SUPER SERVIS KLIMATIZACE - ŽÁDNÍ LEDNIČKÁŘI

Zkušenosti a jejich hodnoceni..

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Měli jste někdy problém s klimatizaci?

Ano.
10
36%
Ne.
10
36%
Pořad mám.
3
11%
Co to je klimatizace?
5
18%
 
Celkem hlasů : 28

Příspěvekod Marek » 09 dub 2008, 08:12

Ano, dle roku výroby tam může být buď jednodílný filtr pod stěrači, nebo dvoudílný v kabině. Nevím co se Ti na tom nezdá, proč hned kroutíš prstem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod LIBOR STŘÍBNÝ » 09 dub 2008, 19:20

Marek píše:
LIBOR STŘÍBNÝ píše:Tak co Marku, jak to vidíš? :?:

Eper mi hlásí, že by jsi měl mít přední kondenzítor - chladič i s filtrdehydrátorem. Zkus na to kouknout, ať neobjednám něco špatně.
Jinak všeobecně vzato:


AR 156 kabinový filtr uhlíkový jednodílný - po stěračem od 350 - 1000 Kč dle rozmaru majitele a volby značky výrobce.

Dvojdílný - pod středovým panelem v kabině za 575 - 1126 Kčdle rozmaru majitele a volby značky výrobce.

V ceně filtru je i montáž, pokud to bude bez montáže sleva 20%.

AR 155 1,6TS
Kabinový filtr v ceně od 310 - 746 Kč, ale nenarazil jsem na uhlíkový.
Filtrdehydrátor v ceně od 819 Kč do 2100 Kč dle značky a rozmaru majitele vozu.
Ok. Zítra se na to podívám a pak písnu. Zatím dík. 8)
ALFA ROMEO 156 1.9JTD SW r.v.2001 + Sarkan - EX / Teď ALFA ROMEO 156 1.9 JTD SW 103KW r.v. 2004 + chip ala SARKAN!
Uživatelský avatar
LIBOR STŘÍBNÝ
2,0 TS
 
Příspěvky: 324
Registrován: 25 zář 2007, 21:25
Bydliště: OPAVA

Příspěvekod LIBOR STŘÍBNÝ » 10 dub 2008, 20:50

Ahoj Marku, tak dneska jsem to nestihl se podívat na ten filtrdehydrátor, ale vlastně bych potřeboval poradit, kde ho najdu a jak vypadá. :?
ALFA ROMEO 156 1.9JTD SW r.v.2001 + Sarkan - EX / Teď ALFA ROMEO 156 1.9 JTD SW 103KW r.v. 2004 + chip ala SARKAN!
Uživatelský avatar
LIBOR STŘÍBNÝ
2,0 TS
 
Příspěvky: 324
Registrován: 25 zář 2007, 21:25
Bydliště: OPAVA

Příspěvekod maosko » 11 dub 2008, 13:52

Marek píše:Ano, dle roku výroby tam může být buď jednodílný filtr pod stěrači, nebo dvoudílný v kabině. Nevím co se Ti na tom nezdá, proč hned kroutíš prstem.


:sibenice: Klikol som na ineho smajla ako som chcel... :sorry:
Krása & výkon = Alfa Romeo
156 2.4 JTD sportwagon + sarkan's modification
maosko
1.7 TS
 
Příspěvky: 89
Registrován: 05 lis 2007, 15:09
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Marek » 08 čer 2008, 22:01

Stručně, stroj na servis klimatizací prodán, znalosti a zkušenosti zůstaly. :P
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Problematika údržby klimatizace.

Příspěvekod Marek » 03 črc 2008, 22:18

Z okruhu klimatizace může uniknout za rok až 20% náplně. Pravidelný servis - údržba je spojena s odsátím celého okruhu, vyvakuování, doplnění maziva a chladiva na předepsanou hodnotu. Mazivo má za úkol nejen mazat kompresor, ale i spoje a těsnící kroužky. Ano, klima funguje bez zásahu mnoho let, nicméně díky optimalizacím je tado doba stále nižší. Většina nových věcí už není tak bytelná, jako věci před x lety. Navíc klima bez údržby se jednoho dne sesype a většinou to je potom konečná. Drobné nečistoty ze zadřeného kompresoru roznesené po celém okruhu nejsou k vyčištění. Nejen tato katastrofa Vás může potkat. Drobné nečistoty z pryžových části klimat.okruhu můžou zablokovat vstřikovací ventil, .
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Petan » 07 črc 2008, 11:28

Mám pár otázeček pro Marka. Mářo prosím tě, vím že jsi vlastnil servisní automat pro klimatizace, pokud bych měl začít líčit svůj problém s klimou, tak začnu tím, že už třetí rok si nechávám plnit klimu od jednoho ledničkáře, mám to skoro zdarma takže asi tak. Každý rok mi chladivo unikne na takovou na hodnotu, kdy klima nechladí, snad jen nepatrně, kompresor spíná ale je tam toho tak málo, že klima nechladí. Únik se projeví cca tak po měsíci provozu. Je jasný, že se bude jednat o nějaký mikro únik a bude nutné do systému napustit kontrastní látku.

Tento rok, jsem využil akce u Autokelly a zajel do jednoho takového servisu, kde mi klimu napíchli na automat. Po půlhodině, po tlakové a vakuové zkoušce automat nezjistil žádný únik. Zjistil, že místo 650g bylo v systému jen 160g. Klima se tedy po zkouškách doplnila, doplnil se olej a proběhly další procesy vč. napuštění kontrastní látky. Budu teď jezdit a počkám až se projeví únik a pak pod ÚV lampou budu zjišťovat, kde co a jak.

Mám na tebe otázku, jak sám píšeš, olejem se mažou i spoje, čili je možné aby ten zmíněný ledničkář, napustil jen chladivo bez oleje, čili nedošlo k utěsnění spoje a teď, když tam to mazivo bylo napuštěno automatem mohlo by dojít k utěsnění?

V mém případě se musí jednat opravdu o mikro únik pokud to ten automat po desíti minutách tlakování a dalších desíti minutách vakuování nepoznal... co myslíš? Dík za poznatky ...

PS : Dotaz byl původně vznesen na CS :roll:
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1999
Alfa Romeo 75 3.0 America 1987
Uživatelský avatar
Petan
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 říj 2007, 19:35
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Příspěvekod Marek » 07 črc 2008, 17:48

Plnící stroje pracují s jiným - nižším tlakem, než samotný kompresor klimatizace. Čili detekce mikroúniku je skoro nemožná. Scházející mazivo může mít svůj podíl, ale až tak velký nikoliv.

Pokud najdeš únik, je to super. Většinou ale nejde najít, je v interiéru, resp.v té části klimatizačního okruhu, který je mimo motorový prostor. Pokud to je opravdu mikroúnik, je lepší použít utěsňovací kapalinu, než demontovat palubku a spol. Je to v konečném součtu i levnější.

Promiň, ale CS jsem přestal sledovat, takže pokud budeš něco chtít, obrať se na mne přímo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Petan » 07 črc 2008, 21:48

Díky, uvidíme po chvilce provozu, pak budu uvažovat co dál ... ještě jednou díky
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1999
Alfa Romeo 75 3.0 America 1987
Uživatelský avatar
Petan
1,5 twin carb
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 říj 2007, 19:35
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Předchozí

Zpět na Autoservisy, autobazary, tuningové firmy, vrakoviště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků