Motor- problém po rozvodech

Vše o Alfě 156 - údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Motor- problém po rozvodech

Příspěvekod Speady_CZ » 06 črc 2009, 22:39

Dnes po cestě do Šumperka jela Alfa parádně. Na cestě zpět mě začal doprovázet dým z výfuku - olej a pokles výkonu 2.0 TS. Doma jsem vše zkontroloval a zjistil že mám olej nad ryskou cca 1 cm. Olej jsem vypustil a zpět nalil správný obsah asi litr zůstal. Odpoledne jsem odjížděl pryč a ujel asi 5 Km v motoru začalo něco klepat ( zvuk jakoby bylo něco volného) hned nato začala svítit olejnička a vyskočila teplota vody motor sám zdechl při 90 Km. Stalo so to náhle nestačil jsem ani zastavit. Alfa asi 2 týdny po rozvodech a výbrusu hlavy. byl se na to dívat jeden mechanik. Prý to jsou vačky ( prý špatně dotáhlé) zvuk šel (klepání) z hlavy ne z bloku cesta do servisu kde dělaly rozvody následovala na korbě odtahovky. Máte někdo radu co to může být. Předem díky
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Motor- problém po rozvodech

Příspěvekod Foli » 08 črc 2009, 23:29

Ahoj. Tak pokud to začalo klepat a motor se zastavil, ještě se k tomu rozsvítila olejnička, tak dej papá motoru. Vypadá to, že máš zadřeno. Nebo skočil rozvoďák a způsobilo to potkání motoru. Honem do toho servisu kde to dělali a dát jim pojeb. A chtít to za jejich náklady dát dohromady
Foli
1,4 TS
 
Příspěvky: 19
Registrován: 16 lis 2008, 18:32

Re: Motor- problém po rozvodech

Příspěvekod Speady_CZ » 09 črc 2009, 10:04

Ahoj v tom servisu to už je. Je to zadřené na klice, byl prej ucpaný sací koš ve vaně od nějakáho těsnění. Ale prej to jejich chyba není a mě se to zas nezdá. Dělali rozvody, výbrus hlavy + těsnění pod hlavu, výfukové sací a těsnění pod výkem. Ale když se na to díval jinej mechanik tak říkal že to budou vačky nebo přeskočené ventily. Já se vtom moc nevyznám ale ten zvuk šel z vrchu ne od kliky
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Příspěvekod .mycTD » 09 črc 2009, 10:19

tak zabehni do servisu a zkoukni to. beztak maji vanu dole a vuli na ojnici poznas, kdyz ti to ukazou.
166V6
Che cosa si può fare...
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: Motor- problém po rozvodech

Příspěvekod Speady_CZ » 09 črc 2009, 10:48

Ok, skusím to. Dá se nějak poznat zda tam ten bordel v tom sacím koši je od nich jak dělali motor? Díky
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Příspěvekod .mycTD » 09 črc 2009, 10:55

jestli byl od nich, tak uz tam davno neni :wink:
muzes akorat trvat na rozumnem vysvetleni, kde se to tam vzalo, bo z fabriky to tam evidentne nebylo.
Uživatelský avatar
.mycTD
zender member
 
Příspěvky: 7556
Registrován: 13 čer 2007, 10:25
Bydliště: 8ЯИ0

Re: Motor- problém po rozvodech

Příspěvekod Foli » 09 črc 2009, 18:45

Je to jejich chyba. Kdyby jsi měl zadělanej ten koš už předtím, tak ti to lehne už dávno předtím. Podle toho co jsi psal, co všechno dělali, tak je to jasný že to je jejich chyba. Je jasné, že to jen tak nepřiznají, páč je to celkem ranec za opravu. Ale chtěj to po nich. Ať ti to auto dají betplatně dohromady
Foli
1,4 TS
 
Příspěvky: 19
Registrován: 16 lis 2008, 18:32

Re: Motor- problém po rozvodech

Příspěvekod Speady_CZ » 09 črc 2009, 20:10

No ale oni se ktomu nějak nemaj. Že z vanou nic nedělali a že to už tam muselo být dávno.
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸.... Alfa Romeo
Uživatelský avatar
Speady_CZ
1,7 IE
 
Příspěvky: 73
Registrován: 08 bře 2009, 18:10
Bydliště: Bruntál

Re: Motor- problém po rozvodech

Příspěvekod Foli » 09 črc 2009, 21:24

Vůbec, neboj, jdi do nich. Kolik Km jsi najezdil s tím autem předtím, než jsi ho tam dal? Do vany se to mohlo dostat úplně v pohodě, řekni jim, že když měli dole hlavu, tak se jim do vany mohl dostat bordel mazacíma kanálama, které vedou od vany, nahoru blokem a hlavou až do víka ventilů. Tamtudy se ten bordel dostane snadno.
Foli
1,4 TS
 
Příspěvky: 19
Registrován: 16 lis 2008, 18:32

Re: Motor- problém po rozvodech

Příspěvekod mahudo » 10 črc 2009, 08:17

Foli píše:Je to jejich chyba. Kdyby jsi měl zadělanej ten koš už předtím, tak ti to lehne už dávno předtím. Podle toho co jsi psal, co všechno dělali, tak je to jasný že to je jejich chyba. Je jasné, že to jen tak nepřiznají, páč je to celkem ranec za opravu. Ale chtěj to po nich. Ať ti to auto dají betplatně dohromady


čo sa týka opravy chyby po rozvodoch, každý slušný servis by mal mať poistenie na to, že ked zle založia rozvod a poškodia motor, mala by im poisťovňa väčšiu časť preplatiť...

toto mi hovoril mechanik z jedného autorizovaného servisu...

otázkou je, či im to budeš vedieť dokázať, že je to ich chyba...

tu už ostáva len zapriať GOOD LUCK
FIAT STILO MW, 1,9 JTD 85 kW, r.v. 2005
BÝVALÁ --- AR 146 1,6 16V TS, 88 kW, 120 hp, r.v. 2000
Uživatelský avatar
mahudo
2,0 TS 16V
 
Příspěvky: 469
Registrován: 12 úno 2007, 09:17
Bydliště: Košice, SR

Re: Motor- problém po rozvodech

Příspěvekod Pchavli » 12 črc 2009, 12:59

Speady_CZ píše:Dnes po cestě do Šumperka jela Alfa parádně. Na cestě zpět mě začal doprovázet dým z výfuku - olej a pokles výkonu 2.0 TS....


Tys měl auto zde? :?
http://www.kussiorovi.cz/
Millerka do perka :drinkers:
Pchavli
Support
 
Příspěvky: 3013
Registrován: 08 črc 2007, 20:58
Bydliště: okres OP, Moravskoslezský kraj, CZ, EU

Re: Motor- problém po rozvodech

Příspěvekod keke » 05 srp 2009, 22:40

Tak nevim jak jsi dopadl dál. Jen pár dotazů, dělali jen rozvody nebo i filtry a olej (náplně). Napadla mě ještě jedna věc, pokud zvuk závady šel z vrchní části motoru (ono se to očas nese. Variabilní časování ventilů (variátor) to se dá při rozvodech snadno přehlédnout, nebo.... . Bránit se budou, v jejich neprospěch, i klika se při rozvodech nastavuje.
keke
1,4 TS
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 dub 2007, 22:31
Bydliště: Vrchoslavice


Zpět na Alfa 156 (932)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků