ICS videointerface

Vše o Alfě 166 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

ICS videointerface

Příspěvekod Milan166 » 06 říj 2007, 08:20

Zdravím všechny, po delší odmlce jsem opět zde a mám pro všechny technicky nadané a kutily Alfisty 166kaře takový menší oříšek k rozlousknutí. Při brouzdání po netu jsem na jistých francouzských stránkách našel zajímavou věc, a to, jak udělat ze 166kové ICS DVD přehrávač. Mrkněte na tohle:

http://www.alfanatiques.com/forum/1-vt8322.html?start=0

Taky si o tom něco píšou angličani:

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164 ... 166-a.html

Je k tomu zapotřebí nějaký kabel, za který ale žabožrouti chcou něco přes 100 euro, což mi příjde celkem dost a myslím si, že zlaté české ručičky a hlavičky by ho mohly zvládnout vyrobit taky, a rozhodně levněji.

Pokud tedy bude mít někdo zájem, pojďme zkusit dát hlavy dohromady a něco vykoumat !
Milan166
1,7 IE
 
Příspěvky: 65
Registrován: 02 dub 2007, 22:25
Bydliště: Ostrava - Mar. Hory

Re: ICS videointerface

Příspěvekod Lubio » 06 říj 2007, 19:28

Milan166 píše:Zdravím všechny, po delší odmlce jsem opět zde a mám pro všechny technicky nadané a kutily Alfisty 166kaře takový menší oříšek k rozlousknutí. Při brouzdání po netu jsem na jistých francouzských stránkách našel zajímavou věc, a to, jak udělat ze 166kové ICS DVD přehrávač. Mrkněte na tohle:

http://www.alfanatiques.com/forum/1-vt8322.html?start=0

Taky si o tom něco píšou angličani:

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164 ... 166-a.html

Je k tomu zapotřebí nějaký kabel, za který ale žabožrouti chcou něco přes 100 euro, což mi příjde celkem dost a myslím si, že zlaté české ručičky a hlavičky by ho mohly zvládnout vyrobit taky, a rozhodně levněji.

Pokud tedy bude mít někdo zájem, pojďme zkusit dát hlavy dohromady a něco vykoumat !

Sakra to je zajimavé to by jsme snad mohli zmaknout uz to posilam svagrovi dela do elektra na pruskum 8)
AR 166 2.4 JTD "01" 608 306 012
Uživatelský avatar
Lubio
1.7 TS
 
Příspěvky: 81
Registrován: 21 úno 2007, 17:30
Bydliště: Brno

Re: ICS videointerface

Příspěvekod Milan166 » 08 říj 2007, 07:13

Lubio píše:Sakra to je zajimavé to by jsme snad mohli zmaknout uz to posilam svagrovi dela do elektra na pruskum 8)

Včera jsem se na to trošku díval. Podle všeho stačí nějakým způsobem propojit dva piny na napájecím konetkoru pro rádio na ICS a měl by se aktivovat video vstup. Jinak piny na ostatních konektorech jsou normálně označeny čísly, takže správně dopojit dráty by neměl být taky zas až takový problém. Zbývá vyřešit, jak jsou dráty zapojeny uvnitř SCART konektoru. No a taky jak přesně spojit ty dva piny (spojil jsem je, ale nic se neudálo).
No alespoň jsem zjistil, že demontáž ICS je otázkou deseti minut :D
AR 166 2.5 V6
Milan166
1,7 IE
 
Příspěvky: 65
Registrován: 02 dub 2007, 22:25
Bydliště: Ostrava - Mar. Hory

Příspěvekod Marek » 08 říj 2007, 07:54

Zkusili jste se podívat kolik stojí náhradní ICS? Kdyby náhodou Vaše pokusy nevyšly. :oops:
Mít 166 a toužit po videovstupu, raději obětuji peníz za hotovou věc, než pokoušet štěstí.
Ale, odvážným přeje štěstí, tož potom poreferujte pls. 8)
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Milan166 » 08 říj 2007, 23:12

Marek píše:Zkusili jste se podívat kolik stojí náhradní ICS? Kdyby náhodou Vaše pokusy nevyšly. :oops:
Mít 166 a toužit po videovstupu, raději obětuji peníz za hotovou věc, než pokoušet štěstí.
Ale, odvážným přeje štěstí, tož potom poreferujte pls. 8)

To je druhá stránka věci ....
Možná by bylo snažší objednat jeden ks originál a podle něj potom vyrábět klony ... Nu uvidíme ...
AR 166 2.5 V6
Milan166
1,7 IE
 
Příspěvky: 65
Registrován: 02 dub 2007, 22:25
Bydliště: Ostrava - Mar. Hory

Úspěšný test VIDEOINTERFACE

Příspěvekod Milan166 » 21 říj 2007, 18:25

Tak zdravím vás všechny, kdo jste čekali, až se zde objeví nějaká nová zásadní informace o ICS videointerface. Tak tady je !!!Po dlouhém proklikávání všemožných Alfáckých zahraničních stránek jsem dal dohromady všechny potřebné podklady a pustil se do zapojování. Po dnešku mám za sebou první úspěšný test, aneb první shlédnuté DVD na displeji ICS ! Sice bez zvuku,ale vím, že fungovat bude.
Obraz je krásný, plně barevný a celkem ostrý, zvuk bude sice jen mono, ale v další fázi výzkumu se budu snažit vyřešit i stereo .

Jak to vše vypadalo a hrálo jsem natočil na mobil a hned jak to bude možné, stáhnu to do PC a hodím na net, včetně tabulek osazení jednotlivých pinů na ICS a dalších potřebných věcí, které budete při případném kutění něčeho podobného určitě potřebovat.

Taky budu pracovat na tom, abych kromě DVD dostal do ICS i couvací kameru, o čemž si myslím, že by taky neměl být problém.

Takže zatím Alfám zdar a držím palce při výrobě vašich vlastních interface !

Milan

P.S. Kdyby něco, pište mi na mail: honda.vfr@seznam.cz
AR 166 2.5 V6
Milan166
1,7 IE
 
Příspěvky: 65
Registrován: 02 dub 2007, 22:25
Bydliště: Ostrava - Mar. Hory

Re: Úspěšný test VIDEOINTERFACE

Příspěvekod Marek » 21 říj 2007, 20:05

Milan166 píše:Tak zdravím vás všechny, kdo jste čekali, až se zde objeví nějaká nová zásadní informace o ICS videointerface. Tak tady je !!!Po dlouhém proklikávání všemožných Alfáckých zahraničních stránek jsem dal dohromady všechny potřebné podklady a pustil se do zapojování. Po dnešku mám za sebou první úspěšný test, aneb první shlédnuté DVD na displeji ICS ! Sice bez zvuku,ale vím, že fungovat bude.
Obraz je krásný, plně barevný a celkem ostrý, zvuk bude sice jen mono, ale v další fázi výzkumu se budu snažit vyřešit i stereo .

Jak to vše vypadalo a hrálo jsem natočil na mobil a hned jak to bude možné, stáhnu to do PC a hodím na net, včetně tabulek osazení jednotlivých pinů na ICS a dalších potřebných věcí, které budete při případném kutění něčeho podobného určitě potřebovat.

Taky budu pracovat na tom, abych kromě DVD dostal do ICS i couvací kameru, o čemž si myslím, že by taky neměl být problém.

Takže zatím Alfám zdar a držím palce při výrobě vašich vlastních interface !

Milan

P.S. Kdyby něco, pište mi na mail: honda.vfr@seznam.cz


To potěší, gratuluji. Škoda že již nemám 166.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Re: Úspěšný test VIDEOINTERFACE

Příspěvekod Milan166 » 21 říj 2007, 23:46

Zde jsou slibované věci k této záležitosti:

www.sweb.cz/honda.vfr

Jedná se o zapojení konektorů na ICS a krátké video z mobilu - ukázka přehrávání DVD na ICS, už i se zvukem.
AR 166 2.5 V6
Milan166
1,7 IE
 
Příspěvky: 65
Registrován: 02 dub 2007, 22:25
Bydliště: Ostrava - Mar. Hory

Re: Úspěšný test VIDEOINTERFACE

Příspěvekod Neomilosi » 23 říj 2007, 04:32

Milan166 píše:Zde jsou slibované věci k této záležitosti:

www.sweb.cz/honda.vfr

Jedná se o zapojení konektorů na ICS a krátké video z mobilu - ukázka přehrávání DVD na ICS, už i se zvukem.


Cawes vyzera to cool<<<<fakt to zvladne aj uplny laik ako napr. ja<<<treba len poprehadzovat piny v konektoroch??<<a pridat TV in??takze vstup bude vlastne cez co USB??
Nemohol by si sem supnut niaky fotonavod<<<please:) 8)
ALFICKA 166 2,4 JTD TMAVOMODRA :)
Neomilosi
1,4 TS
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 říj 2007, 00:28
Bydliště: ZILINA-SK

Re: Úspěšný test VIDEOINTERFACE

Příspěvekod Lubio » 23 říj 2007, 18:23

Nazdarek je to dobré moc dobré ještě musím někoho sehnat kdo me tu udělá nejsem takovej kutil přes elektriku. Ta couvací kamera by byla lepsi nez to video. Snad to někdy budu mit ale dík moc je to bomba cao Lubio
AR 166 2.4 JTD "01" 608 306 012
Uživatelský avatar
Lubio
1.7 TS
 
Příspěvky: 81
Registrován: 21 úno 2007, 17:30
Bydliště: Brno

Zapojení TV-in

Příspěvekod Milan166 » 24 říj 2007, 07:38

Zdarec,

tak už mám hotovo, ICS je i s DVD přehrávačem na svém místě a vše funguje!!

Na samotném zapojení nic složitého není, i s natažením kabelu do kufru zabralo asi hodinku a půl, nejdéle trvalo testování a zjišťování zapojení.
Jedná se o to, že TV-in RGB vstup má v sobě již od výroby KAŽDÁ ICS, jen není využíván a zapojen. Jelikož SCART výstup na video zařízeních využívá rovněž RGB signál, není problém pak tyto dvě zařízení spojit a používat. Samotný TV-in vstup se aktivuje spojením pinu č.5 na zeleném 26ti pinovém konektoru na ICS s kostrou vozidla. Pak už stačí přivést video signál na vstup do ICS a koukat. Zapojení konektorů ICS včetně SCART najdete na:

www.sweb.cz/honda.vfr

V případě nejasností nebo pokud byste chtěli vidět zařízení v akci, zastavte se klidně ke mně do práce. Pomůžu klidně i se zapojením.
Dělám na servise v OV-Třebovicích, hned vedle Benziny na Martinovské ulici. Kdyžtak si vemte už i zimní pneu a při jednom můžeme i přezout :?:

Milan
P.S. Do 14ti dnů plánuju zprovoznit i couvací kameru.
AR 166 2.5 V6
Milan166
1,7 IE
 
Příspěvky: 65
Registrován: 02 dub 2007, 22:25
Bydliště: Ostrava - Mar. Hory

Re: Úspěšný test VIDEOINTERFACE

Příspěvekod Milan166 » 24 říj 2007, 07:42

Neomilosi píše:Cawes vyzera to cool<<<<fakt to zvladne aj uplny laik ako napr. ja<<<treba len poprehadzovat piny v konektoroch??<<a pridat TV in??takze vstup bude vlastne cez co USB??
Nemohol by si sem supnut niaky fotonavod<<<please:) 8)


Zdar, myslím, že zapojení zvládne i opravdový laik. Na fotonávodu ještě zapracuju, tak během týdne či dvou, budu totiž ještě zapojovat dálkové ovládání z DVD někde poblíž ICS, ať nemusím kvůli každému přeskočení kapitoly pořád lozit do kufru.
AR 166 2.5 V6
Milan166
1,7 IE
 
Příspěvky: 65
Registrován: 02 dub 2007, 22:25
Bydliště: Ostrava - Mar. Hory

Re: Úspěšný test VIDEOINTERFACE

Příspěvekod Lubio » 24 říj 2007, 17:18

Milan166 píše:
Neomilosi píše:Cawes vyzera to cool<<<<fakt to zvladne aj uplny laik ako napr. ja<<<treba len poprehadzovat piny v konektoroch??<<a pridat TV in??takze vstup bude vlastne cez co USB??
Nemohol by si sem supnut niaky fotonavod<<<please:) 8)


Zdar, myslím, že zapojení zvládne i opravdový laik. Na fotonávodu ještě zapracuju, tak během týdne či dvou, budu totiž ještě zapojovat dálkové ovládání z DVD někde poblíž ICS, ať nemusím kvůli každému přeskočení kapitoly pořád lozit do kufru.


takže jestli to dobře chápu, tak ten vipínač co jsem tam viděl je vlastne to spojení kostra a pin č.5 aby se aktivoval ten video-in a pak jen pustíš z čehokoli signál.
AR 166 2.4 JTD "01" 608 306 012
Uživatelský avatar
Lubio
1.7 TS
 
Příspěvky: 81
Registrován: 21 úno 2007, 17:30
Bydliště: Brno

Re: Úspěšný test VIDEOINTERFACE

Příspěvekod Milan166 » 25 říj 2007, 10:19

Lubio píše:
Milan166 píše:
Neomilosi píše:Cawes vyzera to cool<<<<fakt to zvladne aj uplny laik ako napr. ja<<<treba len poprehadzovat piny v konektoroch??<<a pridat TV in??takze vstup bude vlastne cez co USB??
Nemohol by si sem supnut niaky fotonavod<<<please:) 8)


Zdar, myslím, že zapojení zvládne i opravdový laik. Na fotonávodu ještě zapracuju, tak během týdne či dvou, budu totiž ještě zapojovat dálkové ovládání z DVD někde poblíž ICS, ať nemusím kvůli každému přeskočení kapitoly pořád lozit do kufru.


takže jestli to dobře chápu, tak ten vipínač co jsem tam viděl je vlastne to spojení kostra a pin č.5 aby se aktivoval ten video-in a pak jen pustíš z čehokoli signál.


Přesně tak. Jen ještě zapracuju na nějakém elegantnějším řešení než je ten vypínač. Chci to udělat tak, aby se video-in aktivoval při zapnutí DVD nebo couvací kamery. U kamery není problém: relé spínané ze zpátečkového světla připne kostru na pin5 a aktivuje video-in.

Zbývá domyslet, jak udělat to,aby se při zapnutí DVD taky video-in aktivoval automaticky a aby při současně puštěném DVD a couvání měl signál z kamery vyšší prioritu před signálem z DVD.
Ale udělat jde vše.
AR 166 2.5 V6
Milan166
1,7 IE
 
Příspěvky: 65
Registrován: 02 dub 2007, 22:25
Bydliště: Ostrava - Mar. Hory

Příspěvekod Neomilosi » 07 lis 2007, 01:59

Cawes Alfaci<<<tak co niaky progres s kamerkou<<<<<<ja len tak ze uz sa tesim<<<<idem akurat teraz niekedy sprevadzkovat to DVD :D :D tak dufam ze sa to podari 8)
ALFICKA 166 2,4 JTD TMAVOMODRA :)
Neomilosi
1,4 TS
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 říj 2007, 00:28
Bydliště: ZILINA-SK

Další

Zpět na Alfa 166 (936)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron