Topení, ventilátor a vše s tím spojené

Vše o Alfě 145/146, údržba, problémy

Moderátoři: SQMadmin, GIONARDI

Re: Topení, ventilátor a vše s tím spojené

Příspěvekod lukee » 06 led 2010, 08:41

LiffEX píše:Tak to je na prd..teď otázka jak to má být :D:D Ale tvůj případ mi přijde celkem logický.. Ale na druhou stranu jsem z toho zmaten.. Může nám někdo pomoci? pokud tedy má vnitní okruh utišit větrák, tak tím pádem to mám dobře, ale pokud to je naopak, že venkovní okruh má být tišší, tak tím pádem to mám špatně a musím mít zapnuté tlačítko.. Tak jak to tedy je?


Zkus zapnout zapalování a pozorně poslouchat - zmáčkni knoflík vnitřního okruhu a když se budeš snažit, uslyšíš to jak se to zavírá a otvírá. Jestli ti dobře funguje vnitřní okruh ověříš tak, že pokud pojedeš za traktorem plném hnoje a uzavřeš to, nemělo by to být v kabině po chvilce cítit, i když máš zaplý ventilátor - mi to takhle funguje, zapnu a smrad z venku je pryč :mrgreen:
939, 930, 167
Motociclo: Moto Guzzi Stelvio 1200
Uživatelský avatar
lukee
Site Admin
 
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2007, 07:48

Re: Topení, ventilátor a vše s tím spojené

Příspěvekod LiffEX » 06 led 2010, 22:08

Tak to teda fakt dík y:D:D teď moc traktorů s hnojem nejezdí :D
Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark ročník 98
LiffEX
2,0 TS
 
Příspěvky: 386
Registrován: 25 bře 2009, 22:11
Bydliště: Ostrava - Vítkovice

Re: Topení, ventilátor a vše s tím spojené

Příspěvekod Marek » 07 led 2010, 00:08

Zde si můžeš objednat soukromou zásilku s hnojem. Vhodné na testování klapky vnitřního okruhu.

http://fumier.com/
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek
3,0V6
 
Příspěvky: 2016
Registrován: 13 úno 2007, 11:02
Bydliště: Ostravsko

Re: Topení, ventilátor a vše s tím spojené

Příspěvekod LiffEX » 07 led 2010, 03:15

Marek píše:Zde si můžeš objednat soukromou zásilku s hnojem. Vhodné na testování klapky vnitřního okruhu.

http://fumier.com/


Marku díky, ale radši nee :D:D to radši nechám mlžit :D
Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark ročník 98
LiffEX
2,0 TS
 
Příspěvky: 386
Registrován: 25 bře 2009, 22:11
Bydliště: Ostrava - Vítkovice

Re: Topení, ventilátor a vše s tím spojené

Příspěvekod gloom » 09 led 2010, 12:47

By mě ještě zajímalo, kdo jezdí denně kolik km a kde parkuje. Jestli v garáži nebo venku. Pač když jsem jezdíval denně aspoň 30km, tak se mi okna ani moc nerosila, ale teď, co jezdím jen 4km do práce a 4 z práce, tak se nestačí auto ani pořádně vyhřát a tak je tam vlko od toho, jak jednou chčije, jednou sněží.......
Alfa Romeo 145 1.6TS 16V (AR67601) 12/97
Gloom [:glum:] :finga:
Uživatelský avatar
gloom
2.0 V6 TB
 
Příspěvky: 609
Registrován: 17 úno 2007, 10:13
Bydliště: Ostrava

Re: Topení, ventilátor a vše s tím spojené

Příspěvekod Jack10 » 16 pro 2013, 23:41

Tak mám taky 146,ale 1998 trošku silnější 1,8 16V TS a řeknu ti,že jede jak ď as,ale chlapi mám stejný problém,topení netopí,odpálil se mi odpor i pojistka,když vše zapojím na dráty tak to jede,ale teď u toho pravého,mám půlku palubovku skoro rozebranou a teď jestli mám jít do demontáže Airbagu spolujezdce,protože ten posranej odlitek palubovky je opravdu vcelku.. Máte nějaké nákresy demontáže palubovky dík za info..
Jack10
1,4 IE
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 pro 2013, 23:38

Re: Topení, ventilátor a vše s tím spojené

Příspěvekod Wanoxx » 29 srp 2022, 22:29

LiffEX píše:Tak vše je vyřešeno, všechno fouká, teplo i studeno..jen se nemůžu zbavit mlžení oken.. a to mlží ve velkém stylu.. vzduch foukám jen na přední okno, teplotu na maximum+ , tím jsem mi přední okno vůbec nemlží, okna na dveřích řidiče a spolujezdce se mlží všude, jen né v místech výhledu na zrcátka.. jinak zadní oboje dveře, a zadní okno kufru.. Neví někdo co s tím?? jinak pylový filtr tam už nemám, jezdím bez něj na doporučení známého, že v zimě je tam na nic :D


Zdravím chci se zeptat jak se problém vyřešil? Po výměně pomocného řemene, napínací kladky a vodících kladek mi asi po 10min jízdy přestal foukat jak studený/teplý vzduch a nereaguje vůbec na nastavení otáček ventilátoru. Všiml jsem si jen že když dám otáčky na maximální výkon bez vnitřního okruhu tak to topí/chladí ale jen jak kdyby to bylo na 1. stupeň otáček. pojistky u řidiče jsem prošel, relé jsem zkoušel přehodit a výsledek žádný. Kdyby byl v háji Odpor tak by šli otáčky jen na maximální výkon jenže mě to fouká jen když je vypnutý vnitřní okruh a jen jakoby lehounce takže Odpor by měl bejt v pohodě. Pilový filtr nebyl měněn poze vyfoukán od bordelu a vyčištěný prostor na něj asi před 8K km.
Wanoxx
1,4 IE
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2022, 22:20

Re: Topení, ventilátor a vše s tím spojené

Příspěvekod Hrnec » 30 srp 2022, 06:42

Mlžení oken u mě dělala netesna klapa vnitřního okruhu.
Alfa Romeo GT 1,8TS
Alfa Romeo 155 1.6 16v TS rv. 97
Uživatelský avatar
Hrnec
2,5 V6
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 12 úno 2007, 17:34
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Předchozí

Zpět na Alfa 145/146 (930)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron