Z mejlu - může někdo poraďyt?

Vše o Alfě 33 a Sprintu - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Z mejlu - může někdo poraďyt?

Příspěvekod Pchavli » 14 říj 2008, 17:14

Došel mi tento mejl od jistého Patrika alias Paprika. Prvně jsem z jistých důvodů podezříval Doddese, ale ten neumí tak dobře česky. Prosím reagujte věcně, ikdyž věřím, že to kdekomu nedá :-) vyznačil podtržením jsem největší problémy (s autem):-)

Zdravým te našel jsem tvoje zkšenosti a odkaz pro bezradne lidi jako jsem ja:( pořídil jsem si alfu 33 a vyskitli se problemi jako špatne zařaditelná dvojky obzvlašt při podřazovaní ale i trojka při višších rychlostech ze čtyrky na trojku na dvojce jsem se dočet že to jsou sinchrony? no a další problém při jízde do kopce když svítí kontrolka ale palivomner ukazuje zhruba pulku čtvrky nádrže tak auto se nechce vytočit přes 4 tisíce zakucka se palivo se trochu zavlní tímpadem a hele auto se rozjede jak je to možne ? a dotaz zda nemáš ješte nejake nahradní díly ? majtel předemnou prosazoval tvrzení auto ma složit mne a ne ja jem takže v interieru to taky tak vypada no a v motrorovém protoru tež a o kufru ani nemluvím schání pate dveř bochnul je a jako antitalent se je pokusil vykytovat proste hruza no a jelikož byl trochu macek tak přední sedačky jsou KO obzvlašt u řidiče ta je rozzsedla jako bej a hlavne roztrhla na boku a spolujezcova taje podobna jen není roztrhla. tak to by bylo asi zatím vše no :)zda mužu poprosit o radu dekuji a taky na co si dávat pozor tedy kromne vitáčení motoru za studena

Patrik vám všem moc děkovat předem.
Millerka do perka :drinkers:
Pchavli
Support
 
Příspěvky: 3013
Registrován: 08 črc 2007, 20:58
Bydliště: okres OP, Moravskoslezský kraj, CZ, EU

Příspěvekod John » 14 říj 2008, 22:43

Takže kolegovi napiš, že jestli jezdí pravidelně na malé množství benzínu v nádrži, kdy mu již svítí hladové oko, tak si koleduje o brzký konec benzínové pumpy, neboť sem tam nasává vzduch = není mazána. Fakt, že se při tom obtížně vytáčí motor, je jaksi vedlejší produkt.
Převodovka: rozebrat, opravit synchrony, nebo se naučit podřazovat s meziplynem. Nejlépe obojí :-). Nejjednodušší věc pro začátek - vyměnit olej buď 80W90 nebo 75W90, 2,6 l. Popřípadě také sundat plechovou vanu převodovky, očistit uvnitř magnet, na který se chytají piliny.
Sedačky: opravit u čalouníka nebo sehnat druhé.
Vytáčení motoru: nevytáčet zbytečně i za tepla, pokud je v motoru po předchozím majiteli hnůj místo oleje. Do motoru patří polosynt. 10W40 4 l, příp. 10W50.
5. dveře od kufru: mám na skladě červené i černé, kdyby byl zájem.
Můj kontakt mu tam kdyžtak připiš.
www.technicar.cz - custom services, pneuservis
AR 33 1.7 16V ´94 130 k
Uživatelský avatar
John
1,7 16V
 
Příspěvky: 145
Registrován: 27 bře 2007, 11:59
Bydliště: Napajedla

Příspěvekod Libor Veselý » 16 říj 2008, 17:59

zdravím :D tak podobné problémy mám aj já s 1,8td,když mám málo nafty tak není výkon prostě jen takovej šolich,synchrony ty to odnášej často hlavně tá 3jka ale když se řadí pomalu tak to není ani znát
vlastním alfy 146 1,6Ts 97' a 147 1.8tsProgres. 2002
Uživatelský avatar
Libor Veselý
1,7 16V
 
Příspěvky: 135
Registrován: 08 led 2008, 16:40
Bydliště: Mirotice


Zpět na Alfa 33 (905&907), Sprint (902), Sprint Veloce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron