Už mám stáj

Spojené témata Moje Alfa a Galerie členů SqM

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Re: A je to v prdeli...

Příspěvekod gloom » 22 led 2008, 14:54

Sportikuss píše:Tak to jsme na tom stejně. Sice jezdím, ale pořád mám pocit, že je něco jinak než má. A peníze si ještě netisknu :?: Takže opravuji jen akutní stavy... Ale to je daň, kterou platíme za srdeční záležitost... Takže držím palce všem, ať nám to jezdí 8)

8) Apropo, koukám, že máme celkem podobné emailové adresy. :mrgreen:
Alfa Romeo 145 1.6TS 16V (AR67601) 12/97
Gloom [:glum:] :finga:
Uživatelský avatar
gloom
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 609
Registrován: 17 úno 2007, 10:13
Bydliště: Ostrava

už se začína rozjasňovat.

Příspěvekod ice.cool.man » 22 led 2008, 16:44

tákže : novy olej , nove svičky, nova baterka , nove filtry, nove rozvody, bratru 10 000,- a mám zásahové vozidlo zitra večer před barakem :-)
l__/==\°/==\__l čili 75tka a pár dunovek se žlutou střechou
Uživatelský avatar
ice.cool.man
2,5 V6
 
Příspěvky: 1602
Registrován: 27 črc 2007, 23:56
Bydliště: Ostrava Michálkovice

Příspěvekod Zamin » 22 led 2008, 16:45

A co ty rány z motoru, jak jsi psal? Co to bylo?
AR 33 1.7 I.E. (dříve 33 1.7 16V - jednou se k ní vrátím...)
Uživatelský avatar
Zamin
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 102
Registrován: 07 dub 2007, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: A je to v prdeli...

Příspěvekod Sportikuss » 22 led 2008, 18:17

gloom píše:
Sportikuss píše:Tak to jsme na tom stejně. Sice jezdím, ale pořád mám pocit, že je něco jinak než má. A peníze si ještě netisknu :?: Takže opravuji jen akutní stavy... Ale to je daň, kterou platíme za srdeční záležitost... Takže držím palce všem, ať nám to jezdí 8)

8) Apropo, koukám, že máme celkem podobné emailové adresy. :mrgreen:


Ty adresy jsou si hooodně podobné, že :?: ??? Proto navrhuji udělat malý srazíček někde v Ostravě. :partyman: Co ty na to? :hm:
## ALFA ROMEO 155 2,0 TS ##
Uživatelský avatar
Sportikuss
1,7 IE
 
Příspěvky: 68
Registrován: 17 lis 2007, 14:27
Bydliště: Ostrava - Výškovice

Příspěvekod ice.cool.man » 23 led 2008, 12:17

Zamin píše:A co ty rány z motoru, jak jsi psal? Co to bylo?

tak tři mechanici nezávisle na sobě mi řekli že to jsou jednoznačně svíčky... takže dnes se pravda ukáže , ale taky jsem toho názoru že by to ty svíčky mohly být, jelikož už sem pár aut měl a příznaky byly obdobné, akorát jsem měl vždy krom alfonse 75 motor vzadu. takže ty zvuky jaksi nebyly slyšitelné.
Jinač sehnal jsem svíčky Bosch na 40 000 km, za nějakých 2200 celou sadu 8 svíček , je to lepší investice než dávat za NGK které sice mají dojezd 100 000 ale kdo to za jakou dobbu s alfonsem ujede že ? kdyby jste někdo chtěli tak mi dejte vědět a já vám je seženu ...
l__/==\°/==\__l čili 75tka a pár dunovek se žlutou střechou
Uživatelský avatar
ice.cool.man
2,5 V6
 
Příspěvky: 1602
Registrován: 27 črc 2007, 23:56
Bydliště: Ostrava Michálkovice

Příspěvekod .mycTD » 23 led 2008, 12:29

nechci kecat, ale mam pocit, ze origo sada se do poridit uz za nejake 3tis
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Příspěvekod ice.cool.man » 23 led 2008, 13:24

.mycTD píše:nechci kecat, ale mam pocit, ze origo sada se do poridit uz za nejake 3tis

mno nevím co jsem hledal NGK ,tak mě vyšly nejlevněji na 4500,- to si fakt raději dám ty Bosch, protože pak taky nastává docela problém když se ty stotisícové svíčky mají vyměnit, to se občas stane že se nějaká zakousne v hlavě, hlavně ty dopalovací a pak to je za hodně peněz oprava
l__/==\°/==\__l čili 75tka a pár dunovek se žlutou střechou
Uživatelský avatar
ice.cool.man
2,5 V6
 
Příspěvky: 1602
Registrován: 27 črc 2007, 23:56
Bydliště: Ostrava Michálkovice

Příspěvekod GIONARDI » 23 led 2008, 20:02

hele uklizim v compu a mam tu hezke obrazky - ty maš staj - ja mam flotilu :D
(Alfinka byla ještě v DE) :D

Obrázek Obrázek
Fajne je byt alfista
T: sei zero otto quattro otto zero quattro tre zero
Uživatelský avatar
GIONARDI
elegan* z Vrbna
 
Příspěvky: 5602
Registrován: 22 dub 2007, 08:57
Bydliště: Vrbno

Nazdarek Gio!

Příspěvekod LacoT » 23 led 2008, 20:55

Gio, prosim ta, potrebujem radu alebo pomoc. Chcel by som do svojho GT-cka CD-menic, vraj ho vyraba pre Alfy len znacka Blaupunkt, no nevedia mi nikde zistit model a typ ...
Ty myslim ze mas v GT-cku CD-menic, neda sa to nejako zistit, aky model tam presne mas?
A nahodou nevies, dal by sa pouzit aj menic od ineho vyrobcu, nemas s tym nahodou nejaku skusenost?

V Alfe u nas my totiz zistili, ze cele by ma to stalo cca 26.000 SK (16500 za menic+ 5000 za kabel + 4500 za pracu), co sa mi zda prehnane vela.
Skusali mi uz napojit aj ten Alfa - konektor na iPod, no bohuzial nekomunikuje s mojim Connect Nav+ systemom, skusal som FM Transmitter s prenosom hudby cez radiove vlny a je to riadna blbost co furt susti, hned som to vratil.

Ostava mi teda jedina moznost a to prave zohnat nejaky ten CD-menic, kedze chcem, aby mi korektne fungoval navigacny system a zaroven aby som mohol pocuvat aj CD.
Externy navigacny si tam (zatial) nechcem davat!

Ak akokolvek poradis, budem rad. Dik a maj sa. A pozdravuj ...
LacoT
alfaromeogt
Uživatelský avatar
LacoT
1,7 IE
 
Příspěvky: 63
Registrován: 23 říj 2007, 11:38
Bydliště: Bratislava

Re: Už mám stáj

Příspěvekod .mycTD » 23 led 2008, 21:08

ice.cool.man píše:Dnešním dnem jsem se stal hrdým a oficiálním majitelem Alfonsa 156 1.6 rv 98. Právě té kterou jsem tady nabízel na prodej. Už je moja , na značkách, s technickou... ještě gumy přezuji a jezdím. Takže už nemám závodní garáž ale stáj :partyman:

ja mam v garazi akorat chlivek :mrgreen:
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: Nazdarek Gio!

Příspěvekod GIONARDI » 23 led 2008, 21:35

to: Laco. - Ak akokolvek poradis, budem rad. Dik a maj sa. A pozdravuj ...
LacoT[/quote]

Mrknu se na model - ale myslim, že je stejny jako u 156 SW bude se dat sehnat někde na burze nebo na vrakovisti - v It. - zkusim poshanět a dam ti vědět. - Je možné - že už tam dráty jsou - byvaji sočástí svazku. - Zkusim poschanet a napisu Ti
Fajne je byt alfista
T: sei zero otto quattro otto zero quattro tre zero
Uživatelský avatar
GIONARDI
elegan* z Vrbna
 
Příspěvky: 5602
Registrován: 22 dub 2007, 08:57
Bydliště: Vrbno

Re: Nazdarek Gio!

Příspěvekod LacoT » 23 led 2008, 23:18

Dik GIO.
Skus len to, co bude v tvojich silach a moznostiach.

Co sa tyka kabelaze, v Alfe mi povedali, ze tam vraj nie je natiahnuty kabel na menic dozadu, preto treba dokupit ten kabel za tych 5000,-SK!! ....a rozobrat k tomu pol auta.
Ale ja by som ten menic mozno dal do predneho kastlika (ak tam samozrejme vojde), tym padom staci menej kabla a menej rozoberania:-)

caf
alfaromeogt
Uživatelský avatar
LacoT
1,7 IE
 
Příspěvky: 63
Registrován: 23 říj 2007, 11:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod ice.cool.man » 25 led 2008, 12:05

tak to tak vypadá že mi přeskočily rozvody o zub... chjo ... já už nevím ,jestli to mám vážně zapotřebí, už jsem z toho na nervy. vyměnil jsem rozvodák, svíčky , olej , filtry, a nakonec jsme zjistili že byly prostřelené kontatkní vodiče ke svíčkám - vyměnil jsem je , ok, a zas to kuva nejede... jen stříli.. takže v podnělí jedu na nastavení rozvodů... naštěstí to vypadá že to není potkané, takže by to snad mohlo už konečně jet
:toimonster:
l__/==\°/==\__l čili 75tka a pár dunovek se žlutou střechou
Uživatelský avatar
ice.cool.man
2,5 V6
 
Příspěvky: 1602
Registrován: 27 črc 2007, 23:56
Bydliště: Ostrava Michálkovice

Příspěvekod schuey » 25 led 2008, 12:09

není ti co závidět.Mít doma krasnou Alfi,mít chuť se projet a místo toho starosti aby jela a k tomu finanční stránka věci...teď po Vánocích....Nechci aby to vyznělo nějak jinak,ale buď rád,že se ti to stalo teď....až se oteplí a zima definitivně skončí,tak budeš moc bez problému jezdit.Takové ježdění za krásného počasí je lepší než v zimní břečce.Ikdyž to teď venku nevypadá.Tady v Bílovci valí slunko o 106
Alfa Romeo 146 1.6 76kw...4T69860
Uživatelský avatar
schuey
1,7 twin carb
 
Příspěvky: 92
Registrován: 17 zář 2007, 17:09
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvekod ice.cool.man » 25 led 2008, 12:23

tu v třebovicích taky svítí jak šlak, ale to je v celku na prd, jsem nemocný, nemůžu ani jíst jak mám zmarasený krk... chjo...
l__/==\°/==\__l čili 75tka a pár dunovek se žlutou střechou
Uživatelský avatar
ice.cool.man
2,5 V6
 
Příspěvky: 1602
Registrován: 27 črc 2007, 23:56
Bydliště: Ostrava Michálkovice

PředchozíDalší

Zpět na Moje Alfa (My Alfa)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků