Blbne centrál a neblikají kontrolky blinkrů

Vše o Alfě 166 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Blbne centrál a neblikají kontrolky blinkrů

Příspěvekod ZimZim » 29 dub 2016, 21:33

Zdravíčko Alfaři ,
obracím se na vás už v zoufalství s mou Alfou 166 .. závady popíšu takto .. s tím centrálem je to tak , v klíčku dálka není tudíš musím přez zámek ve dveřích ale tím ,že se odemčou jenom řidičovo a spolujezdcovo dveře .. zadní nereagují a když odemču ze strany spolujezdce tak se asi po vteřině dveře zase zamčou a můžu to dělat hodinu klidně .. kabeláž v zadních dveřích sem procházel i průchodky mezi kastlou a dveřma , nikde žádná oxidace ani porušené kabely až k zámku a je divné , že by chcíply dva zámky i když dveře otevřu zevnitř ručně tak se mi na přístrojovce ukáže ,že jsou otevřený když je zavřu kontrolka zhasne, pročítal jsem hoodně diskuzí a u všech to bylo vadný nebo spálený relátko centrálu pod ICS panelem .. tam jsem dneska byl , někdo předemnou tam stím už něco dělal páč to bylo obalený bublinkovou folií tu jsem nějak dostal pryč abych se dostal na relátka , ty jsem s celým držákem odmontoval a vytáhl relátka , pár kontaktů bylo trochu zoxidovaný tak jse mto očistil prošplíchnul kontakt sprejem na elektro spoje a dal tam nový relátka "nový" a ani prd dělá to pořád zadní dveře nereagují tudíš už nevím .. a k těm blinkrům venku na autě všechno bliká ale na přístrojovce nic jenom cvaká relátko a když blikám do prava bliká s tím i do rytmu kontrolka vystražných , to jsem se zase dozvěděl z fór ,že to bude dělat relé které ovládá blinky co je u toho relé s centrálem .. stejnej příběh , očistil jsem kontakty a dal jsem tam "nové" relé a světe divse žádná změna pořád na přístrojovce nic nebliká jenom s pravým blinkrem kontrolka výstražných (žárovky jse mkontroloval ty samostatně svítí , tak už nevím .. svorkovnice přímo na páčkách vypadá vpořádku .. Kdo mi poradí tak abych se trochu hnul z místa má u mě flašku :D
Love Italian Job
Vůz :
Alfa Romeo 166 2.4 JTD 100kW (1999)
ZimZim
1,4 IE
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 dub 2016, 21:20
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Blbne centrál a neblikají kontrolky blinkrů

Příspěvekod vonkreuz » 01 kvě 2016, 00:52

Podívej se vedle*. Relé pod ICS jsou ve spadnici pod případně protékajícím radiatorem topení. U něho není otázka jestli začne text, ale kdy. Takže někteří si relé preventivně balili do igelitu. Spíšeto bude tím, že v zámcích dveří jsou mikro spínače, které odcházejí. Lze to opravit, je to popsané vedle* Ze zdejších to myslim dělal Dallen. Pokud ti venku blibkry blikaji, ale vevnitř v aute ne, tak spíše zarovky blinkru na přístrojovém štítu budou spíše vypálené žárovky přímo na panelu. Lze je měnit kus za kus, jsou jen nastrčené v základní desce, nemusí se pájkovat. Jestli volíš Losnu, lze štít sundat na přímo, ale je to ježek v kleci. MirekD. však rádi spíše sundat volant. Čísla žárovek zkusim najit, je to deseti korunová záležitost.

Edit, žárovičky mají označení NV / 12V / 1,2W / 01 / M4
Dřív jsem jezdil busem, dneska frčím s Bussem.


Tipo936 3.0 V6 93×72.6 mm Super 99´, denní Myš
Tipo834 3.0 V6 93×72.6 mm 93´, dva pedály pro komfort
Tipo834 2.0 VIS 84×90 mm 93´, Krabice f rozborce
Tipo932 2.5 V6 88×68.3 mm SW fl addio
Uživatelský avatar
vonkreuz
1,7 IE
 
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2013, 01:21
Bydliště: Slovensko

Re: Blbne centrál a neblikají kontrolky blinkrů

Příspěvekod ZimZim » 01 kvě 2016, 16:30

Jak jsem psal právě ,že žárovky jsem kontroloval a obě svítí .. ale nejde mi do hlavy proč při pravém blinkru bliká do rytmu i ten trojúhelníček výstražných .. relátka jsem vyměnil obě jak blinkrů tak i centrálu pod ICS , jedině ,že by fakt odešly oba zadní zámky , ale divný je ,že na přístrojovce to zadní dveře otevřený vidí když je otevřu .. je to myšmaš a bůh ví co stím předchozí majitel všechno dělal
Love Italian Job
Vůz :
Alfa Romeo 166 2.4 JTD 100kW (1999)
ZimZim
1,4 IE
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 dub 2016, 21:20
Bydliště: Nové Město na Moravě


Zpět na Alfa 166 (936)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron