Prehrievanie motora

Vše o benzínech..

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Prehrievanie motora

Příspěvekod dodo145 » 21 črc 2009, 21:30

ahojte alfisti
Uz 3 tyzdne stoji moja alfa 145 1,8 16v T Spark v servise lebo sa mi zacala prehrievat voda najprv bolo podozrenie na termostat ten sa vymenil ale stale sa hriala a zacala kvapkat voda z vyfuku takze sa meni aj tesnenie pod hlavou a remene. No newiem ci to pomoze. Co sa tyka servisu mam to trochu obtiazne lebo zijem v UK :!: a tu ju aj mam ale opravuje mi ju servisak co volakedy robil v alfe v taliansku takze sa celkom vyzna. Mate niekto podobne skusenosti? A ma este jeden problem tesne pred tym ako sa zacala prehrievat mi zhasinal motor niekedy ked som vyradil potom som precistil komplet celu vzduchovu sustavu a zacala si drzat otacky na 2000 na volnobenu. Neviete co by to mohlo byt?????
moja alfa je najlepsia....1,8 16 V T-SPARK
Uživatelský avatar
dodo145
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 40
Registrován: 21 črc 2009, 20:47

Příspěvekod .mycTD » 21 črc 2009, 23:04

volnobeh drzi malej hajzl s konektorem nad skrtici klapkou.
ja ho rozlousknul, promazal (zkusis prstem, jestli se ventil uvnitr muze hybat), slozil a zase funguje.
bud to chcipalo, nebo byl volnobeh vysoky -podle toho, kde se to zrovna zaseklo.
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod Dave_Pv » 25 črc 2009, 01:31

a voda z výfuku je celkem normální jev ;-)
Alfa romeo 146 TD , rv 97
Uživatelský avatar
Dave_Pv
1,9 JTD
 
Příspěvky: 278
Registrován: 27 kvě 2007, 23:14
Bydliště: Prostějov, přes týden Ostrava

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod dodo145 » 25 črc 2009, 18:35

Dave_Pv píše:a voda z výfuku je celkem normální jev ;-)

tak ptom preco ten moj idiot taliansky servisak menil tesnenie pod hlavou
moja alfa je najlepsia....1,8 16 V T-SPARK
Uživatelský avatar
dodo145
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 40
Registrován: 21 črc 2009, 20:47

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod dodo145 » 25 črc 2009, 18:46

ja to nechapem zacalo to tym ze sa prehrieval a potom mi vymenil termostat a stale sa prehrieval potom vysla hrdzava voda z vyfuku tak povedal ze treba vymenit tesnenie potom ked rozobral vodnu pumpu tak zitil ze aj tu treba vymenit a pravdaze aj remene lebo uz nevyzerali za mnou a kedze sa to servisuje v uk kazda polozka sa tu rata na 100 libier.... :(
takze ja vobec nechapem preco musim vymenit tolko poloziek kvoli prehrievaniu a ked som pozeral hlavu tak sa mi nezdalo ze by tam niekde isla voda a asi ani v oleji nebola :evil: ja newiem ale asi mam totalne na hovno alfu alebo mam debila servisaka??? :axe: pritom moja alfa ma len 160 tis najazdene a to orig od 99 uz je to 6 tyzdnov co som ju nepocul vrcat.... :(
moja alfa je najlepsia....1,8 16 V T-SPARK
Uživatelský avatar
dodo145
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 40
Registrován: 21 črc 2009, 20:47

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod Dave_Pv » 26 črc 2009, 02:09

záleží jak moc velký přehřívání. Mě se tak alfa hřeje. Dle mě na to mají vliv 3 věci:

-chladič
-vodní pumpa
termostat

Pokud by to bylo těsněním pod palicí, tak to se projevuje jinak než přehřívání ;-)


PS: Vím jací jsou mechanici v Anglii - je to tam smutny :-(
Alfa romeo 146 TD , rv 97
Uživatelský avatar
Dave_Pv
1,9 JTD
 
Příspěvky: 278
Registrován: 27 kvě 2007, 23:14
Bydliště: Prostějov, přes týden Ostrava

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod dodo145 » 26 črc 2009, 11:44

Dave_Pv píše:záleží jak moc velký přehřívání. Mě se tak alfa hřeje. Dle mě na to mají vliv 3 věci:

-chladič
-vodní pumpa
termostat

Pokud by to bylo těsněním pod palicí, tak to se projevuje jinak než přehřívání ;-)


PS: Vím jací jsou mechanici v Anglii - je to tam smutny :-(


To som si myslel aj ja ale on ma presvedcil ze mam aj tesnenie chytene.....termostat aj pumpu mam novu a newiem ci sa este prehrieva lebo to neni schopny poskladat uz tyzden
mas pravdu zlate servisy u nas.... :supz:
moja alfa je najlepsia....1,8 16 V T-SPARK
Uživatelský avatar
dodo145
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 40
Registrován: 21 črc 2009, 20:47


Zpět na TS & JTS motory (TS & JTS engines)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků