Odmaštění spojky

Vše o Alfě 166 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Odmaštění spojky

Příspěvekod jack » 25 črc 2014, 19:57

Ahoj, začala na 166tce 2.5 klouzat spojka. najeto má 70.000, ale vím, že někdy problém způsobuje prosakujicí olej guferem klikoveho hřidele. Když jsem měnil snimač otaček, je to cca pul roku, přišel mi zamaštěny, a teď na dovolene mi začla klouzat, což připisuji většimu prusaku oleje během jizdy 10hodin po dalnici v kuse. Prosim tedy o radu, jak ji provizorně odmastit. Dá se do spojkoveho prostoru dostat nějak vrchem, jako u koncernu, kde je kontrolni otvor? nebo jen spodem, pravě kolem čidla otaček klikoveho hřidele? nejlepe asi odmastit sprejem na brzdy, motor v chodu, střikat do prostoru spojky a tu v neutralu vypinat a spinat, že? Pmlouvam se, pokud je tema duplicitni, ale jsem mimo ČR a s omezenym přistupem na net.
jack
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2013, 22:34

Re: Odmaštění spojky

Příspěvekod jack » 27 črc 2014, 14:59

Tak a je to hotové. Po sejmutí spodního krytu motorového prostoru - klíč 13 a 10 a přizvednutí vozu heverem je celkam dobře přístupné ze strany převodovky okénko do prostoru spojky. Použil jsem spreje k čištění brzd a jako aplikátor kompresorovou hadičku. Nejprve jsem spojkový prostor vystříkal jen tak a poté i za chodu motoru. Mastnota odtekla spodem kolem vývodu snimače polohy klikového hřídele. Ještě to není úplně ono, ale je to o hodně lepší, každopádně jako nouzové a prozatimní řešení to funguje. Foto přidám časem.
jack
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2013, 22:34

Re: Odmaštění spojky

Příspěvekod jack » 27 črc 2014, 15:03

Tak a je to hotové. Po sejmutí spodního krytu motorového prostoru - klíč 13 a 10 a přizvednutí vozu heverem je celkam dobře přístupné ze strany převodovky okénko do prostoru spojky. Použil jsem spreje k čištění brzd a jako aplikátor kompresorovou hadičku. Nejprve jsem spojkový prostor vystříkal jen tak a poté i za chodu motoru. Mastnota odtekla spodem kolem vývodu snimače polohy klikového hřídele. Ještě to není úplně ono, ale je to o hodně lepší, každopádně jako nouzové a prozatimní řešení to funguje. Foto přidám časem.
jack
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2013, 22:34


Zpět na Alfa 166 (936)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron