Centrál AR166

Vše o Alfě 166 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Centrál AR166

Příspěvekod maco » 22 říj 2007, 13:31

Ahoj Alfáci!
Chcel by som prispieť ešte jedným príspevkom, tento krát na tému centrálny zámok AR166.
Zo skúseností viem, že častou závadou na AR166 je nefunkčný centrálny zámok spolujazdcových dverí a tým nefunkčný celý systém centrálu auta. Závada spočíva v tom, že sa nadmerne opotrebováva motorček (12V) v zámku dverí, ktorý je konštruovaný ako nerozoberateľný. Pri opatrnom opilovaní nitovacích čapíkov je však možné tento zámok rozobrať a spätne ho aj zmontovať dokopy. Samotná výmena motorčeka nieje vôbec náročná a nahradiť sa dá iným vhodným motorčekom (ja som konkrétne použil motorček z centrálu Fiat MAREA, ale dá sa použiť motorček z rozbitého ovládania naklápania spätného zrkadla, alebo z ovládania naklápania hlavného svetlometu trebárs Ford, VW atď.- motorčeky sú rovnaké). Je však potrebné prelisovať primárne ozubené koliesko z pôvodného motorčeka.
Je možné, že niekto tento článok považuje za zbytočný, ale z vlastných skúseností viem, že doposiaľ každý túto závadu považoval za riešiteľnú iba výmenou celého zámku dverí (dovozom z Poľska, alebo Talianska v hodnote cca 1500-2000 Sk - podľa serióznosti dovozcu). Viem, že táto suma mnohým z nás nerobí problém, no nájdu sa tu aj takí, ktorí si svoje ťažko zarobené peniažky račej odkladajú na rôzne potrebné veci ako pneumatiky, lekárnička či dialničná nálepka a ušetriť takúto sumu má pre nich dosť veľký význam.
S pozdravom Alfe Romeo zdar
maco
AR 166 2,4 JTD 136PS
maco
1,4 IE
 
Příspěvky: 7
Registrován: 19 zář 2007, 14:50
Bydliště: Sliač, SR

Příspěvekod lukee » 22 říj 2007, 14:17

Díky za návod 8) Vyvěšeno v článcích na homepage:
http://www.squadramoravia.com/phprs/index.php
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Centrál AR166

Příspěvekod Lukyjozo » 20 úno 2009, 11:22

AHOJ MACO :wink: DÍKY TI ZA POKUS O ÚSPORU PENĚZ ZA NOVÝ ZÁMEK DVEŘÍ. SAMOZŘEJMĚ REAGUJU PROTO, ŽE MĚ PROBLÉM SE ZÁMKEM PRAVÝCH PŘEDNÍCH DVEŘÍ TAKY NEMINUL :( PŘI OPRAVĚ JSEM POSTUPOVAL PODLE TVÉHO NÁVODU A VŠE BYLO O.K., TEDA AŽ DO TÉ DOBY, NEŽ JSEM MĚL VŠE PŘIPRAVENO K SESKLÁDÁNÍ DO PŮVODNÍHO STAVU :roll: TADY NASTAL VELKÝ PROBLÉM... JEDNAK V SESKLÁDÁNÍ DÍLŮ DOHROMADY A TAKY VE ZPĚTNÉM ZANÝTOVÁNÍ TĚCH DVOU ČÁSTÍ K SOBĚ :o :hang: PROTO TĚ CHCI POŽÁDAT JESTLI BYS MNĚ PORADIL JAK JSI POSTUPOVAL TY ANEBO SE CHCI DOMLUVIT ŽE BYCH TI MŮJ ZÁMEK POSLAL A TY BYS MI TO ZA NĚJAKOU KAČKU ZREPASOVAL 8) DÍKY MOC ZA ODPOVĚĎ
*L*U*K*Y*J*O*Z*O* 2,4 JTD
Lukyjozo
1,4 TS
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2009, 23:06


Zpět na Alfa 166 (936)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron