předtím a v ráfku který je nyní 8J a před tím byl 7J.
Nýbrž problém je v tom,že i při dofouknutí na tlak 2,5 nebo i 2,7 mi auto plave na nerovnostech---Vlní se zadek.
Někde jsem se dočetl,že by to mohli dělat pneu. Jsou tam vzadu Bridgestony Turanza ale jsou více sjeté zvnitřku.Nevbo spíše na posledním Centimetru již vzorek chybí. Řikal jsem si že mi to letos vydrží protože se to vlastně vnitřní stranou kde je to sjeté neopírá o zem ale asi nevydrží.
Když jsem dělal geometrii tak mi nikdo neřekl půl slova o nějakém problému na nápravách.DOkonce jsem se na to i extra ptal.
Máte někdo zkušenost s tímto problémem????
Punto 1.2 8V 44kw
Stilo mJet 103kw
Ondrus84
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 02 kvě 2009, 14:07
Bydliště: Domašov

Re: Tlak v pneu----plavání na nerovnostech,vyjeté koleje

Příspěvekod XxX Vitouch XxX » 31 kvě 2009, 12:42

plavání v kolejích děláj ty široký kola.čím užší,tím lip se auto chová při jízdě v koleji.na ten sjetej vnitřek bych si dal taky bacha kolo se správně sjíždí po celí šíři,ale jakmile je špatný odklon,nebo sbíhavost tak se nadměrně sjíždí po krajích.na to má i dost podstatný podíl vůle v čepech a uložení náprav.a jestli mas sjetej vnitřek tak bych si ho hlídal,při jízdě v zatáčkách se kolo deformuje a sjíždí se i nepatrně po stranach.velkej vliv na plavání zadní nápravy má i sbíhavost,nebo rozbíhavost zadních kol.
ALFA ROMEO......to není záliba,to je DIAGNÓZA
Uživatelský avatar
XxX Vitouch XxX
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 15 bře 2009, 01:52
Bydliště: Tišnov

Re: Tlak v pneu----plavání na nerovnostech,vyjeté koleje

Příspěvekod Ondrus84 » 31 kvě 2009, 14:54

Tak jak říkám. Na geošce jsem byl.Vše je ok. Řekli mi že jsou kratší pružiny a proto mám auto více na zemi-někdo to asi předemnou zkracoval nebo tam dal jiný. Ty kola už jsem takhle koupil. Přední jsou ok a zadní dvě jsou sjeté z vnitřku.Ale jelikož mi kolo tím sjetým vnitřkem nesedí na vozovce tak jsem si říkal,že bych to dojel po zbytku té plochy letos a pak je vyhodil,ale má otázka se spíše týká toho jestli mi tím plaváním nemůže něco odejít na té nápravě občas to fakt trochu lítá a houpe se auto.
Punto 1.2 8V 44kw
Stilo mJet 103kw
Ondrus84
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 02 kvě 2009, 14:07
Bydliště: Domašov

Re: Tlak v pneu----plavání na nerovnostech,vyjeté koleje

Příspěvekod Ondrus84 » 03 čer 2009, 09:08

Dokazal by mi nekdo rict,ktery sroub[matku] a kde povolit abych si mohl sam upravit odklony na zadni naprave? jsem se dival na ten vypis z te geosky a jsou tam trochu rozdily oproti manualu.
Punto 1.2 8V 44kw
Stilo mJet 103kw
Ondrus84
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 02 kvě 2009, 14:07
Bydliště: Domašov

Re: Tlak v pneu----plavání na nerovnostech,vyjeté koleje

Příspěvekod XxX Vitouch XxX » 09 čer 2009, 22:46

odklony se nedaj serizovat ty sou daný polohou tlumiče,ale zbíhavost se serizuje na takové zavitové tyči co se nachází ze zadní strany nápravnice (rozepírá mezinápravovou rozpěru co je na šířku auta a těleso tlumičenebo spíš celého toho mechanizmu s nábojem co drží kolo,je to z obou stran na každí kolo zvlášť,ale stejnak bych si to nechal udělat tam kde tu sbíhavost dělaj pomocí laseru,me to udělali celkem s dost velkou přesností.kdiž sem ji koupil taky mě plavala,ale už mam klid
ALFA ROMEO......to není záliba,to je DIAGNÓZA
Uživatelský avatar
XxX Vitouch XxX
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 15 bře 2009, 01:52
Bydliště: Tišnov

Re: Tlak v pneu----plavání na nerovnostech,vyjeté koleje

Příspěvekod Ondrus84 » 10 čer 2009, 07:29

jo díky. už jsem to díky eLearnu taky zjistil...sbíhavost mám ok.
Punto 1.2 8V 44kw
Stilo mJet 103kw
Ondrus84
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 02 kvě 2009, 14:07
Bydliště: Domašov


Zpět na Alfa 166 (936)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků