Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Vše o Alfě 166 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod lukee » 02 úno 2011, 10:48

Chci se zeptat, jestli se dá realizovat v Alfě 166 vyhození automatické převodovky a nahrazení manuálem? Co všechno by s transplantací souviselo?
Díky.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Příspěvekod Slíma » 02 úno 2011, 20:16

ja bych si dovolil tipnout, ze bude jinej soft v RJ - asi
.. infiammare rullo
.. enflammer rouleau
Uživatelský avatar
Slíma
3.2 V6 purple :-)
 
Příspěvky: 5420
Registrován: 15 bře 2008, 01:23
Bydliště: BRNO (převážně)

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod Pribina » 09 úno 2011, 11:29

pokud neni automat mrtvy nedelal bych to, s automatem je taky pekna zabava a co jsem tak vysondoval zere min nez manual.

Nevim treba jak bude slozite do interieru zabudovat spojkovy pedal + si myslim ze plyna brzda jsou jinak daleko od sebe.
Alfa Romeo 146 1.6TS "Pribina Edition" (1998)
Citroen C-Elysee 1.6VTi Tendance (2015)
----
ex: Alfa Romeo 166 2.4 JTD (2001)
ex: Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic (1999)
ex: Lancia Lybra SW Emblema 2.4 JTD (2003)
Uživatelský avatar
Pribina
Moderátor
 
Příspěvky: 3150
Registrován: 12 úno 2007, 14:43
Bydliště: Okolí Brna

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod MacGyver » 14 úno 2011, 00:10

S řídící jednotkou motoru a celou elektrikou problém není, auto jede normálně i když v něm vůbec není řídící jednotka převodovky, ale jinak bych to vůbec ani nežkoušel, pokud to chceš udělat kvůli poruše automatu nevyplatí se to ani kdyby jsi měl koupit celou automatickou převodovku znova (já ji prodávám cca za 10000kč) a pokud to chceš udělat protože ti automat nesedí vyplatí se dvakrát víc auto prodat a koupit jiný v manualu

protože si to spočítej: převodovka, spojka, spojkový pedál, brzdový pedál, hlavní spojkový válec, spojkový válec, zbytek spojkové hydrauliky, řadící páka, kulisa řazení, táhla řazení, poloosy a plno dalších hovadin

když to spočítáš v nových dílech (kromě převodovky) je to cena skoro celýho auta, když vezmeš ceny z vrakoviště připočítej nákup nových homokyneťáků a nedostaneš se pod 35 000 Kč za matroš plus nekonečná práce

snad jenom mít tak "dobře trefenou" druhou 166
....a když jsem se pak v patnácti rozhodoval co budu mít po fechtlovi doma, itálie pro mě byla jasná volba
Alfa romeo 166 3.0 V6
Moto Guzzi V35C
Uživatelský avatar
MacGyver
1.7 TS
 
Příspěvky: 86
Registrován: 03 bře 2009, 20:29
Bydliště: Štatl

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod lukee » 15 úno 2011, 15:00

No zatím to není aktuální, ten servis se živí především opravami automatek a tahle chuděra už tam stojí pěkně dlouho a neví se co s ní. Možná bych ji mohl mít "za přepis" ale chcu si nejprve projít všechny možnosti + případné investice. Uvidím, jak se rozhoupe současný majitel, ale je vidět že Alfu zjevně nepostrádá, nejspíš už taky jezdí v něčem jiném.
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod MacGyver » 15 úno 2011, 20:14

a co ta převodovka dělá? jede aspoň na nouzovej režim?
....a když jsem se pak v patnácti rozhodoval co budu mít po fechtlovi doma, itálie pro mě byla jasná volba
Alfa romeo 166 3.0 V6
Moto Guzzi V35C
Uživatelský avatar
MacGyver
1.7 TS
 
Příspěvky: 86
Registrován: 03 bře 2009, 20:29
Bydliště: Štatl

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod coyote » 27 úno 2011, 23:21

Podobný problém teď řeší jeden kolega taky. Automat z ničehonic úplně přestal řadit. Uvažuji že to koupím a tak jsem o přestavbě taky začal uvažovat.

Zjistili jsme, že do ŘJ natekla chladící kapalina, tak jsme pro jistotu zkusili i jinou ŘJ a problém přetrvává. Že by nateklo i do druhé se mi nezdá, z venku po kapalině nebyly stopy. Navíc s ani jednou se nepodařilo spojit diagnostikou...

Neřešil a nevyřešil to tu už někdo?

Omlouvám se, že to píšu sem, ale řeší se tu v podstatě totéž.
Alfa Romeo 147 1.9 JTD distinctive
Uživatelský avatar
coyote
1,6 TS
 
Příspěvky: 59
Registrován: 17 lis 2007, 14:37
Bydliště: Blízko Kralup

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod MacGyver » 02 bře 2011, 00:59

jj řešil a vyřešil, když tam nateče kapalina tak se vypálí pojistka která je schovaná vychcaně v motorovým prostoru, stačí pod čelní sklem odšroubovat ten čtveratej dekl a tam je kromě plno jiných 5A pojistka řídící jednotky převodovky, nasadíš a pokud ukazuje display převodovky na palubce je to po elektronické stránce OK, jinak to zatečení kapaliny do jednotky se dá na 90% procent zjistit tak že když ji rozebereš bude očividně ten největší černej placatej tranzistor na kraji desky vypálenej, někdy se jenom odpálí báze takže to jde připájet drátkem zpátky a jede to.

Jinak fakt znova opakuju že vždycky bude levnější automat opravit než předělávat, všichni se poruch automatu bojí jak jaderné bomby :D není se čeho bát
....a když jsem se pak v patnácti rozhodoval co budu mít po fechtlovi doma, itálie pro mě byla jasná volba
Alfa romeo 166 3.0 V6
Moto Guzzi V35C
Uživatelský avatar
MacGyver
1.7 TS
 
Příspěvky: 86
Registrován: 03 bře 2009, 20:29
Bydliště: Štatl

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod coyote » 02 bře 2011, 11:34

Proud do ŘJ jde a display celou dobu svítí. Takže tady to pojistkou zřejmě není. Jednotku jsme rozlouskli, dokonce jsme sundali i samotný tišťák. Je přinýtovaný. To co popisuješ se tam bohužel nekonalo. Škoda, mohlo to už jezdit :)

Něco málo jsem teď o té převodovce vyzjistil a zdá se, že je v háji přímo ona. Pokud se odpojí ŘJ, tak by měla jet v tzv nouzovém režimu, tedy na st. 3 do předu a na zpátečku. Jenže ani to se nekoná. Výhoda je, že tuhle převodovku montovalo více značek. Peugeot, Citroen atd... Takže jsem našel i kompletní dokumentaci k ní od Citroenu. Od Alfy jsem nenašel totiž vůbec nic...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD distinctive
Uživatelský avatar
coyote
1,6 TS
 
Příspěvky: 59
Registrován: 17 lis 2007, 14:37
Bydliště: Blízko Kralup

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod MacGyver » 02 bře 2011, 21:28

přesně tak musí to jet i bez řídící jednotky, to znamená jakoukoliv závadu elektroniky můžeš předběžně vyloučit, tím se omezují možnosti co dál, čili co to dělá když zařadíš "D" bez řídící jednotky? jdou z toho nějáký zvuky, rány nebo úplně hlucho?

co se týká almary, mechanicky tak může být v prdeli buď hydraulika, lamelové spojky (tzv. brzdy a spojky) nebo unašeče na diferenciálu, mechanicky tam není tolik věcí jak se zdá co by se mohlo vysypat. samozdřejmě nepočítám že tam je málo oleje to by blikala kontrolka pokud funguje.
....a když jsem se pak v patnácti rozhodoval co budu mít po fechtlovi doma, itálie pro mě byla jasná volba
Alfa romeo 166 3.0 V6
Moto Guzzi V35C
Uživatelský avatar
MacGyver
1.7 TS
 
Příspěvky: 86
Registrován: 03 bře 2009, 20:29
Bydliště: Štatl

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod coyote » 02 bře 2011, 22:54

Jakmile dáš D, tak se právě neděje vůbec nic.

Kontrolka funguje, ale už si nevybavuju jestli bliká nebo jen svítí (zítra na to mrknu). Každopádně nesvítí vždy. Když o tom tak přemýšlím, tak to skoro vypadá, že je problém v hydraulice.

Bohužel to stojí v kopci, takže si to nezvednu a nezkontroluju hladinu. Proto se snažím zjistit i jiné možnosti než to někam dotáhneme.
Alfa Romeo 147 1.9 JTD distinctive
Uživatelský avatar
coyote
1,6 TS
 
Příspěvky: 59
Registrován: 17 lis 2007, 14:37
Bydliště: Blízko Kralup

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod MacGyver » 03 bře 2011, 21:49

hladinu nezkontroluješ ani na rovině u této převodovky to nejde, jenom diagnostikou a to ještě tou drahou origo od alfy, každopádně je divný se to vůbec neprojevuje když zařadíš, to zase o něco zužuje výběr závad, protože tím voličem tam ten kvalt narveš na nouzovej režim bez elektroniky takže i bez elektro-hydraulických rozvaděčů a až tam ten kvalt je a byla by převodovka mechanicky špatná, dělalo by to nějákej cirkus. Takhle to ale vypadá na nějákou blbost, třeba jako kdyby bylo odpojený táhlo voliče nebo tam fakt nebyl olej, zkus odšroubovat rezonátor (bazmek na sání mezi váhou a klapkou) a zkontrolovat jestli je táhlo nasazený a jestli tam neteče olej třeba někde kolem té rozvaděčové mozkovny.
....a když jsem se pak v patnácti rozhodoval co budu mít po fechtlovi doma, itálie pro mě byla jasná volba
Alfa romeo 166 3.0 V6
Moto Guzzi V35C
Uživatelský avatar
MacGyver
1.7 TS
 
Příspěvky: 86
Registrován: 03 bře 2009, 20:29
Bydliště: Štatl

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod coyote » 08 bře 2011, 17:06

Tak jsem se k tomu opět dostal až dnes.Dnes jsem si to zkusil ještě jednou. Převodovka se chová úplně stejně jak s ŘJ, tak i bez ní. Tedy nedělá nic. Táhlo je zapojené (což bylo celou dobu jen mi to nedošlo, protože P se "vyřadit" dá) a olej okolo té mozkovny neteče Aspoň né na místě, kde bych to viděl. Kontrolka pro jistotu vůbec nesvítí. Pěkné co :)

Hladinu oleje nezkotrolujeme ani examinerem, protože ten se s ŘJ vůbec nespojil. A to ani s tou novou. Sice to s tím nesouvisí, ale mě se před časem nepodařilo spojit ani s ŘJ motoru...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD distinctive
Uživatelský avatar
coyote
1,6 TS
 
Příspěvky: 59
Registrován: 17 lis 2007, 14:37
Bydliště: Blízko Kralup

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod Ladin164QV » 08 bře 2011, 19:06

Jeste detail, pokud by jste to i predelali, vyhodi vas z technicky, pripadne vyhodi novyho majitele kterej nema znamy na evidencce...
AR 164 3.0 24V Super 171kW Nero601 92' (Bába2)
Bmw 3er M3 3.2 Convertible Alpinweiss3 98'
Bmw 3er M3d2 SportWagon TitanSilber '06

Vždycky všechno OFF...
Uživatelský avatar
Ladin164QV
1,8 TS
 
Příspěvky: 227
Registrován: 06 črc 2009, 08:06

Re: Alfa 166 - transplantace manuálu do původního automatu

Příspěvekod coyote » 08 bře 2011, 22:02

Tak to je jasné. Než bych se do toho pustil, tak bych si vyzjistil možnosti legální změny. Jestli to vůbec na úřadě jsou ochotní změnit a za jakých podmínek.

Primárně mi jde o to jí rozřadit :wink: .
Alfa Romeo 147 1.9 JTD distinctive
Uživatelský avatar
coyote
1,6 TS
 
Příspěvky: 59
Registrován: 17 lis 2007, 14:37
Bydliště: Blízko Kralup

Další

Zpět na Alfa 166 (936)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron